Кабмін підтримав приєднання до "податкових" і "митних" угод Митного Союзу

Кабмін підтримав приєднання України до угод Митного союзу про податкову інформацію та правила електронного обміну митною інформацією. Список угод Митного союзу, які може підписати Україна, представив міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов, повідомляє "Коммерсантъ-Україна".

"Нас цікавлять всі угоди, вигідні для країни, що не суперечать нашому законодавству, а також євроінтеграційному вектору. Мінекономрозвитку відібрало такі угоди, після чого їх аналізували у Мін'юсті", - пояснив урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД і ЄврАзЕС Валерій Мунтіян.

На розгляд Кабміну було винесено питання про підписання трьох угод МС зі 145. Відповідно до проекту протокольного рішення Кабміну, пропонувалося підтримати приєднання країни до угоди про надання та обмін попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон МС, а також до угоди про вимоги до обміну інформацією між митними органами та іншими державними органами держав-членів МС. Обидва документи підписано 21 травня 2010 року.

Перша угода встановлює вимоги до достовірності податкової інформації, що надається іншим членам МС, а також вимогу нерозповсюдження цих даних третім особам. Друга - встановлює правила електронного обміну митною інформацією. Мінекономрозвитку МЗС доручено повідомити про це Євразійській економічній комісії. Розгляд третього документа - протоколу про обмін інформацією між податковими органами країн-членів МС про сплачені суми непрямих податків - перенесли на 20 листопада.

Невелика кількість угод МС, до яких готова приєднатися Україна, свідчить про ретельний аналіз, який проводиться органами влади, вважає народний депутат Партії регіонів V-VI скликань Олексій Плотніков. "Очевидно, інші документи будуть поступово вносити на розгляд Кабміну, однак у першу чергу було винесено ті угоди, доцільність приєднання до яких очевидна, - упевнений він.- Обмін податковою і митною інформацією не несе загрози нашому суверенітету, це буде корисним як для нас, так і для членів МС - він дозволить зменшити шкоду від податкових мінімізацій і схем сірого імпорту".

Представники опозиції не виступають проти обміну податковою і митною інформацією, проте вважають абсурдним приєднання країни до документів МС. "Україна може підписувати аналогічні угоди лише з іншими країнами або іншими повноцінними суб'єктами міжнародного права. Однак приєднання до внутрішніх норм організації, членом якої ми не є, з точки зору міжнародного права виглядає повним абсурдом. Такі рішення не мають ніякого значення",- упевнений голова підкомітету Верховної Ради з питань оподаткування непрямими податками Сергій Терьохін ("Батьківщина").

На плани української влади щодо співпраці з МС може вплинути зустріч президентів Віктора Януковича і Володимира Путіна під час дводенного візиту Януковича до Білорусі на саміт ради голів держав СНД, а також засідання вищої Євразійської економічної ради. "Поки що складно прогнозувати, наскільки приєднання України до цих угод сприяє поліпшенню взаємодії між нашими країнами. Тим більше за підсумками переговорів (24 жовтня) президентів наших країн інтеграційні процеси можуть вийти на новий рівень",- заявив високопоставлений російський чиновник, який бере участь в економічних переговорах з Україною.


03-06-2014 Петро Порошенко став п'ятим Президентом України
11-03-2014 Євросоюз знижує мита на українські товари
11-03-2014 ЄС готовий підписати політичну частину Угоди про асоціацію з Україною до 25 травня
06-03-2014 У Криму 16 березня на референдум винесуть питання про входження до РФ
24-02-2014 Мінфін підрахував, що Україні потрібно 35 мільярдів допомоги
23-02-2014 Рада привела 32 закони у відповідність до Конституції-2004
21-02-2014 Конституція 2004 року повернулася
06-02-2014 Європарламент схвалив резолюцію щодо України і закликав до санкцій
23-01-2014 ЄС готовий перевірити рахунки українських олігархів, - єврокомісар
22-01-2014 США скасували візи українцям, причетним до розгону Євромайдану
21-01-2014 "Голос України" і "Урядовий кур'єр" надрукували одіозні закони "чорного четверга"
21-01-2014 Генсекретар ООН відреагував на ситуацію в Україні
© Copyright Інститут Політики, 1999-2007.
При повному або частковому використанні матеріалів посилання на Інститут політики обов'язкове