Календар подій

   (січень 2002 року)


1 січня –

Економіка

(вівторок)

– прожитковий мінімум в Україні протягом 2002 року становитиме 342 грн.

 

– мінімальна виплата трудових пенсій в Україні становитиме 79 грн., максимальна – 129 грн., максимальна пенсія за списком №1 (небезпечні умови праці) – 172 грн.

4 січня –

Громадсько-політичне життя

(п’ятниця)

– у Києві партії «За Русь єдину!», «Русько-ук­раїнський союз» та «Союз» підписали угоду про створення передвиборчого об’єднання «Руський блок».

5 січня –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– у Києві пройшов VI позачерговий з’їзд Комуністичної партії України, який затвердив передвиборну програму та списки кандидатів у народні депу­тати.

 

– у Києві відбувся з’їзд Блоку Юлії ТИМОШЕНКО, на якому було затверджено виборчий список блоку, а також визначено кандидатів у мажоритарних округах.

 

– в Одесі пройшов ІІ з’їзд Української морської партії. Його делегати визначили кандидатів у народні депутати на наступні парламентські вибори.

8 січня –

Внутрішня політика

(вівторок)

– Президент України Леонід КУЧМА повернув до Верховної Ради закони «Про обов’язкові теледебати» та «Про вибори депутатів міських рад і сільських, селищних та міських голів».

9 січня –

Громадсько-політичне життя

(середа)

– у Києві лідери 10 партій, що увійшли до Блоку Віктора ЮЩЕНКА «Наша Україна», підписали угоду про створення блоку.

 

– оприлюднено телефонну розмову, яка начебто відбулася між Олександром ОМЕЛЬЧЕНКОМ та Віктором ЮЩЕНКОМ щодо відставки Віктора МЕДВЕДЧУКА.

10 січня –

У Верховній Раді

(четвер)

– парламент ухвалив Сімейний кодекс у новій редакції, врахувавши пропозиції Президента України.

 

– народні депутати ухвалили законопроект «Про приєднання України до Конвенції про статус біженців та Протоколу щодо статусу біженців».

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві відбувся з’їзд Блоку української молоді, на якому підтримано рішення спільного з СДПУ(о) виборчого списку.

 

– у Києві відбувся Міжпартійний з’їзд «Руського блоку», на якому було затверджено партійний виборчий список, висунуті кандидати по мажори­тар­них округах, затверджено програму блоку.

 

Міжнародні відносини

 

– згідно з даними міжнародного інвестиційного банку JP Mogan, Україна очолила список інвестиційно найпривабливіших країн 2001 року.

 

– у Мадриді (Іспанія) відбулася чергова зустріч Україна–«Трійка ЄС» на рівні міністрів закордонних справ.

12 січня –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– у Києві з’їзд Всеукраїнського об’єднання лівих «Справедливість» затвердив виборчий список партії.

 

– у Києві відбувся міжпартійний з’їзд Блоку Наталії ВІТРЕНКО. Затверджено виборчі списки по мажоритарній та пропорційній частинах.

 

– у Києві відбувся міжпартійний з’їзд блоку «Проти всіх», який затвердив список кандидатів у народні депутати у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

13 січня –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– другий етап з’їзду Соціалістичної партії України ухвалив передвиборчий список партії.

 

– перший етап міжпартійного з’їзду блоку «Єдність» прийняв передвиборчу програму партії.

 

– з’їзд партії «Яблуко» затвердив передвиборчу програму та список кандидатів по одномандатних мажоритарних округах.

 

– у Києві на з’їзді блоку «За єдину Україну!» прийнято виборчі програму та списки по мажоритарній та пропорційній частинах.

 

– в Обухові Київської області делегати з’їзду Всеукраїнського політичного об’єднання «Жінки за майбутнє» затвердили передвиборчу програму та виборчий список.

 

– ІІ з’їзд Ліберальної партії України (оновленої) прийняв рішення йти на вибори самостійно.

 

– у Дніпропетровську пройшов черговий з’їзд Соціалістичного конгресу молоді, учасники якого прийняли рішення про входження до СДПУ(о).

15 січня –

Громадсько-політичне життя

(вівторок)

– у Києві на XVI з’їзді Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) прийнято передвиборчу програму та затверджено виборчі списки.

 

Міжнародні відносини

 

– головою Європейського парламенту обрано ірландця Патріка КОКСА, голову парламентської групи лібералів, який обійматиме цю посаду до наступних виборів 2004 року.

 

– у Парижі Моніторинговий комітет ПАРЄ обговорив стан свободи слова в Україні, зокрема ситуацію навколо радіо «Континент».

16 січня –

Офіційна хроніка

(середа)

– в Україну з державним візитом прибув Президент Бразилії Фернандо КАРДОЗУ для підписання низки двосторонніх документів.

 

У Верховній Раді

 

– Президент України Леонід КУЧМА вніс кандидатуру народного депутата Івана ЧИЖА на посаду голови Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України.

 

– народні депутати підтримали депутатський запит до Генерального прокурора Михайла ПОТЕБЕНЬКА, голови СБУ Володимира РАДЧЕНКА та Міністра внутрішніх справ Юрія СМИРНОВА про надання інформації стосовно обставин дорожньо-транспортної пригоди за участю глави Адміністрації Президента Володимира ЛИТВИНА.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві відбувся міжпартійний з’їзд виборчого Блоку Віктора ЮЩЕНКА «Наша Україна», на якому було обговорено передвиборчу програму блоку, проголосовано за списки кандидатів у народні депутати України в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі та розглянуто кандидатури в одномандатних виборчих округах.

 

– у Києві пройшов з’їзд партії «Нова генерація України». На з’їзді було затверджено виборчий список партії та список кандидатів від партії, що балотуватимуться у мажоритарних округах, виборчу програму партії.

 

– Екологічна партія України «Захист», Всеукраїнська партія за мир і єдність та Партія пенсіонерів України утворили передвиборчий блок «Райду­га» і зелені екологи». Рішення про це затвердив міжпартійний з’їзд.

 

Міжнародні відносини

 

– у Києві відбулося чергове засідання делегацій України та Російської Федерації щодо визначення правового статусу Азовського моря і Керченської протоки та розмежування морських просторів у Чорному морі.

 

– у Парижі на засіданні Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи було обговорено політичну ситуацію та стан свободи слова в Україні. Прийнято рішення направити до України спеціальну передвибор­чу місію, що є юридичним прецедентом для цієї міжнародної організації.

17 січня –

У Верховній Раді

(четвер)

– ухвалено законопроект «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування», внесений народними депутатами Михайлом ПАВЛОВСЬКИМ та Володимиром ЧЕРНЯКОМ.

 

– Верховна Рада ухвалила Закон України «Про Кабінет Міністрів України», відповідно до якого посади членів Уряду за характером повноважень та діяльності призначених на них осіб належать до державних політичних посад і не відносяться до посад державних службовців, передбачених законодавством про державну службу.

 

– народні депутати прийняли першу поправку до Конституції України,
згід­но з якою Рахункова палата України вперше за п’ятирічну діяльність матиме можливість здійснювати цілісний контроль за Державним бюджетом України.

 

– Верховна Рада ухвалила в цілому Закон України «Про вищу освіту».

 

– парламент утворив Тимчасову слідчу комісію з питань виборчих прав громадян України під час проведення виборів 2002 року.

 

Внутрішня політика

 

– Президент України Леонід КУЧМА своїм Указом надав Державному історико-археологічному заповіднику «Ольвія» Миколаївської області статус національного.

 

Громадсько-політичне життя

 

– другий етап ІV з’їзду Селянської партії України затвердив виборчий список партії, а також список кандидатів від СелПУ в мажоритарних округах. Рішення про утворення міжпартійного блоку з Комуністичною партією робітників і селян відмінено.

 

Міжнародні відносини

 

– президентами Росії Володимиром ПУТІНИМ та Польщі Александром КВАСЬНЄВСЬКИМ підписано угоду щодо будівництва газопроводу в обхід України.

18 січня –

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

– Президент України своїм указом призначив Валерія ЦИБУХА головою Державної туристичної адміністрації України.

 

У Верховній Раді

 

– парламент не підтримав пропозицію щодо продовження терміну сесії на один тиж­день. «За» проголосували партії, що входять до блоку «Наша Україна», фракції комуністів, соціалістів та «Батьківщини».

 

– VIII сесія Верховної Ради України ІІІ скликання завершила свою роботу.

 

Внутрішня політика

 

– Президент України Леонід КУЧМА своїм указом обмежив повноваження державних секретарів. Відтепер держсекретарі не можуть призначати керівників територіальних підрозділів міністерств, подавати Прем’єр-міністру кандидатури своїх заступників. Держсекретарі повинні узгоджувати з міністрами структуру міністерств і кадрові перестановки в апараті, які вони раніше могли здійснювати самостійно.

 

Громадсько-політичне життя

 

– партія «Жінки України» під час другого етапу VII позачергового з’їзду затвердили свій виборчий список.

19 січня –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– у Києві розпочав роботу міжпартійний з’їзд партії «Демократичний Союз» та Демократичної партії України. Були розглянуті та затверджені передвиборна програма виборчого блоку, угода про утворення блоку, склад координаційної ради блоку і обрано представника блоку до ЦВК. Також затверджено на паритетних засадах кандидатів у депутати по багатомандатному виборчому округу та у мажоритарних округах.

 

– у Сімферополі розпочала роботу друга (позачергова) сесія четвертого Курултаю кримськотатарського народу. Постановою «Про участь кримськотатарського народу в виборах 2002 року в Україні» затверджено список кандидатів по виборах депутатів Верховної Ради АРК і голів міських рад.

 

– у Києві відбувся міжпартійний з’їзд виборчого об’єднання «Команда озимого покоління». Делегати затвердили передвиборчу програму і визначили першу п’ятірку списку своїх кандидатів.

 

– у Київському будинку вчителя відбувся XV з’їзд Соціал-демократичної партії України. З’їзд обговорив і затвердив передвиборчу програму СДПУ та виборчий список партії по загальнодержавному багатомандатному округу.

 

– у Києві під час другого етапу ІІІ позачергового з’їзду партії Всеукраїн­ське об’єднання християн затверджено список кандидатів у депутати по загальнодержавному багатомандатному округу.

 

Міжнародні відносини

 

– уряд Сьєрра-Леоне офіційно оголосив про закінчення 10-річної громадянської війни в країні.

20 січня –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– у Києві другий етап міжпартійного з’їзду політичних партій, що входять до виборчого блоку «Єдність», затвердив списки кандидатів у народні депутати України в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі.

 

– у Києві розпочав роботу другий етап ІХ з’їзду Партії зелених України. Головою Партії зелених України переобрано Віталія КОНОНОВА, затверджено список кандидатів у народні депутати в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі, а також передвиборчу програму.

 

– у Києві відбувся міжпартійний з’їзд виборчого блоку політичних партій «Народний рух України».

 

– ІІІ позачерговий з’їзд Партії національно-економічного відродження України (ПНЕРУ) ухвалив рішення підтримати на виборах блок «За єдину Україну!».

21 січня –

Внутрішня політика

(понеділок)

– Печерський районний суд Києва виніс рішення про заборону постанови Генпрокуратури про притягнення лідера партії «Батьківщина» Юлії ТИМОШЕНКО як обвинуваченої.

 

Громадсько-політичне життя

 

– 18-ті загальні збори (з’їзд) партії «Українська національна асамблея» затвердили виборчий список партії та кандидатів від партії у мажоритарних округах.

 

Міжнародні відносини

 

– на зимовій сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи головою обрано керівника австрійської делегації Пітера ШИДЕР.

 

– народний депутат України Сергій ГОЛОВАТИЙ обраний головою Комітету з питань регламенту ПАРЄ.

22 січня –

Внутрішня політика

(вівторок)

– Президент України Леонід КУЧМА запропонував усім посадовцям, які братимуть участь у виборчій кампанії 2002 року, з 9 лютого написати заяви про відпустки.

23 січня –

Внутрішня політика

(середа)

– Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ наполягає, щоб у відпустку на період виборчої кампанії пішли ті державні службовці, які балотуватимуться в народні депутати у мажоритарних округах.

 

– у Києві група невідомих осіб з 40 чоловік захопила приміщення Асоціації міжнародних перевізників (АсМАП) України.

 

– Фонд державного майна України станом на 1 січня 2002 року затвердив перелік об’єктів приватизації, які підлягають поверненню в державну власність. Усього в список внесено 65 підприємств.

 

Громадсько-політичне життя

 

– Юлія ТИМОШЕНКО, лідер однойменного виборчого блоку, та голова Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) Віктор МЕДВЕДЧУК зустрілися у прямому ефірі радіо «Свобода».

 

– Київська організація політичної партії «Жінки України» перед початком другого етапу VII позачергового з’їзду партії залишила з’їзд, протестуючи таким чином проти складеного виборчого списку партії.

 

Міжнародні відносини

 

– 18-річний українець Руслан ПОНОМАРЬОВ, зігравши внічию білими фігурами зі своїм співвітчизником Василем ІВАНЧУКОМ у сьомій партії фінального матчу чемпіонату світу з шахів, став наймолодшим в історії володарем світової шахової корони.

 

– в італійському місті Ассізі відбулася загальнорелігійна молитва за мир, в якій взяли участь близько 400 представників християнських конфесій та інших найбільших світових релігій. Ця акція проведена за ініціативою Папи Римського Іоанна Павла II як запорука того, що ніколи надалі релігія не використовуватиметься для виправдання насильства.

 

Економіка

 

– США запровадили торгові санкції проти України.

24 січня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– Президент України Леонід КУЧМА підписав Указ «Про Міжвідомчу комісію з питань інформаційної політики та інформаційної безпеки при Раді національної безпеки та оборони України», цим документом також затверджено Положення про міжвідомчу комісію. Її головою призначено секретаря РНБОУ Євгена МАРЧУКА.

 

Внутрішня політика

 

– Кабінет Міністрів України встановив термін чинності паспортів громадянина України, що оформлені з використанням бланків паспортів колишнього Союзу РСР, до 1 липня 2002 року.

 

– ЦВК затвердила положення про статус офіційних спостерігачів від іноземних організацій, міжнародних установ під час виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Крім того, на засіданні була затверджена форма посвідчення іноземних спостерігачів.

 

Громадсько-політичне життя

 

– міжпартійний з’їзд виборчого блоку партій, очолюваного головою Всеукраїнського об’єднання «Єдина родина» Олександром РЖАВСЬКИМ, затвердив назву виборчого блоку «За Ющенка!».

 

– у Києві у приміщенні ощадної каси на вул. Суворова, 19 пограбовано головного редактора газети «Свобода» Олега ЛЯШКА, який здавав грошову заставу на рахунок окружної виборчої комісії для реєстрації його кандидатом у депутати по Печерському виборчому округу №217.

25 січня –

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

– Президент України своїм указом призначив Олександра ОЛІЙНИКА держсекретарем Міністерства оборони України, який до цього працював керівником секретаріату Національної ради з узгодження діяльності загальнодержавних і регіональних органів та місцевого самоврядування Адміністрації Президента України.

 

Внутрішня політика

 

– Печерський районний суд Києва відмовив у задоволенні скарги матері журналіста Георгія Гонгадзе, Лесі ГОНГАДЗЕ, на постанову Генеральної прокуратури про відмову у притягненні до кримінальної відповідальності Президента України Леоніда КУЧМИ та інших посадовців.

26 січня –

Економіка

(субота)

– набрала чинності постанова уряду Російської Федерації «Про заходи щодо захисту російських виробників карамелі» (від 21 грудня 2001 року №883), яка передбачає запровадження санкцій на імпорт карамелі, насамперед, українського виробництва. На продукцію, що виготовляється в Білорусі, ці обмеження не поширюються.

27 січня –

Внутрішня політика

(неділя)

– Центральна виборча комісія затвердила Порядок надання ефірного часу для проведення передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів народних депутатів України 31 березня 2002 року.

 

Міжнародні відносини

 

– 91,58% узбеків, які взяли участь у референдумі, підтримали продовження з 5 до 7 років терміну повноважень президента республіки і формування двопалатного парламенту.

28 січня –

Міжнародні відносини

(понеділок)

– у парламенті Естонії склав присягу новий уряд, очолюваний Сіймом КАЛЛАСОМ. До нового кабінету міністрів увійшли 6 представників Реформістської та 8 – Центристської партії.

 

– прем’єр-міністр Казахстану Касимжомарт ТОКАЄВ подав прохання про відставку, яке було прийняте президентом. За конституцією Казахстану, якщо у відставку подає прем’єр-міністр, то це означає припинення повноважень усього уряду.

 

– республіканський парламент новим прем’єр-міністром Казахстану затвердив Імангалі ТАСМАГАМБЕТОВА.

29 січня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ відбув з дводенним офіційним візитом до Румунії.

 

Внутрішня політика

 

– Апеляційний суд скасував ухвалу Печерського райсуду щодо заборони на встановлення Юлії ТИМОШЕНКО міри запобіжного заходу, вчинення щодо неї слідчих дій і притягнення її в якості обвинуваченої.

 

– Юлія ТИМОШЕНКО потрапила в автокатастрофу, коли їхала на засідання Апеляційного суду м.Києва.

 

Міжнародні відносини

 

– в Анкарі розпочалося Третє спільне засідання Міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва.

30 січня –

Офіційна хроніка

(середа)

– Президент України своїм указом призначив Анатолія МАКСЮТУ дер­жав­ним секретарем Міністерства фінансів України.

 

Внутрішня політика

 

– Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом незаконного користування державним майном і коштами Держбюджету при фінансуванні діяльності редакції газети «Голос України».

 

– вночі невідомі закидали пляшками із запалювальною сумішшю приміщення штаб-квартири київської організації «Руського блоку».

31 січня –

Внутрішня політика

(четвер)

– Центральна виборча комісія України зупинила розгляд заявки на реєстрацію від блоку «За Ющенка!», оскільки лідер блоку «Наша Україна» Віктор ЮЩЕНКО звернувся до Шевченківського районного суду міста Києва зі скаргою на дії блоку «За Ющенка!».

 

Громадсько-політичне життя

 

– міжпартійна організація київських організацій виборчого блоку «Єдність» висунула кандидатом на посаду київського міського голови нинішнього мера столиці Олександра ОМЕЛЬЧЕНКА.

 

– Київська міжпартійна конференція міських організацій партій-учасниць Блоку Віктора ЮЩЕНКА «Наша Україна» висунула Олександра ОМЕЛЬЧЕНКА кандидатом на посаду Київського міського голови.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.