Парафування угоди про асоціацію між Україною та ЄС на грудневому саміті відкладається на невизначений термін

Вчора заступник міністра закордонних справ Павло Климкін заявив, що в України не було принципових намірів парафувати Угоду про асоціацію саме на саміті 19 грудня.
Одразу після цього, Глава представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра повідомивив, що Угода про асоціацію не буде парафована на грудневому саміті Україна - ЄС.
У цей же день, 24 листопада,  в приміщенні ВРУ відбулося засідання комітету парламентського співробітництва України та ЄС.
На зустрічі, окрім депутатів, були присутні посли країн-членів ЄС та представників МЗС.

Основною темою, яку винесли на загальне обговорення , стали переговори щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Під час засідання директор департаменту ЄС МЗС України Всеволод Ченцов допустив, що 19 грудня не відбудеться парафування Угоди про асоціацію. "Ми можемо знайти інші можливості і формати фіксації остаточного тексту, але це не буде парафуванням у міжнародно-правовому сенсі. Ми зараз розглядаємо всі опції", - визнав він.

У свою чергу, глава представництва ЄС в Україні, виявився більш категоричнішим у своїх висловлюваннях: "Очікування від цього саміту, що стосуються угоди про асоціацію, були високими, до того ж президент Янукович декларував відповідну мету. Але на даний момент повний текст не готовий і, схоже, вже неможливо зробити так, щоб парафування збігалося із самітом ".

Цю ж тезу підтвердили європейські дипломати. "Навіть якщо ми завтра завершимо переговори щодо УА, парафування не зможе відбутися цього року - це технічно неможливо", - пояснив виданню посол однієї з європейських держав. "Внутрішні процедури ЄС вимагають, щоб від моменту завершення переговорів до підписання пройшло як мінімум 4-6 тижнів", - додав представник зовнішньополітичної служби ЄС.

Однією із основних перешкод для парафування угоди є те, що розділ УА, який регламентує створення зони вільної торгівлі, до цього часу не відпрацьований експертами, хоча офіційні переговори стосовно його тексту завершилися ще 19 жовтня. Співрозмовники вважають, що це не означає проблем із ЗВТ - сторони не мають наміру корегувати досягнуті домовленості і займаються лише їх оформленням, що вимагало більше часу і зусиль, ніж очікувалося. Технічна неготовність кількох розділів ЗВТ в свою чергу гальмує процес перекладу документа з англійської на українську мову, що необхідно для проведення внутрішньодержавного погодження.

Ченцов, коментуючи заяву Тейшейри, не підтвердив інформацію про неминуче перенесення парафування, але наголосив, що для МЗС найважливіше значення має не сама процедура парафування, а факт офіційного завершення переговорів з ЄС. "А форма фіксації цього залежить від того, скільки часу в нас залишиться з моменту завершення переговорів по всіх позиціях УА до дня саміту", - заявив він.

03-06-2014 Петро Порошенко став п'ятим Президентом України
11-03-2014 Євросоюз знижує мита на українські товари
11-03-2014 ЄС готовий підписати політичну частину Угоди про асоціацію з Україною до 25 травня
06-03-2014 У Криму 16 березня на референдум винесуть питання про входження до РФ
24-02-2014 Мінфін підрахував, що Україні потрібно 35 мільярдів допомоги
23-02-2014 Рада привела 32 закони у відповідність до Конституції-2004
21-02-2014 Конституція 2004 року повернулася
06-02-2014 Європарламент схвалив резолюцію щодо України і закликав до санкцій
23-01-2014 ЄС готовий перевірити рахунки українських олігархів, - єврокомісар
22-01-2014 США скасували візи українцям, причетним до розгону Євромайдану
21-01-2014 "Голос України" і "Урядовий кур'єр" надрукували одіозні закони "чорного четверга"
21-01-2014 Генсекретар ООН відреагував на ситуацію в Україні




© Copyright Інститут Політики, 1999-2007.
При повному або частковому використанні матеріалів посилання на Інститут політики обов'язкове