Україна узгодила з Євросоюзом список необхідних реформ

У Люксембурзі 25 червня Рада співробітництва України з Європейським Союзом затвердила перелік та план виконання першочергових реформ, які потрібні для зближення з Європою.

Під час зустрічі, яка тривала 2,5 години, прем'єр-міністр Микола Азаров пообіцяв виконати всі зобов'язання перед ЄС. У відповідь на це єврокомісар Штефан Фюле зауважив, що для реалізації плану залишається мало часу, а тому потрібно зробити більше, ніж вже було зроблено, пише Коммерсантъ-Украина.

Головною проблемою стало те, що українська сторона розраховувала на зобов'язання, які вони безпосередньо брали на себе після обговорення. Однак європейці нагадали про більш широкий список вимог, які вони очікують побачити готовими вже 28-29 листопада.

"Документ (ПДА був прийнятий в 2009 році), як і раніше, направлений на підготовку України до імплементації УА. Крім цього, в нього включили ряд позицій з грудневого висновку Ради міністрів ЄС, де перераховані критерії готовності України до підписання угоди", - додав представник Брюсселя.

Згідно з оновленим документом, найбільше зміни торкнулися торгівлі, куди додали норму "визначення вартості одягу та інших виробів, що були у вжитку". Ще одне нововведення - експортні мита на легкові автомобілі.

При цьому з плану виключили вимогу щодо перегляду закону про Нацбанк. Що стосується політики, був уточнений і доповнений пункт про реформу правосуддя, де політики нагадали про необхідність зміни Кримінального кодексу згідно з нормами, наданими Венеціанською комісією.

Окрім того, Київ відмовився виконувати зобов'язання щодо виборчого законодавства, а саме "забезпечити прозорі правила для збалансованого доступу учасників виборів до ЗМІ". На запитання Миколи Азарова, чи зміг він переконатися в тому, що в країні є свобода слова, Фюле відповів: "Свободу слова не можна визначити просто як можливість журналістів ставити питання. На жаль, це щось більше".

Європейські представники зазначили, що не втрачають надії на підписання Угоди, але заявили, що "без закону про прокуратуру, без закону про вибори і без демократичних виборів у п'яти округах" українській стороні немає на що розраховувати.

Як повідомлялося вчора, 25 червня, комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що всі критерії, окреслені Європейським союзом необхідні для підписання Угоди про асоціацію з Україною, є однаково важливими.

Нагадаємо, Польща і Литва заявили, що Україна не готова до асоціації з ЄС. На думку міністрів закордонних справ двох країн, Київ ще не провів всі необхідні реформи.

Раніше представники країн-членів Євросоюзу вже багато разів попереджали, що Угода про асоціацію може бути не підписана у цьому році через неготовність України. Чиновники самого ЄС в офіційних заявах висловлюють надію, що це все-таки буде можливо.

20 червня, Комітет Верховної Ради з питань євроінтеграції оприлюднив робочий проект Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною, йдеться на офіційному сайті відомства.

Як відомо, угоду про асоціацію Україна-ЄС було парафовано у 2012 році. Після технічної звірки проекту Угоди сторони здійснюють офіційний переклад документа українською мовою і всіма мовами країн-членів ЄС. Після цього документ зазвичай очікує підписання і ратифікація.

Угода про асоціацію Україна-ЄС може бути підписана на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Зі свого боку ЄС неодноразово озвучував ряд умов, при виконанні яких документ буде підписаний.

Серед них - реформа правоохоронної системи, вдосконалення виборчого законодавства, усунення вибіркового правосуддя, вирішення питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко. 


03-06-2014 Петро Порошенко став п'ятим Президентом України
11-03-2014 Євросоюз знижує мита на українські товари
11-03-2014 ЄС готовий підписати політичну частину Угоди про асоціацію з Україною до 25 травня
06-03-2014 У Криму 16 березня на референдум винесуть питання про входження до РФ
24-02-2014 Мінфін підрахував, що Україні потрібно 35 мільярдів допомоги
23-02-2014 Рада привела 32 закони у відповідність до Конституції-2004
21-02-2014 Конституція 2004 року повернулася
06-02-2014 Європарламент схвалив резолюцію щодо України і закликав до санкцій
23-01-2014 ЄС готовий перевірити рахунки українських олігархів, - єврокомісар
22-01-2014 США скасували візи українцям, причетним до розгону Євромайдану
21-01-2014 "Голос України" і "Урядовий кур'єр" надрукували одіозні закони "чорного четверга"
21-01-2014 Генсекретар ООН відреагував на ситуацію в Україні




© Copyright Інститут Політики, 1999-2007.
При повному або частковому використанні матеріалів посилання на Інститут політики обов'язкове