2002 рік став для українців роком розчарувань, конфліктів і трагедій



Так вважає директор Інституту політики, народний депутат України Микола ТОМЕНКО.

Розчарування населення, насамперед, зумовлене основним конфліктом року, що полягає у невідповідності очікувань суспільства і рішень, які приймала правляча політична еліта, зокрема, у кадрових питаннях. Розчарування українців діяльністю вітчизняної влади пояснюється тим, що після парламентських виборів у правлячій еліті не відбулося суттєвих перестановок. Громадяни сподівалися на зміни, на прихід до влади людей, за яких вони голосували, але цього не сталося. Оскільки таких змін не відбулося – потрібні дострокові вибори, але спочатку президентські, і лише потім парламентські.

Другим підсумком політичного року Микола ТОМЕНКО вважає посилення впливу регіональних еліт. Це обумовлене попитом суспільства на прихід до влади людей, успішних у своїй діяльності в конкретному регіоні або конкретній галузі.

Учасники соціологічного опитування, яке було проведене на замовлення Інституту політики Українським демократичним колом, сподіваються, що 2003 рік порівняно з роком, що минає, буде кращим як для них особисто, так і для всієї країни.

Згідно з даними опитування, 40% респондентів сподіваються, що 2003 рік буде кращим для них і їхніх сімей, ніж 2002, тоді як 13% готуються до гіршого. 32% вважають, що наступний рік буде кращим для України порівняно з 2002. При цьому погіршення чекають 20%.

Разом з тим лише 7% учасників опитування оцінюють 2002 рік як вдалий для України, а 44% вважають, що він був поганий. Однак для самих громадян і їх сімей 2002 рік був кращим, ніж попередній. Так, 22% респондентів назвали його хорошим, 50% – ані поганим, ані хорошим, і 26% – поганим.

За словами М.ТОМЕНКА, рік, що минає, залишився у пам’яті українців як рік конфліктів і трагедій. Так, 19,3% опитаних назвали подією року авіакатастрофу у Львові; 18,1% – вибори до Верховної Ради; 11,4% – міжнародний скандал з приводу можливого продажу Україною радарних систем “Кольчуга” Іраку; 8,7% – захоплення заручників у театральному центрі на Дубровці у Москві; 7,8% – осінні акції опозиції “Повстань, Україно!”.

При цьому заяву Президента про необхідність проведення політичної реформи у країні назвали подією року лише 0,55% опитаних.

Наступний 2003 рік, на думку директора Інституту політики, буде роком серйозного політичного протистояння і домінування вулиці над політичними залами, в яких приймаються рішення.


Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.