Національний банк назвав параметри курсу гривні на найближчі місяці

Найближчими місяцями курс гривні буде в рамках 7,8-7,9 грн./дол.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив виконавчий директор Національного банку України з питань валютного регулювання і контролю Анатолій Балюк під час "круглого столу" в Києві у понеділок.

Крім того, представник НБУ висловив надію на те, що Нацбанк в майбутньому не буде активно задіяний в процесах, які пов`язані з фінансуванням дефіциту Державного бюджету.

Довідково. Згідно з інформацією офіційного сайту Національного банку України, на 14 червня Нацбанк встановив такий офіційний курс гривні до долара США: 100 USD США – 791,5800.

Коментар. Заява представника НБУ підтверджує наміри Нацбанку та уряду тримати стабільний валютний курс. Цьому сприятиме і   те, що з початку червня на міжбанківському валютного ринку зберігалося переважне домінування пропозиції іноземної валюти над попитом на неї. Незважаючи на підтримку платежів НАК «Нафтогаз України», сальдо валютних інтервенцій Національного банку України залишалося позитивним, що давало можливість продовжувати поповнення міжнародних резервів (інформація наводиться за повідомленням НБУ). У квітні цього року вперше з 2003 року позитивним було і сальдо поточного та фінансового рахунку.

Стабільний курс гривні (ціна якої утримується навколо 8 гривень за долар США з листопада минулого року) є позитивним сигналом відновлення економічної стабільності, насамперед для населення. Суб"єкти економічної діяльності мають можливість більш точно прогнозувати курсові параметри.

Однак, для виправлення можливих дисбалансів деякі зміни валютного курсу гривні могли би бути доцільними. Так, звертає на себе увагу зміцнення гривні по відношенню до євро (за травень - на 3%) та інших європейських валют, курс яких прив"язаний до євро, що пов"язане із загальним знеціненням євро на міжнародному ринку у зв"язку з кризою державного боргу окремих країн єврозони.

Як відомо, Європа є одним з провідних торгівельних партнерів України (25,3% вітчизняного експорту та 33,2% - імпорту). Відтак вітчизняні товари стають дорожчими на європейському ринку, що потенційно здатне знизити привабливість деяких з них для покупців у Європі.  І водночас - європейські товари і послуги стають дешевшими для України. Це може спричинити поглиблення негативного балансу України (з країнами Європи він був і залишається негативним).

Також слід звернути увагу на реальний ефективний обмінний курс гривні по відношенню до євро. Враховуючи вищі темпи інфляції в Україні порівняно із зоною євро, курс гривні до євровалюти (як і до долара США) мав би  не зміцнюватися, а, навпаки, послаблюватися. Безумовно, реальний ефективний обмінний курс є лише одним із індикаторів можливої зміни курсів валют, але на нього також слід звернути увагу. Ситуація ж з платіжним балансом є доволі нестійкою - приплив капіталу, який спостерігається з початку року, може виявитися нетривалим і значною мірою спекулятивним чинником.


03-06-2014 Петро Порошенко став п'ятим Президентом України
11-03-2014 Євросоюз знижує мита на українські товари
11-03-2014 ЄС готовий підписати політичну частину Угоди про асоціацію з Україною до 25 травня
06-03-2014 У Криму 16 березня на референдум винесуть питання про входження до РФ
24-02-2014 Мінфін підрахував, що Україні потрібно 35 мільярдів допомоги
23-02-2014 Рада привела 32 закони у відповідність до Конституції-2004
21-02-2014 Конституція 2004 року повернулася
06-02-2014 Європарламент схвалив резолюцію щодо України і закликав до санкцій
23-01-2014 ЄС готовий перевірити рахунки українських олігархів, - єврокомісар
22-01-2014 США скасували візи українцям, причетним до розгону Євромайдану
21-01-2014 "Голос України" і "Урядовий кур'єр" надрукували одіозні закони "чорного четверга"
21-01-2014 Генсекретар ООН відреагував на ситуацію в Україні




© Copyright Інститут Політики, 1999-2007.
При повному або частковому використанні матеріалів посилання на Інститут політики обов'язкове