Програма міжнародного соціального дослідження (ISSP — International Social Survey Programme) була започаткована 1984 року. Впродовж двадцяти п’яти років ISSP стала однією з найвідоміших і найпоширеніших міжнародних програм серед тривалих моніторингових соціальних досліджень світового рівня, налічуючи на сьогодні вже 45 країн–учасниць Європи, Північної та Південної Америки, Азії та Південної Африки.
Додаючи до індивідуальних студій кожної країни крос-національного та крос-культурного змісту, проект ISSP є водночас, і постійно діючою дослідницькою лабораторією з проведення порівняльних соціальних досліджень, і архівом надійної соціологічної інформації, ресурси якого доступні для науково-освітнього загалу всіх країн-учасниць, і своєрідним презентаційним соціальним портретом кожної країни-учасниці.
Саме це й виявилось тим мотиваційним поштовхом до згуртування ініціативної групи українських дослідників Інституту політики та Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) з залученням фахівців Інституту соціології НАНУ та Київського центру соціологічних досліджень «Соціальні індикатори» довкола ідеї приєднання до ISSP. Навесні 2008 року Україна була прийнята до складу учасників програми на щорічних зборах організаційного комітету.
Першим досвідом такої міжнародної співпраці вітчизняних соціологів в 2008 році став модуль релігії, котрий в межах проекту ISSP, після 1991 та 1998 року студіюється вже втретє. До переліку 60 питань тематичного модуля опитувальника включені такі, що стосуються самооцінки власної релігійності, ставлення до релігії, залучення до релігійних практик тощо.