"> Видання Інституту політики
  СТРАТЕГІЯ ДЛЯ УКРАЇНИ:
  уроки десятиріччя незалежності

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНЕ ЖИТТЯ ДЕРЖАВИ:
УРОКИ І ПЕРСПЕКТИВИ
Я хочу сказати кілька слів про завдання нашого зібрання і нашої дискусії. Вже тривалий час ми обговорюємо, як максимально демократично визначити такі принципові речі, як стратегія для України, орієнтири та обриси нової України.

Ми дійшли висновку, що на таке зібрання варто було б запросити відомих громадських діячів та політиків, які тут не представляли б свою політичну партію чи свою інституцію, – політичні або корпоративні інтереси можуть бути представлені і обговорені в парламенті чи в іншому місці. Нам же цікаві ті особистості, які мають свою позицію і свій непересічний погляд на проблему.

Ідея полягала в тому, щоб вийти на більш-менш системне зібрання інтелектуалів та громадських діячів. Під словами «стратегія для України» ми розуміємо насамперед суспільно, громадсько опрацьоване бачення розвитку країни та подальшу перспективу. Звичайно, ця ідея була підштовхнута нашим нерозумінням ювілейних заходів до десятиріччя незалежності, коли влада фактично займалася власною легітимацією і не спромоглася на діалог із суспільством чи бодай з громадськими діячами про те, що сталося в Україні за десять років і що треба робити Україні найближчим часом.

Ключовим завданням, яке ми бачимо сьогодні, є визначення оцінних принципів, які дали б нам можливість просуватися і думати над стратегією для України.

Формат нашої програми такий: чотири сесії, тобто чотири головні проблеми. Власне, ми говоримо про одне й те саме, але з точки зору суспільно-політичного, соціально-економічного, зовнішньополітичного чи гуманітарного виміру. Сесія буде наскрізною, бо можна повертатися до тез, висунутих на попередній дискусії.

Надалі ми плануємо засідання Громадського форуму перевести в постійне обговорення найбільш актуальних проблем у щоквартальному режимі.

Микола ТОМЕНКО
директор Інституту політики

Повна версія для друку

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.