Юлію Тимошенко засуджено на 7 років з позбавленням права обіймати посади у владі на 3 роки

Печерський районний суд Києва оголосив ухвалу про засудження екс-прем`єр-міністра Юлії Тимошенко до семи років позбавлення волі без подальшого права обіймати державні посади протягом трьох років.
 
Відповідне рішення 11 жовтня оголосив головуючий у справі суддя Родіон Кірєєв.
 
Суд також задовольнив цивільний позов НАК «Нафтогаз України», який вимагав від Ю.Тимошенко компенсації збитків, завданих компанії внаслідок підписання угод у січні 2009 року в обсязі 1,516 млрд. грн.
 
Суддя відзначив, що враховуючи суспільно небезпечні дії Ю.Тимошенко він не бачить підстав для пом’якшення вироку. Суддя назвав доведеним фактом завдання Тимошенко 1,5 мільярдів збитків «Нафтогазу». За словами Кірєєва, докази свідчать про те, що підписання контрактів між ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз» всупереч угодам попереднім Кабміну «відбулось виключно завдяки протиправним та одноосібним діям Юлі Тимошенко». Що стосується даних Ernst & Young, що витрати «Нафтогазу» після укладання Тимошенко угод зменшилися, то суддя Р.Кірєєв заявив, що висновки аудиторів пояснюються зменшенням спожитого Україною газу в тому році.
 
Тимошенко відбуватиме покарання на території Київської області. У її строк буде включено перебування у СІЗО.
 
Вирок може бути оскаржений в апеляційному суді протягом 15 діб.
 
Водночас, опозиція вже заявила про намір оскаржити вирок Юлії Тимошенко в українських судах та Європейському суді з прав людини, а також апелюватиме до людей. Про це повідомив Віце-спікер Парламенту Микола Томенко.
 
«Цілком очевидно, що суд з самого початку був «заряджений» на винесення такого вироку, тому в нас залишається кілька варіантів для дій», - сказав він. «Варіант парламентський: ми реєструємо спільні поправки від опозиції і вимагаємо ліквідації цих статей (статті 364, 365 Кримінального кодексу, які інкримінують Тимошенко)», - повідомив М.Томенко. «Ми також будемо оскаржувати вирок в українських та європейських судах і в залежності від ситуації будемо звертатися до людей, щоб вони допомогли у боротьбі», - наголосив він.
 
Микола Томенко також підкреслив, що зараз головне не допустити конфліктів під судом. «Наше завдання не допустити таких провокацій, щоб влада ще не додумалася ввести надзвичайний стан. Коли під судом кілька тисяч омонівців – це означає, що влада боїться, робить все, щоб заборонити будь-які мирні зібрання, страйки чи акції протесту, - підкреслив політик.
 
Сама Ю.Тимошенко назвала свій вирок поверненням 37 року в Україні. «Я хочу сказати, що в Україні повертається 37 рік», - заявила вона. Юлія Тимошенко закликала українців бути сильними і боротися за свої сім'ї і країну. Вона також запевнила, що не припинить ні на хвилини свою боротьбу. «Боріться, авторитарний режим буде прибраний, але тільки нашими силами. Я сильна, і ніякі вироки мене не зупинять», - сказала вона.
 

03-06-2014 Петро Порошенко став п'ятим Президентом України
11-03-2014 Євросоюз знижує мита на українські товари
11-03-2014 ЄС готовий підписати політичну частину Угоди про асоціацію з Україною до 25 травня
06-03-2014 У Криму 16 березня на референдум винесуть питання про входження до РФ
24-02-2014 Мінфін підрахував, що Україні потрібно 35 мільярдів допомоги
23-02-2014 Рада привела 32 закони у відповідність до Конституції-2004
21-02-2014 Конституція 2004 року повернулася
06-02-2014 Європарламент схвалив резолюцію щодо України і закликав до санкцій
23-01-2014 ЄС готовий перевірити рахунки українських олігархів, - єврокомісар
22-01-2014 США скасували візи українцям, причетним до розгону Євромайдану
21-01-2014 "Голос України" і "Урядовий кур'єр" надрукували одіозні закони "чорного четверга"
21-01-2014 Генсекретар ООН відреагував на ситуацію в Україні




© Copyright Інститут Політики, 1999-2007.
При повному або частковому використанні матеріалів посилання на Інститут політики обов'язкове