|
Підсумки роботи народних депутатів протягом IV сесії Верховної Ради України
10 липня 2009 року, відповідно до календарного плану роботи Верховної Ради VI скликання, четверта сесія парламенту повинна була завершити свою роботу у пленарного режимі. Незважаючи на те, що офіційного закриття сесії на сьогодні не відбулося, можна зробити певний аналіз роботи народних депутатів України, їх участі у пленарних засіданнях та роботи в комітетах.
Всього парламент нинішнього скликання розглянув від початку роботи 1376 проектів законів, з них кожен другий законопроект (689) - за період четвертої сесії (дивіться додаток 1). Прийнято в цілому за час роботи останньої сесії було 185 законів (всього за скликання - 372), у 1-2 читанні - 128 (143). Таким чином, незважаючи на неодноразові блокування роботи парламенту під час четвертої сесії, продуктивність його роботи, принаймні у кількісному вимірі, була суттєво вищою, ніж за період І-ІІІ сесій.
Серед політиків, які вже заявили про свою участь у майбутніх виборах Президента, найбільше засідань Верховної Ради пропустили Інна Богословська (пропущено 48 пленарних засідань та 14 з 14 засідань Комітету), Віктор Янукович (пропущено 38 пленарних та 8 з 9 засідань Комітету), Арсеній Яценюк (пропущено 31 та 5 з 14) (детальніше дивіться додаток 2).
Всього ж під час четвертої сесії відбулася 61 поіменна реєстрація. Найбільше пленарних засідань Верховної Ради пропустили, як і під час минулої сесії, народні депутати пов’язані з групою впливового депутата від Партії регіонів Ріната Ахметова. Ані сам Ахметов, ані його колеги-регіонали Сергій Кий, Олександр Лєщинський, Володимир Мальцев, Сергій Момот та Антон Пригодський не відвідали жодного пленарного засідання протягом ІІІ сесії. «Регіонали» Ігор Гуменюк, Олександр Дарда, та депутат від НУ-НС Давид Жванія зареєструвалися лише 1 раз (див. додаток 3).
Згідно з затвердженим планом роботи Верховної Ради, мало відбутися щонайменше 12 планових засідань комітетів. Однак половина (14 з 28) парламентських комітетів провело протягом четвертої сесії меншу кількість засідань. Найменш активними були комітети з питань транспорту і зв’язку (голова Володимир Козак, фракція Партії регіонів) – лише 3 засідання. Комітет з питань свободи слова та інформації, очолюваний Ганною Герман (Партія регіонів) організував лише 5 своїх засідань, а комітет з питань науки і освіти (голова Володимир Полохало, БЮТ) – 6 засідань (детальніше – див. додаток 4).
Доволі показовим також є список депутатів, які без поважних причин пропустили всі засідання комітетів. Серед них – такі відомі парламентарі, як Віктор Янукович, Борис Колесников, Інна Богословська, Юхим Звягільский, Давид Жванія, Роман Зварич, Ігор Кріль, Олександр Третьяков, Петро Ющенко та ряд інших (дивіться додаток 5). Натомість, лише 18 депутатів без поважної причини не пропустили жодного засідання Верховної Ради (додаток 6).
Повний перелік реєстрацій усіх народних депутатів під час роботи IV сесії Верховної Ради - дивіться у додатку 7.
|
|