Парламентська більшість буде одноразовою



Коментар директора Інституту політики, голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова ті інформації Миколи Томенка

Сьогодні існує висока ймовірність того, що кадрові призначення будуть єдиними рішеннями, які більшість зможе прийняти за весь час свого існування. Нині до парламентської більшості, навіть враховуючи депутатів, які призупинили своє членство в ній, входить максимум 230 депутатів. З них 162 депутати обрані в мажоритарних округах і лише 68 - за партійними списками. Входження депутатів-мажоритарників до складу уряду, паралізує роботу більшості. Адже, виконуючи норму Конституції, депутати-сумісники повинні будуть скласти свої депутатські повноваження. А це означатиме початок тривалої процедури переобрання депутатів у ряді одномандатних округів, яка може тривати від трьох місяців до півроку. До того ж, результати довиборів до Верховної Ради у деяких з цих округів можуть додати депутатів до складу опозиційних фракцій, а не більшості. Таким чином, перехід ряду народних депутатів - членів більшості - на роботу в уряд зробить більшість недієздатною. Варто також додати, що до складу більшості входять 15 народних депутатів, обраних за списками опозиційних політичних сил. Однією з вагомих причин приєднання цих депутатів до більшості були обіцянки посад у виконавчій та судовій гілках влади. Ці обіцянки вже починають реалізовуватися. Зокрема, В.Онопенко був обраний суддею Верховного Суду і повинен скласти повноваження народного депутата. Замість нього до складу парламенту ввійде наступний за списком депутат від Блоку Ю.Тимошенко, а більшість зменшиться ще на одну особу.

Сам процес формування коаліційного уряду буде дуже непростим. Після заяви представника Президента у парламенті О.Задорожнього про можливість визначення більшістю кандидатури Прем'єр-міністра, у середовищі більшості загостриться боротьба за цю посаду. Конкуренція між лідерами депутатських груп, що сформувалися на основі депутатів-мажоритарників, лідерами партій, що пройшли за списками "Єди", та лідерами СДПУ(о) стосується також і посад міністрів.

Вищезгадані чинники серйозно ускладнять перспективи функціонування більшості після розподілу посад в уряді. Адже такий розподіл об'єктивно не може задовольнити амбіцій усіх 9 фракцій більшості. Тож, найімовірніше, здійснення більшістю кадрових призначень продемонструє її одноразовий характер.


Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.