"> Інститут політики

Леонід Кучма - представник Росії в Україні?Директор Інституту політики, народний депутат України Микола Томенко вважає, що Володимир Путін, сприявши обранню Леоніда Кучми головою Ради СНД, виконав дві місії. По-перше - він зміцнив позиції Росії в СНД і Україні. Відтепер Росія матиме додатковий вплив на прийняття рішень в Україні, що, в свою чергу, сприятиме пільговому просуванню російського капіталу в Україну. Можна сказати, що Леонід Кучма стає своєрідним представником Президента Росії в Україні - і через дану посаду, і через характер прийнятих документів (10 угод, підписаних під час зустрічі, як свідчать експерти, прийняті або в редакції російської сторони, або з домінуванням інтересів Росії). З іншого боку - Володимир Путін під час неформальних переговорів може сказати Джорджу Бушу, що він знайшов "нове місце роботи" українському Президенту на випадок подальшого погіршення позицій Леоніда Кучми на міжнародній арені, тобто забезпечив "політичну пенсію" Л. Кучмі.

М. Томенко зауважив, що це дуже сильний хід Президента Росії.

М. Томенко також не виключає, що при виникненні якихось проблем у Президента України щодо його подальшого перебування на посаді глави держави, посада голови Ради СНД може трансформуватися з виконання функції головування на самітах СНД у постійно діючу посаду. При цьому політолог зауважив, що ніхто не заперечив проти того, що "своєрідний президент СНД обов'язково має бути президентом якоїсь з країн СНД".

Крім того, Микола Томенко впевнений, що якби на саміті в Києві були присутні всі президенти країн, що входять до СНД, рішення навряд чи було б таким одностайним.


Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.