"> Інститут політики

Президент України угоду про газовий консорціум схвалив, однак статусу голови Ради глав держав СНД не отримав.Коментар директора Інституту політики, Голови Комітету з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка з приводу підписання угод про створення Міжнародного консорціуму з управління і розвитку газотранспортних мереж України.

Підписання угод про утворення Міжнародного консорціуму з управління і розвитку газотранспортних мереж України може означати, що нехтування національними інтересами України готується, або вже мало місце. Хоча в оприлюдненій угоді відзначено, що управління газотранспортною системою України відбуватиметься "на паритетних засадах", складається враження, що Росія розраховує пізніше "дотиснути" українське керівництво. Ймовірно, Москва вже отримала від української влади гарантію щодо серйозних поступок у цьому питанні. Інакше як подібними припущеннями неможливо пояснити закритий характер підготовки цієї Угоди.

За оцінками фахівців Міністерства фінансів України, після створення цього консорціуму наша держава втрачатиме 6 млрд. грн. щорічно. Як відомо, фахівця Мінфіну, який оприлюднив ці дані, було незабаром звільнено.

Цікаво, що ухвалення цього рішення співпало в часі з ініціативою президента Росії щодо головування в Раді глав держав СНД Президента України. І це при тому, що Україна має в СНД лише статус асоційованого члена. Як відомо, Олександр Лукашенко виступив категорично проти того, щоб Володимир Путін поступився своїм місцем на користь Леоніда Кучми. Принагідно зауважимо, що українські ЗМІ, де, за твердженням чиновників Адміністрації Президента України, відсутня політична цензура, не висвітлюють подробиць обговорення на Раді глав держав СНД позиції російського президента. Адже проти неї виступили, окрім президента Білорусі, керівники Узбекистану та Вірменії.

Варто наголосити, що за політичну підтримку сусідньої держави, якою б важливою вона не була на сьогодні для Леоніда Кучми, не варто платити державним майном і національними інтересами. Слід додати, що Україна на переговорах з Росією мала чудові стартові позиції, адже для Росії поки що не існує інших альтернатив для транспортування газу, крім території України.


Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.