Чому Леонід Кучма не очолив Раду глав держав СНД?


Роз’яснення для Віце-прем’єр міністра України Д.Табачника, а також народних депутатів А.Деркача, В.Пінчука, Г.Суркіса та їхніх ЗМІ.


Шановні панове!

Як не прикро констатувати, під час парламентських слухань, присвячених проблемам свободи слова та цензури, виникла безпредметна дискусія стосовно історії з необранням Леоніда Кучми головою Ради глав держав СНД. Згодом позиція Віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань Д.Табачника, який заперечував наявність конфлікту між президентами країн СНД щодо кандидатури Леоніда Кучми, була наведена в програмах телеканалу ICTV, газеті «Киевский телеграф» тощо.

Стосовно ситуації зі спробою обрання Л.Кучми головуючим Ради глав держав СНД, вважаю за необхідне роз’яснити наступне. В офіційному повідомленні Виконавчого комітету СНД за наслідками Кишинівського самміту 6-7 жовтня 2002 року зазначається, що в результаті дискусії про можливість передачі повноважень головуючої держави на черговий термін в Раді глав держав Україні «в особі її Президента Л.Д. Кучми» більшість президентів країн СНД «визнали за доцільне, щоб на даному етапі Президент Росії продовжував головувати в Раді Глав держав СНД».

На самому самміті СНД проти обрання Л. Кучми виступив Президент Білорусі Олександр Лукашенко, який мотивував це тим, що Україна не підписала статут СНД. У цьому питанні білоруського лідера підтримали також президенти Узбекистану Іслам Карімов та Вірменії Роберт Кочарян. Як йдеться у коментарі речника Міністерства закордонних справ Білорусі Павла Латушка від 10 жовтня 2002 року, пропозиція про обрання Л. Кучми «не була підтримана низкою глав держав, в тому числі й президентом Білорусі Олександром Лукашенком».

Подальший розвиток ситуації показав, що не лише вітчизняна преса, а й посадові особи найвищого рангу свідомо «фільтрують» інформацію, яка стосується успіхів та невдач Президента України на міжнародній арені.

Разом з тим, я готовий припустити, що Віце-прем’єр та особи, які визначають редакційну політику багатьох вітчизняних мас-медіа, не володіють повною і вичерпною інформацією з даного питання. У разі потреби в отриманні достовірної інформації стосовно реальних перспектив Л.Кучми очолити Раду глав держав СНД, готовий надати інформацію, у тому числі отриману з офіційних джерел.

З повагою, Голова Комітету
      Верховної Ради України
      з питань свободи слова та інформації                  Микола Томенко


Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.