"> Інститут політики

Опозиція у Верховній Раді може ініціювати дострокові президентські та парламентські вибори, якщо й надалі відбуватиметься перегляд волевиявлення громадян.


Парламентська опозиція може ініціювати дострокові президентські та парламентські вибори. Такий розвиток подій прогнозує директор Інституту політики, народний депутат України Микола ТОМЕНКО.

Вперше ревізія результатів виборів була зафіксована під час голосування за Володимира ЛИТВИНА, як Голову Верховної Ради України. Під час цього голосування 226 народних депутатів під тиском змушені були "одноразово" підтримати керівництво Верховної Ради, сформоване виключно з представників "Єдиної України " та СДПУ(о). Фактично повною відміною результатів виборів може стати розподіл керівних посад у комітетах, якщо вищезгадані фракції повторять "успіх на двох". За таких умов відбудеться повна монополізація влади в Україні та у Верховній Раді зокрема. Якщо голосування за Володимира ЛИТВИНА стало передумовою "холодної війни" в парламенті, то ще одне подібне голосування за керівництво комітетів передуватиме справжній "політичній війні".

Все це призведе до того, що парламентська опозиція не піде на співпрацю з двома політичними силами, які, отримавши на виборах всього близько 18% голосів виборців, контролюватимуть усі кадрові посади в парламенті. Опозиція не лише бойкотуватиме засідання Верховної Ради, а й можливо ініціюватиме достроковий розпуск парламенту та оголошення дострокових парламентських і президентських виборів.

Необхідність дострокових президентських виборів одночасно з парламентськими зумовлена тим, що Президент та підпорядковані йому виконавчі, правоохоронні та податкові структури зіграли ключову роль у перегляді результатів виборів, адже через тиск на депутатів з їх боку відбулись і можуть надалі відбутися відповідні кадрові призначення у парламенті.

Правових механізмів для оголошення дострокових президентських виборів не так багато, серед них тиск на Президента через початок процедури імпічменту або ж ініціювання референдуму з цього питання.


Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.