П’ятірки лідерів 35 виборчих блоків та політичних партій України

Згідно з виборчим законодавством перша п’ятірка виборчого блоку чи партії відіграє вирішальну роль у публічному представленні учасників парламентських перегонів. З огляду на це, подаємо склад перших п’ятірок 35 виборчих блоків та політичних партій, що зареєстровані для участі у виборах. Перелік наведено у порядку, відповідному до реєстрації Центральною виборчою комісією.

Аналіз п’ятірок дає можливість вивести своєрідні номінації серед учасників виборчого процесу. За віковою ознакою найстаршою є п’ятіркавиборчого блоку партії «Єдність». Середній вік її лідерів становить 64 роки. Ледь поступається їй за віком Комуністична партія України.

Як не дивно, наймолодшою виявилася п’ятірка Української національної асамблеї – середній вік 37 років. Лідери «нових» і «молодіжних» виборчих проектів виявилися старшими від УНА. Середній вік першої п’ятірки «Команди озимого покоління» – 38 років, «Нової генерації України» – 40.

Найстаршим серед усіх лідерів учасників парламентських виборів є Олександр Шалімов, почесний директор Київського НДІ хірургії (1918 року народження). Наймолодшою – п’ятий номер у партії «Жінки України», помічник юриста з Львівщини, Руслана Рак (1977 року народження).

Аналіз представників перших п’ятірок за статевою ознакою засвідчує традиційність української політики. Здебільшого лідерами блоків та партій є або виключно чоловіки, або четверо чоловіків і одна жінка. Виняток складають так звані «жіночі» партії або блоки. Найбільш принциповою і послідовною у політично-гендерному плані є партія «Жінки України», де всю п’ятірку формують жінки. У всеукраїнського політичного об’єднання «Жінки за майбутнє» у п’ятірці четверо жінок.

За представництвом від органів державної та місцевої влади у п’ятірці найсолідніше виглядає блок «За єдину Україну!». Лідерами цього блоку «партії влади» є глава Адміністрації Президента України Володимир Литвин та Прем’єр-міністр України Володимир Кінах. Варто відзначити також п’ятірку блоку «Єдність», до якої входять Київський міського голова Олександр Омельченко, голова Верховного Суду України Віталій Бойко, голова Державного комітету України у справах ветеранів Сергій Червонописький.

Бізнес найбільше представлений у п’ятірці Всеукраїнського політичного об’єднання «Жінки за майбутнє». Серед лідерів цього об’єднання – генеральний директор ЗАТ «Завод «Динамо-Сілейр» Тетяна Селіхова та голова спостережної ради ВАТ «Запоріжсталь» Андрій Іванов.

Народні депутати найактивніше представлені у п’ятірках Блоку Н. Вітренко (5 із 5) та по 4 народних депутати у п’ятірках КПУ та Блоку В. Ющенка «Наша Україна».

За ознакою освіти всі лідери виборчих блоків та партій принципово не відрізняються. Абсолютна більшість має вищу освіту, а багато хто – вчені ступені та звання. Більш «демократичними» у сенсі освіти є п’ятірки УНА, блоку «Райдуга» та Комуністич­ної партії робітників і селян, де присутні представники відповідно з середньою спеціальною та середньою освітою. Варто також відзначити лідера Всеукраїнської партії трудящих Олександра Мороза, який має середню спеціальну освіту та працює за фахом електрика.

Додаткових номінацій заслуговує п’ятірка виборчого блокуполітичних партій Українська партія та Всеукраїнської партії міжнаціонального порозуміння «Но­вий Світ», який є найбільш постраждалим блоком від рішень Центральної виборчої ко­мі­сії. Виборчий блок змушений був змінити назву (до цього він називався «Жінки за май­бутнє дітей»), а з першої п’ятірки блоку зареєстрована (за першою подачею) була лише лідер – Лариса Скорик.

Найбільш постраждалим лідером виборчого блоку/ партії від дій ЦВК є голова партії СДПУ Юрій Буздуган, якого єдиного з лідерів не було зареєстровано з першої подачі.

Також варто відзначити п’ятірку УНА, де 3 із 5 лідерів нині тимчасово не працюють.


Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.