Аналіз основних положень проекту Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»
Пропоновані зміни до законодавства про місцеві вибори можна вважати такими, що найбільш сприяють нинішній владі (...)

Закон України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв: основні положення, ключові новації і порядок застосування
Закон прирівнює слабоалкогольні напої та пиво до алкогольних напоїв та запроваджує обмеження щодо їх споживання і продажу (...)

"Технічні кандидати" на виборах Президента України: можливості законодавчого вирішення проблеми
Починаючи від перших виборів Президента України 1991 року, спостерігається тенденція до збільшення кількості кандидатів, які беруть у них участь. Проблема "технічних кандидатів" потребує законодавчого врегулювання (...)

Сучасна соціальна реклама: проблеми відповідальності та етики
Нецільове використання соціальної реклами залишається в Україні серйозною проблемою. Її використання у політичних або комерційних цілях за великим рахунком дискредитує саму ідею такої реклами (...)

Аналіз законопроекту «Про внесення змін до Конституції України», поданого Президентом України В.Ющенком
Серед основних положень нового проекту Конституції – зміна структури Верховної Ради України, запровадження двопалатного парламенту з надзвичайно широкими повноваженнями верхньої палати. Даному проекту притаманна одна з основних негативних рис конституційної дискусії останніх років – розробка конституційних змін з метою посилення позицій певного угруповання у поточній політичній боротьбі (...)

Виборче законодавство України: історія прийняття та аналіз законодавчих ініціатив у Верховній Раді VI скликання
У 2004 році не голосували за перехід до відкритих списків ключові гравці української політики останніх років, лідери партій і парламентських фракцій – Ю. Тимошенко, В.Литвин, В.Балога, П.Симоненко, В.Кириленко, Ю. Костенко, І.Шаров. Від того, чи зможе українська політична еліта виправити помилки кількарічної давнини, залежить демократизація української виборчої системи (…)

Хід підготовки до Євро-2012 в Україні: інформація парламентських слухань
Інформація за результатами парламентських слухань "Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні", які відбулися у Верховній Раді 11 березня 2009 року (...)

Аналіз Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік"
Ключовим заходом бюджетної політики у сфері подолання кризи можна назвати видатки зі Стабілізаційного фонду. Разом з тим, макроекономічні показники, закладені Урядом у бюджеті, є надто оптимістичними (...)

Аналіз проекту Закону України "Про доступ до інформації", розробленого Міністерством Юстиції України
Проект Закону Україини „Про доступ до інформації” був розроблений Міністерством Юстиції України та розміщений для громадського обговорення на офіційному веб-сайті Міністерства 13 листопада 2008 року. Проект Закону спрямований на унормування доступу до інформації та встановлення державних гарантій його надання.

Аналіз антикризових законопроектів у будівельній сфері
Проект Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (реєстр. №3354) був підготовлений Міністерством регіонального розвитку та будівництва і внесений до Верховної Ради Кабінетом Міністрів 11 листопада 2008 року (...)

Аналіз законопроекту "Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи"
Ухвалений парламентом 28 жовтня у першому читанні законопроект № 3309-4 включає у себе ряд положень відповідних проектів законів, поданих урядом та народними депутатами (...)

Аналіз урядового законопроекту «Про мінімізацію впливу світової фінансової кризи на економіку України»
Законопроект № 3308, внесений до Верховної Ради Кабінетом Міністрів України 22 жовтня, передбачає внесення змін до 43 законодавчих актів (...)

Аналіз Концепції нової Конституції, підготовленої робочою групою Національної Конституційної Ради
Даний документ (див. додаток) готувався у рамках Національної Конституційної Ради, створеної Указом Президента України № 1294/2007 вiд 27 грудня 2007 року. Даний документ, однак, підготовлений не повним складом НКР, а робочою групою під керівництвом Заступника Глави Секретаріату Президента Марини Ставнійчук, до складу якої входили здебільшого представники Секретаріату Президента.

Зміни до Конституції України: проект Партії регіонів
Проект змін до Конституції України був зареєстрований у Верховній Раді України VI скликання 8 липня цього року (законопроект №2722, поданий народними депутатами В.Януковичем, О.Лавриновичем та О.Лукаш). Враховуючи підпис під законопроектом лідера фракції, цей документ можна вважати остаточним на сьогодні офіційним формулюванням конституційних змін Партією регіонів

Обговорення Закону України "Про опозицію" (реєстр.№2885)

Обговорення Закону України "Про опозицію" (реєстр.№2885)
Законопроект «Про парламентську опозицію» був зареєстрований 12.01.2007р. Ухваленню цього Закону у першому читанні передувала довготривала дискусія, за його прийняття проголосувало 362 депутати V скликання...

    1 

03-06-2014 Петро Порошенко став п'ятим Президентом України
11-03-2014 Євросоюз знижує мита на українські товари
11-03-2014 ЄС готовий підписати політичну частину Угоди про асоціацію з Україною до 25 травня
06-03-2014 У Криму 16 березня на референдум винесуть питання про входження до РФ
24-02-2014 Мінфін підрахував, що Україні потрібно 35 мільярдів допомоги
23-02-2014 Рада привела 32 закони у відповідність до Конституції-2004
21-02-2014 Конституція 2004 року повернулася
06-02-2014 Європарламент схвалив резолюцію щодо України і закликав до санкцій
23-01-2014 ЄС готовий перевірити рахунки українських олігархів, - єврокомісар
22-01-2014 США скасували візи українцям, причетним до розгону Євромайдану
21-01-2014 "Голос України" і "Урядовий кур'єр" надрукували одіозні закони "чорного четверга"
21-01-2014 Генсекретар ООН відреагував на ситуацію в Україні


© Copyright Інститут Політики, 1999-2007.
При повному або частковому використанні матеріалів посилання на Інститут політики обов'язкове