Аналіз основних положень проекту Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»
Пропоновані зміни до законодавства про місцеві вибори можна вважати такими, що найбільш сприяють нинішній владі (...)

Закон України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв: основні положення, ключові новації і порядок застосування
Закон прирівнює слабоалкогольні напої та пиво до алкогольних напоїв та запроваджує обмеження щодо їх споживання і продажу (...)

"Технічні кандидати" на виборах Президента України: можливості законодавчого вирішення проблеми
Починаючи від перших виборів Президента України 1991 року, спостерігається тенденція до збільшення кількості кандидатів, які беруть у них участь. Проблема "технічних кандидатів" потребує законодавчого врегулювання (...)

Сучасна соціальна реклама: проблеми відповідальності та етики
Нецільове використання соціальної реклами залишається в Україні серйозною проблемою. Її використання у політичних або комерційних цілях за великим рахунком дискредитує саму ідею такої реклами (...)

Аналіз законопроекту «Про внесення змін до Конституції України», поданого Президентом України В.Ющенком
Серед основних положень нового проекту Конституції – зміна структури Верховної Ради України, запровадження двопалатного парламенту з надзвичайно широкими повноваженнями верхньої палати. Даному проекту притаманна одна з основних негативних рис конституційної дискусії останніх років – розробка конституційних змін з метою посилення позицій певного угруповання у поточній політичній боротьбі (...)

Виборче законодавство України: історія прийняття та аналіз законодавчих ініціатив у Верховній Раді VI скликання
У 2004 році не голосували за перехід до відкритих списків ключові гравці української політики останніх років, лідери партій і парламентських фракцій – Ю. Тимошенко, В.Литвин, В.Балога, П.Симоненко, В.Кириленко, Ю. Костенко, І.Шаров. Від того, чи зможе українська політична еліта виправити помилки кількарічної давнини, залежить демократизація української виборчої системи (…)

Хід підготовки до Євро-2012 в Україні: інформація парламентських слухань
Інформація за результатами парламентських слухань "Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні", які відбулися у Верховній Раді 11 березня 2009 року (...)

Аналіз Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік"
Ключовим заходом бюджетної політики у сфері подолання кризи можна назвати видатки зі Стабілізаційного фонду. Разом з тим, макроекономічні показники, закладені Урядом у бюджеті, є надто оптимістичними (...)

Аналіз проекту Закону України "Про доступ до інформації", розробленого Міністерством Юстиції України
Проект Закону Україини „Про доступ до інформації” був розроблений Міністерством Юстиції України та розміщений для громадського обговорення на офіційному веб-сайті Міністерства 13 листопада 2008 року. Проект Закону спрямований на унормування доступу до інформації та встановлення державних гарантій його надання.

Аналіз антикризових законопроектів у будівельній сфері
Проект Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (реєстр. №3354) був підготовлений Міністерством регіонального розвитку та будівництва і внесений до Верховної Ради Кабінетом Міністрів 11 листопада 2008 року (...)

Аналіз законопроекту "Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи"
Ухвалений парламентом 28 жовтня у першому читанні законопроект № 3309-4 включає у себе ряд положень відповідних проектів законів, поданих урядом та народними депутатами (...)

Аналіз урядового законопроекту «Про мінімізацію впливу світової фінансової кризи на економіку України»
Законопроект № 3308, внесений до Верховної Ради Кабінетом Міністрів України 22 жовтня, передбачає внесення змін до 43 законодавчих актів (...)

Аналіз Концепції нової Конституції, підготовленої робочою групою Національної Конституційної Ради
Даний документ (див. додаток) готувався у рамках Національної Конституційної Ради, створеної Указом Президента України № 1294/2007 вiд 27 грудня 2007 року. Даний документ, однак, підготовлений не повним складом НКР, а робочою групою під керівництвом Заступника Глави Секретаріату Президента Марини Ставнійчук, до складу якої входили здебільшого представники Секретаріату Президента.

Зміни до Конституції України: проект Партії регіонів
Проект змін до Конституції України був зареєстрований у Верховній Раді України VI скликання 8 липня цього року (законопроект №2722, поданий народними депутатами В.Януковичем, О.Лавриновичем та О.Лукаш). Враховуючи підпис під законопроектом лідера фракції, цей документ можна вважати остаточним на сьогодні офіційним формулюванням конституційних змін Партією регіонів

Обговорення Закону України "Про опозицію" (реєстр.№2885)

Обговорення Закону України "Про опозицію" (реєстр.№2885)
Законопроект «Про парламентську опозицію» був зареєстрований 12.01.2007р. Ухваленню цього Закону у першому читанні передувала довготривала дискусія, за його прийняття проголосувало 362 депутати V скликання...

    1 

09-02-2012 ВРУ прийняла за основу новий Кримінально-процесуальний кодекс, внесений Президентом
07-02-2012 Сьогодні відкрилася десята сесія Верховної Ради України
02-02-2012 Хакери здійснили масову атаку на сайти владних структур
26-01-2012 Президент створив у СБУ контррозвідку інформаційної безпеки
22-01-2012 Сьогодні в Україні вперше відзначають День соборності і свободи України
17-01-2012 Сьогодні набуває чинності закон про декриміналізацію економічної діяльності
13-01-2012 Завершилася 9 сесія Верховної Ради України
11-01-2012 Парламент не підтримав низку важливих законопроектів
10-01-2012 Віктор Янукович пiдписав закон про держслужбу
04-01-2012 Президент України підписав Закон «Про Фонд державного майна України»
03-01-2012 Кабінет міністрів України затвердив орієнтовний план законопроектних робіт на 2012 рік
28-12-2011 Президент підписав закон про держбюджет на 2012 рік






© Copyright Інститут Політики, 1999-2007.
При повному або частковому використанні матеріалів посилання на Інститут політики обов'язкове