"> Інститут політики

Три можливі варіанти проведення референдуму за Миколою ТоменкомНародний депутат України, директор Інституту політики Микола Томенко прогнозує три варіанти сценарію проведення референдуму як механізму здійснення конституційної реформи.

В умовах політичного обговорення: буде чи не буде проводитися референдум за ініціативою Президента, М.Томенко висловив переконання: "Чим більше влада наголошує, що референдуму не буде, тим сильніша у мене впевненість, що до цього готуються".

"Саме тому я бачу на сьогодні три сценарії проведення цього референдуму.

Перший - правовий - означає схвалення 300-ма голосами у Верховній Раді ідеї проведення референдуму і затвердження відповідних запитань. Проте я сумніваюся у тому, що парламент прийме таке рішення, оскільки у своїй більшості він критично ставиться до цієї ідеї.

Другий - "квазіправовий" - означає, що після 15 травня (термін завершення всенародного обговорення президентських ініціатив) "підшліфований" законопроект Президента буде внесений у парламент, набере 226 голосів і буде направлений на висновок до Конституційного Суду. Восени, під час роботи наступної сесії ВР, законопроект буде повернуто на голосування у парламент. У разі ж, коли за документ не буде віддано 300 голосів, виникає "напівправовий" шлях - на референдум може бути винесено варіант, проголосований 226-ма голосами, з поясненнями, що Верховна Рада "неконструктивна", але певний ступінь легітимності законопроект уже набрав. Тоді, умовно 1 грудня 2003 р. і проводитиметься референдум.

Третій варіант - "неправовий" шлях - коли відразу після обговорення у Верховній Раді проект набирає 226 голосів і Президент підписує указ про референдум. У цьому випадку "умовною датою" проведення референдуму можна вважати 24 серпня 2003 р., оскільки це теж знакова дата й влітку спокійніше це все проводити".

Тому, переконаний М.Томенко, самозаспокійливі думки депутатів про те, що 300 голосів у парламенті ініціативи Президента не наберуть, не варто сприймати беззастережно, оскільки, те, як проводиться сьогодні в суспільстві обговорення цих ініціатив, як однобічно це висвітлюється телебаченням, свідчить на користь того, що референдум буде проводитися, і що зміни до Конституції планується внести до президентських виборів.


Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.