Видано методичні рекомендації з впровадження норм Закону України «Про вищу освіту» щодо студентського самоврядування

7 жовтня 2010 року у Верховній Раді України під час роботи круглого столу "Методичне забезпечення реалізації норм Закону України «Про вищу освіту» щодо студентського самоврядування" відбулася презентація нещодавно виданих методичних рекомендацій з упровадження норм законодавства. У роботі "круглого столу" взяли участь автори цього закону - Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко, народний депутат Євген Суслов, а також лідери студентського самоврядування.
 
Відкриваючи "круглий стіл", Микола Томенко нагадав, що у лютому цього року вступили в дію зміни до Закону України «Про вищу освіту» щодо питань студентського самоврядування, який передбачає упорядкування системи студентського самоврядування, розширює повноваження та функції його органів, встановлює квоту представництва студентів у колегіальних органах вищих навчальних закладів тощо.
 
Говорячи про проблеми, які виникли з виконанням даного Закону, Микола Томенко, як один з його авторів, назвав парадоксальною ситуацію, коли основні положення Закону не виконуються, бо керівники вищих навчальних закладів чекають роз’яснень Міністерства освіти та науки, а чиновники Міносвіти зі свого боку не проявляють активності. Водночас, Віце-спікер повідомив лідерам студентського самоврядування, які були присутні на зустрічі, що Українською асоціацією сту­дентського самоврядування та Інститутом політики за підтримки Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» було підготовлене видання, в якому викладено опис практичних реко­мендацій з питань імплементації змін до Закону України «Про вищу освіту» (щодо студентського самоврядування).
 
«Це Методичні рекомендації, які допоможуть вам в реалізації норм Закону та стануть вашим своєрідним путівником», - сказав М.Томенко. Він розповів, що «методичка» включає в себе текст Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо питань студентського самоврядування», а також, виходячи з успішного досвіду вищих навчальних закладів, в якому вже діють відповідні студентські організації, по крокам розписаний механізм реалізації норм Закону, що вступили в дію. Микола Томенко також повідомив, що дане видання буде поширюватися під час навчань керівників студентського самоврядування вищих навчальних закладів України які, протягом жовтня-грудня цього року, буде проводити Українська асоціація сту­дентського самоврядування.
 
Микола Томенко висловив вдячність Українській асоціації сту­дентського самоврядування за активну роботу в допомозі укладання даних рекомендацій та назвав це першим кроком до реалізації реально діючої системи студентського самоврядування. «Переконаний, що, якщо ми і надалі будемо активно спільно працювати, то незабаром в усіх вищих навчальних закладах країни вже на практиці буде реалізована цивілізована українська європейська модель студентського самоврядування», - наголосив він.

03-06-2014 Петро Порошенко став п'ятим Президентом України
11-03-2014 Євросоюз знижує мита на українські товари
11-03-2014 ЄС готовий підписати політичну частину Угоди про асоціацію з Україною до 25 травня
06-03-2014 У Криму 16 березня на референдум винесуть питання про входження до РФ
24-02-2014 Мінфін підрахував, що Україні потрібно 35 мільярдів допомоги
23-02-2014 Рада привела 32 закони у відповідність до Конституції-2004
21-02-2014 Конституція 2004 року повернулася
06-02-2014 Європарламент схвалив резолюцію щодо України і закликав до санкцій
23-01-2014 ЄС готовий перевірити рахунки українських олігархів, - єврокомісар
22-01-2014 США скасували візи українцям, причетним до розгону Євромайдану
21-01-2014 "Голос України" і "Урядовий кур'єр" надрукували одіозні закони "чорного четверга"
21-01-2014 Генсекретар ООН відреагував на ситуацію в Україні
© Copyright Інститут Політики, 1999-2007.
При повному або частковому використанні матеріалів посилання на Інститут політики обов'язкове