"> Інститут політики

Звернення Голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка до українських журналістів.


Звернутися до вас спонукала мене ситуація, що склалася останнім часом у інформаційному просторі, очевидні прояви цензури на державному рівні. Тотальний тиск на засоби масової інформації в Україні може вкінець зруйнувати демократичні набутки молодої держави, призвести до зникнення об’єктивних ЗМІ, особливо електронних, і позбавлення права на професію талановитих журналістів. За такої ситуації недалекий час, коли чесну, достовірну інформацію про перебіг подій в державі мільйони співвітчизників зможуть почерпнути лише із зарубіжних мас-медіа.

Усі ці проблеми щодо діяльності засобів масової інформації, особливо висвітлили події напередодні і саме 16 вересня цього року, коли опозиція оголосила про всеукраїнську акцію протесту “Повстань, Україно”.

Багато сміливих журналістів, виявивши мужню громадянську позицію, були готові сказати чесне слово своїм співвітчизникам. Однак на їхні виступи було накладено табу чи відредаговано сучасними цензорами. Проте деякі ЗМІ продемонстрували сумлінність і професіоналізм. Особливої вдячності заслужили журналісти Тоніс-інформу, котрі всю ніч з 16 на 17 вересня працювали в наметовому містечку і готували об’єктивні матеріали про перебіг акції та дії силових структур проти демонстрантів.

Звертаючись до вас, шановні колеги, Комітет запевняє, що зробить все залежне від нього, аби зупинити наступ політичної цензури. Але за цих обставин надзвичайно важливо об’єднати зусилля всіх чесних журналістів, ЗМІ проти сваволі влади. Лише спільними зусиллями ми захистимо свою честь і гідність, свободу слова в Україні.

М. Томенко.


Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.