Європа закликала Україну і Росію оперативно розібратися з "торговельною війною"

Європейська комісія закликає Україну й Росію якомога швидше врегулювати торговельну суперечку у відповідності з правилами та зобов'язаннями Світової організації торгівлі.

Відповідну позицію Європейської комісії у п'ятницю у Брюсселі озвучив представник ЄК з питань торгівлі Джон Клансі.

"Європейська комісія закликає обидві сторони знайти швидке рішення проблеми і підкреслює необхідність для сторін працювати разом і вирішити це торговельне питання у повній повазі до правил і зобов'язань, взятих у рамках СОТ", - заявив він.

Нагадаємо, напередодні ЗМІ повідомили про скупчення залізничних потягів з вантажем з України в низці пунктів пропуску. Зокрема, йшлося, що на станції Брянськ-Льговський одночасно знаходяться близько 500 вагонів і ще стільки ж чекають огляду на підході до неї.

Федерація роботодавців України заявила про те, що українські експортери почали зазнавати труднощів на російській митниці ще в кінці липня. Співробітники митниці, на думку відомства, без причин перевіряють усі українські товари, змушуючи вивантажувати їх. Це веде до подорожчання чи навіть зриву постачань українських вантажів російським споживачам. Федеральна митна служба РФ відмовилася коментувати ситуацію.

У свою чергу, низка українських компаній заявили, що призупинили відвантаження продукції для експорту на російський ринок.

Як повідомлялося раніше, за даними Федерації роботодавців України (ФРУ), з 14 серпня поточного року митна служба Росії включила до переліку "ризикових" всіх без винятку українських імпортерів, що фактично на невизначений час заблокувало постачання товарів з України. ФПУ звернулася до прем'єр-міністра Миколи Азарова з проханням сприяти якнайшвидшому вирішенню торгових суперечок з РФ.

Ряд компаній, у тому числі постачальники овочів і фруктів, а також Метінвест, Global Spirits, Inkerman International і Мілкіленд вже заявили про наявність проблем з митним оформленням товарів на кордоні з Росією, а корпорація Оболонь заморозила експорт продукції у Російську Федерацію. Також надійшла інформація про те, що на підходах до російсько-українського кордону накопичилося близько тисячі вагонів.

Тим не менш, представники української митниці заявляли про відсутність черг на українсько-російському кордоні. Микола Азаров, хоча і визнав наявність певних проблем, закликав ЗМІ "штучно не перебільшувати ситуацію".

Джерело: Дзеркало тижня


03-06-2014 Петро Порошенко став п'ятим Президентом України
11-03-2014 Євросоюз знижує мита на українські товари
11-03-2014 ЄС готовий підписати політичну частину Угоди про асоціацію з Україною до 25 травня
06-03-2014 У Криму 16 березня на референдум винесуть питання про входження до РФ
24-02-2014 Мінфін підрахував, що Україні потрібно 35 мільярдів допомоги
23-02-2014 Рада привела 32 закони у відповідність до Конституції-2004
21-02-2014 Конституція 2004 року повернулася
06-02-2014 Європарламент схвалив резолюцію щодо України і закликав до санкцій
23-01-2014 ЄС готовий перевірити рахунки українських олігархів, - єврокомісар
22-01-2014 США скасували візи українцям, причетним до розгону Євромайдану
21-01-2014 "Голос України" і "Урядовий кур'єр" надрукували одіозні закони "чорного четверга"
21-01-2014 Генсекретар ООН відреагував на ситуацію в Україні
© Copyright Інститут Політики, 1999-2007.
При повному або частковому використанні матеріалів посилання на Інститут політики обов'язкове