Рішення про закриття газети "Сільські вісті" є наступом на свободу слова
Коментар директора Інституту політики, Голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка
Непросте історичне минуле українського і єврейського народів не можна
розв’язати рішенням районного суду міста Києва. Тим більше, коли йдеться ще й
про закриття найпопулярнішої газети в Україні.
Якщо виходити з логіки позивачів і рішення суду, то можна закрити подібним чином будь-яке видання в Україні. Я уважно відслідковуватиму подальший перебіг судового процесу.
Дане рішення суду є не лише наступом на свободу слова, воно ще й саме може стати приводом для розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
У разі появи у ЗМІ статей, які викликають дискусію і сумніви, як випадку з “Сільськими вістями”, звинувачених Шевченківським райсудом Києва у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, існує багато інших способів врегулювати це питання.
Зокрема, законодавством передбачена публікація спростування, відшкодування моральної шкоди, подання іншої точки зору тощо. Газета "Сільські вісті" має найбільший наклад порівняно з іншими українськими суспільно-політичними виданнями і вважається найбільш об'єктивним виданням серед них.
У даному випадку закриття газети напередодні президентської кампанії однозначно є упередженим рішенням і таким, що створює можливі передумови із заборони тих видань, які відступають від генеральної інформаційної лінії адміністрації Президента і не працюють за темниками.

![]() ---------------- ![]() ---------------- ![]() ---------------- ![]() ---------------- ![]() ---------------- ![]() ---------------- ![]() ---------------- ![]() ---------------- ![]() ---------------- ![]() ---------------- ![]() ---------------- |




При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.
