"Влада спробує зірвати або перенести парламентські вибори", - прогнозує Микола Томенко.

Політичний режим в Україні спробує зірвати чи перенести парламентські вибори, оскільки для нього це є єдиний шанс залишитися при владі.

Влада, яка розуміє, що за реальними показниками популярності як за партійними списками, так і в мажоритарних округах, програє вибори, має два сценарії врятування ситуації.

Такий розвиток подій можливий, виходячи з аналізу останніх дій влади.

Зокрема, мається на увазі нереєстрація, зняття або можливість зняття з реєстрації ключових суб'єктів виборчого процесу, скажімо Леоніда Грача (кримського спікера, знятого з реєстрації кандидатом у депутати Верховної Ради Автономії за рішенням суду), чи Олександра Мороза (Центрвиборчком має намір розглянути скарги декількох учасників виборчого процесу на лідера Соціалістичної партії за порушення ним законодавства).

Це також спроби зняти з реєстрації найпопулярніших кандидатів на посади міських голів та найбільш прохідних кандидатів у мажоритарних округах і спроба зняти з реєстрації кандидатів з прохідної частини партійних списків тих партій та блоків, що подолають 4%-й бар'єр.

Піковим періодом зняття з реєстрації кандидатів будуть останні дні передвиборчої кампанії.

Отже, після цих подій і можуть бути задіяні два сценарії влади. Перший сценарій - перенесення виборів - може розвиватися таким чином. Зняття з реєстрації великої кількості ключових політичних гравців може призвести до серйозного конфлікту, організації мітингів, демонстрацій, в який втрутиться Президент, заявивши, що суб'єкти виборчого процесу не змогли знайти порозуміння, конфлікт зайшов занадто далеко і він, як гарант Конституції, повинен зупинити цей "беспредел". Тобто, перенести вибори на період, коли суспільно-політична ситуація буде спокійнішою, а всі політичні партії здатні будуть забезпечити рівні можливості і демократичний перебіг подій.

Другий сценарій - зрив виборів - означає переведення виборчої кампанії, особливо в найнебезпечніших (з точки зору політичної напруженості) регіонах, у таку фазу, коли самі опоненти влади будуть закликати виборців не приходити на вибори, або не голосувати, оскільки їх знято з реєстрації. Скажімо, до ситуації з Л.Грачем у Криму можуть додатися ситуації у багатьох регіонах. Чим ближче до виборів, тим частіше будуть знімати з реєстрації реальних фаворитів виборчих перегонів, щоб представник влади чи бізнесу автоматично ставав народним депутатом.

Події найближчих днів "підкажуть", яким шляхом піде влада: або через спробу зірвати вибори намагатиметься зберегти нинішній політичний режим, або, мотивуючи свої дії необхідністю гарантувати спокій та стабільність у країні, перенесе, тобто фактично "відмінить" вибори.


Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.