Три варіанти завершення спікеріади.
Існує три варіанти завершення спікеріади-2002. Так вважає директор Інституту політики, народний депутат України Микола ТОМЕНКО.
Перший (назвемо його умовно "радикальним"), передбачає законодавчі зміни в статусі ключових органів державної та місцевої влад, утворення парламентської більшості й формування коаліційного Уряду. Реалізація такого варіанту можлива за умов підписання політичного договору між фракціями "Єдина Україна", "Наша Україна" та, можливо, Блоку Юлії ТИМОШЕНКО. Принциповими умовами для "НУ" у співпраці з "ЄУ" стануть гарантії виконання умов договору з боку влади. Тому, скоріше за все, лідери "НУ" підуть на підтримку кандидатури спікера від фракції "ЄУ" В.ЛИТВИНА, коли Президент України Л.КУЧМА підпише договір, в якому буде формалізоване зобов'язання підписантів про те, що "парламентська більшість сформує коаліційний Уряд на чолі з В.ЮЩЕНКОМ протягом першої сесії Верховної Ради України четвертого скликання". Передумовою підписання договору повинно стати оприлюднення Президентом України указу про відставку Уряду А.КІНАХА.
Другий варіант ("пропорційного поділу"), передбачає публічне, відкрите обговорення за участю всіх шести депутатських фракцій механізму розподілу посад керівників Верховної Ради України, включно з посадами голів та перших заступників комітетів. Важливим фактором для реалізації цього варіанту була б відмова лідерів усіх фракцій претендувати на посаду спікера Верховної Ради.
Третій варіант ("адміністративний"), передбачає подальший тиск органів державної та місцевої влад, податкових та правоохоронних структур на депутатів різних фракцій з метою їх переходу до фракції "ЄУ", або голосування за В.ЛИТВИНА на посаду Голови Верховної Ради.
На сьогодні найактивніше реалізується третій варіант. А також робиться спроба, шляхом мінімальних поступок з боку влади, перетворити "радикальний" варіант у тимчасовий союз з "НУ", при якому В.ЛИТВИН очолює Верховну Раду, а В.ЮЩЕНКО не стає Прем'єром.
Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
---------------- Рейтинг кандидатів у Президенти України ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44) ---------------- Інші новини ---------------- |
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.