"> Інститут політики

Нарешті розсекречено штатний розклад адміністрації Президента


Коментар Голови Комітету Верховної Ради України
з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка


З адміністрації Президента України нарешті надійшла відповідь на мій депутатський запит, який стосувався оприлюднення інформації щодо штатного розкладу адміністрації Президента України.

Згідно з наданим мені зведеним штатним розкладом адміністрації Президента, станом на 27 грудня минулого року, в адміністрації Президента України нараховується 619 штатних одиниць (без урахування кадрів, які працюють в АП на “громадських” засадах). Хочу зауважити, що це майже удвічі більше, аніж кількість штатних одиниць ЦК Компартії УРСР у 1980-тих роках.

Хоча управління незалежною країною передбачає здійснення низки функцій, яких не було в УРСР, слід наголосити, що водночас у незалежній Україні відпала необхідність регулювати значні сфери економіки та суспільного життя, чим займалися кадри в ЦК. Тому таке значне переважання кількості штатних одиниць адміністрації Президента у порівнянні з комуністичним ЦК часів УРСР виглядає неприроднім.

Слід наголосити, що на мій запит інформація надійшла не одразу. Натомість, у листі Глави адміністрації Президента зазначалося, що штатний розклад “у цілому для всієї Адміністрації Президента України не затверджується. З урахуванням визначеної Главою держави загальної структури та встановленої граничної чисельності Адміністрації Президента України затверджуються структура та штатний розпис кожного структурного підрозділу».

Крім того, що інформація щодо структури АП надійшла мені з порушенням термінів, вона ще й не є цілковито вичерпною. На жаль, не надійшла інформація щодо системи підпорядкування структур адміністрації Президента, чого я вимагав у своєму запиті. Хочу наголосити, що надання й цієї інформації зможе допомогти громадськості зрозуміти реальні функції і справжню роль у структурі органів державної влади адміністрації Президента, яка за Конституцією може бути лише дорадчим органом.


Штатний розклад адміністрації Президента України
Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.