Росія розгорнула проти України сирну війну

Цього тижня Росія заборонила імпорт сирів деяких українських виробників, продукція яких не відповідає російським вимогам, каже керівник російської санітарної служби (Росспоживнагляд) Геннадій Онищенко.
Раніше Росспоживнагляд неодноразово заявляв про погіршення якості української сирної продукції.
"Офіційна влада України після контактів з нами ніяких пропозицій щодо нормалізації ситуації не зробила, що змушує нас, починаючи з наступного тижня, почати вилучення і заборону поставок ряду виробників на територію РФ, для чого будуть дані відповідні вказівки митним органам", - сказав Онищенко агенції Інтерфакс у неділю ввечері.
За словами чиновника, в деяких областях Росії виявили, що сир, який продається в торгових мережах, не відповідає нормам, затвердженим російським законодавством.
Це, зокрема, стосується "Російського" сиру, який до Орловської області РФ постачає Пирятинський сирзавод з Полтавщини.
"Невідповідність вимогам щодо жирокислотного складу продукту" знайшли також у 20 зразках українського сиру, що продається в Краснодарському краї, каже голова Росспоживнагляду. Виробництва цих сирів розташовані в Полтавській, Сумській, Чернігівській, Рівненській областях.
"Як ми бачимо, ситуація не змінюється на краще: географія поширення сирів, які не відповідають вимогам законодавства, збільшується", - заявив Геннадій Онищенко.
Поки що, за його словами, Росспоживнагляд вилучає таку продукцію з продажу "як таку, що не відповідає законодавству щодо захисту прав споживачів". Він також поскаржився на "непродуктивність контактів" з українським Міністерством сільського господарства і сказав, що українська влада зарекомендувала себе як "неспроможна вирішити загалом доволі рядові питання".
Відтак, каже чиновник, Росія перейде до безпосередньої взаємодії з конкретними заводами-виробниками без участі офіційної влади України.
23 січня після перших критичних заяв Росспоживнагляду українська ветеринарна та фітосанітарна служба опублікувала заяву міністра сільського господарства Росії Олени Скринник, яка сказала, що не бачить проблеми в українських сирах.
"Я вважаю, що це питання і не стояло, тому що ми як реалізовували цю продукцію, так і продовжуємо її реалізовувати", - сказала Скринник. За її словами, вона обговорила це питання з міністром аграрної політики України Миколою Присяжнюком і не бачить у ньому непорозумінь.
Про безпідставність російських претензій до українських сирів говорив і прем'єр-міністр України Микола Азаров.
В січні, під час візиту на один із сирзаводів у Хмельницькому, Азаров сказав журналістам: "Я спробував сири, ознайомився з технологією (виробництва), і я можу своїм російським партнерам та колегам сказати, що треба ще постаратися, щоб російські заводи виготовляли сири такої якості. Наша продукція - це продукція високої якості, і дотримуються всі стандарти... Ніяких до нас претензій бути не може". Прем'єр додав, що якщо Росія обмежить імпорт української продукції, то передусім постраждає сама.
За 10 місяців 2011 року Україна поставила на російський ринок 55,5 тисяч тонн сирів, і жодних нарікань на їхню якість з боку офіційної Москви не було.
 
 

03-06-2014 Петро Порошенко став п'ятим Президентом України
11-03-2014 Євросоюз знижує мита на українські товари
11-03-2014 ЄС готовий підписати політичну частину Угоди про асоціацію з Україною до 25 травня
06-03-2014 У Криму 16 березня на референдум винесуть питання про входження до РФ
24-02-2014 Мінфін підрахував, що Україні потрібно 35 мільярдів допомоги
23-02-2014 Рада привела 32 закони у відповідність до Конституції-2004
21-02-2014 Конституція 2004 року повернулася
06-02-2014 Європарламент схвалив резолюцію щодо України і закликав до санкцій
23-01-2014 ЄС готовий перевірити рахунки українських олігархів, - єврокомісар
22-01-2014 США скасували візи українцям, причетним до розгону Євромайдану
21-01-2014 "Голос України" і "Урядовий кур'єр" надрукували одіозні закони "чорного четверга"
21-01-2014 Генсекретар ООН відреагував на ситуацію в Україні




© Copyright Інститут Політики, 1999-2007.
При повному або частковому використанні матеріалів посилання на Інститут політики обов'язкове