Микола Томенко: Результати виборів у Грузії як крах пропагандистської машини української влади

Як відомо, 4 січня 2004 року в Грузії відбулися позачергові президентські вибори, на яких переконливо переміг кандидат від коаліції демократичних опозиційних сил Михайло Саакашвілі. Показовим є те, що голоси на підтримку цього кандидата практично одностайно віддали всі громадяни Грузії, які приймали участь у виборах.

Результати президентських виборів у Грузії засвідчують, що її громадяни проголосували за нову Грузію, з новою, професійною, демократичною, некорумпованою владою, владою з “людським обличчям”, яка може за короткий термін перетворити їхню батьківщину на розвинену європейську країну.

Крім того, вибори виявили відсутність відмінностей у поглядах регіонів Грузії. Це дає можливість зробити щонайменше два висновки. По-перше, грузинський народ був одностайним у своєму виборі, що цілковито спростовує пропагандистський зміст багатьох російських та українських пропрезидентських ЗМІ про можливий розкол Грузії у разі, якщо єдиний кандидат від опозиції переможе на цих виборах. По-друге, результати виборів також спростовують ключові інформаційні повідомлення про події у Грузії провідних українських загальнонаціональних каналів, які за вказівкою Адміністрації Президента України зображували Михайла Саакашвілі та його команду як крайню праву націоналістичну силу, яка не має нічого спільного зі словом “демократія”.

Не існує відмінностей між громадянами Грузії у сприйнятті нової влади. Команда грузинської опозиції сприймалася грузинським народом не як носій національної ідеї, а як демократична сила, яка здатна зупинити страждання Грузії внаслідок здійснення протягом багатьох років злочинних дій посткомуністичної корумпованої влади.

Результати виборів підтверджують загальнонаціональний характер програми політичної коаліції, створеної грузинською опозицією напередодні виборів. Ті українські державні діячі та ЗМІ, що лякали українців радикалізмом та непопулярністю М.Саакашвілі, повинні якщо не публічно вибачитись, то, бодай, почати об'єктивно висвітлювати політичні події, які відбуватимуться у Грузії.

Сумно констатувати, що влада і підконтрольні їй ЗМІ намагалися нав’язати українським громадянам спотворений образ цивілізованої європейської команди політиків, яка була підтримана абсолютною більшістю громадян Грузії, і тепер як легітимна влада керуватиме країною.


Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.