Календар подій

   (березень 2003 року)


1 березня –

Внутрішня політика

(субота)

– голова Фонду держмайна України Олександр БОНДАР подав заяву про звільнення.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві відкрився X позачерговий з’їзд Партії зелених України.

2 березня –

Міжнародні відносини

(неділя)

– у Брюсселі розпочалась робота Спільної моніторингової групи Верховної Ради України і Парламентської асамблеї НАТО. Прийнято рішення на її основі утворити Міжпарламентську раду Україна–НАТО.

 

– у Естонській Республіці відбулися вибори до Рійгікогу (Державних Зборів). По 28 місць із 101 отримали Партія Центру та «Res Publika».

3 березня –

Внутрішня політика

(понеділок)

– у Запоріжжі скоєно напад на першого заступника міського голови Володимира ГРИЩЕНКА. Позачергова сесія міськради прийняла рішення, що повноваження міського голови до виборів мера буде виконувати В. ГРИЩЕНКО.

4 березня –

У Верховній Раді

(вівторок)

– інформацію щодо розслідування за фактом поширення фальшивого «відкритого листа» від імені лідера фракції «Наша Україна» Віктора ЮЩЕНКА надали Генеральний прокурор України Святослав ПІСКУН, Міністр внутрішніх справ України Юрій Смирнов, заступник голови СБУ Володимир ПРИСТАЙКО та голова Держкомзв’язку та інформатизації України Микола ГОНЧАР.

5 березня –

Внутрішня політика

(середа)

– Президент України Леонід КУЧМА звернувся до українського народу з нагоди підписання Указу про винесення на всенародне обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України».

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві відбувся установчий з’їзд Слов’янського народно-патріотичного союзу.

 

Міжнародні відносини

 

– відбувся другий тур президентських виборів у Республіці Вірменія. Президентом країни на черговий 5-річний термін обрано Роберта КОЧАРЯНА.

6 березня –

У Верховній Раді

(четвер)

– Президент України Леонід КУЧМА вніс до Верховної Ради для попереднього вивчення і обговорення законопроект «Про внесення змін до Конституції України».

 

– 337-ма голосами «за» народні депутати прийняли Закон України «Про Державний Гімн України», автором слів є Павло ЧУБИНСЬКИЙ, а музики – Михайло ВЕРБИЦЬКИЙ.

 

Внутрішня політика

 

– Президент України вніс зміни до указу від 14 грудня 1996 року, вилучивши з нього ст. 5, згідно з якою доручення глави адміністрації Президента, його заступників та першого помічника глави держави є обов’язковими для виконання органами виконавчої влади.

 

Міжнародні відносини

 

– у Києві завершилися дводенні переговори віце-прем’єр-міністрів України, Росії, Білорусі та Казахстану, під час яких досягнуто домовленостей про створення зони вільної торгівлі без вилучень та застосування антидемпінгових, компенсаційних та інших заходів захисту.

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у лютому 2003 року становив 101,1% порівняно з січнем 2003 року. За період січень-лютий 2003 року – 102,6%. За період з січня 19998 року по лютий 2003 року – 194,7%.

7 березня –

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув з чотириденним візитом до Словацької Республіки.

 

– Прем’єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ відбув до Російської Федерації для участі у восьмому засіданні Змішаної українсько-російської комісії зі співробітництва, головами якої є керівники урядів двох держав Віктор ЯНУКОВИЧ і Михайло КАСЬЯНОВ.

9 березня –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– у Києві та інших містах України відбулися акції протесту опозиції.

10 березня –

Міжнародні відносини

(понеділок)

– Франція і Росія заявили, що можуть скористатися правом вето, щоб не допустити прийняття резолюції, яка передбачає можливість удару по Іраку.

11 березня –

Громадсько-політичне життя

(вівторок)

– генеральний секретар міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» Робер МЕНАР ознайомив журналістів із результатами швейцарської експертизи «таращанського тіла», яка довела, що воно належить Георгію ГОНГАДЗЕ.

 

Міжнародні відносини

 

– Рада Безпеки ООН перенесла на пізніший термін голосування стосовно проекту резолюції щодо Іраку, запропонованого США, Великою Британією і Іспанією.

 

– у Страсбурзі Єврокомісія прийняла програму взаємовідносин Євросоюзу зі своїми сусідами, згідно з якою Україну, Білорусь, Молдову, південнобалканські та деякі африканські країни віднесено до так званого «кола друзів», з якими вона погоджується тісно співпрацювати, але яких не планує приймати до своїх лав принаймні у найближчому майбутньому. Новим сусідам Єврокомісія пропонує активніше проводити реформи, аби наблизитися до стандартів ЄС.

12 березня –

У Верховній Раді

(середа)

– відбулися парламентські слухання «Про функціонування української мови в Україні».

 

Громадсько-політичне життя

 

– на 83-му році життя померла народний депутат України другого, третього та четвертого скликань Ярослава СТЕЦЬКО.

 

– на Львівщині поширено другий фальшивий лист від імені лідера «Нашої України» Віктора ЮЩЕНКА.

 

Міжнародні відносини

 

– у Белграді скоєно замах на прем’єр-міністра Сербії та Чорногорії Зорана ДЖИНДЖИЧА, внаслідок чого він помер.

15 березня –

У Верховній Раді

(субота)

– лідер комуністів Петро Симоненко та член фракції СДПУ(о) Нестор ШУФРИЧ заявили, що бюджет 2003 року сфальсифіковано. Факт фальсифікації вони доводять, посилаючись на стенограму засідання Верховної Ради.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві відбувся черговий з’їзд Аграрної партії України. Питання обрання голови партії перенесено на другий етап з’їзду, який відбудеться восени.

 

Міжнародні відносини

 

– Ірак представив ООН звіт про знищення хімічної зброї, в якому стверджується, що всю біологічну та хімічну зброю було ліквідовано ще 1991-го року.

16 березня –

Міжнародні відносини

(неділя)

– у Фінляндії на парламентських виборах опозиційна Центристська партія здобула 24,7% голосів виборців та 55 місць.

 

– Ірак перейшов на військовий стан. Рада революційного командування розділила країну на чотири військових округи під загальним керівництвом Саддама ХУСЕЙНА.

17 березня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– Прем’єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ на чолі урядової делегації відбув з дводенним офіційним візитом до Брюсселя для участі у Шостомузасіданні Ради з питань співробітництва Україна–ЄС.

 

У Верховній Раді

 

– Петро ПОРОШЕНКО вніс до парламенту проект постанови, згідно з яким передбачається скасування результатів голосування за Державний бюджет України на 2003 рік. У випадку, якщо ця пропозиція буде підтримана народними депутатами, то другим пунктом постанови передбачається його відставка з посади голови Комітету, а наступним пунктом – недовіра всім членам Бюджетного комітету.

 

Міжнародні відносини

 

– президент США Джордж БУШ висунув ультиматум до іракського лідера Саддама ХУСЕЙНА і його синів, вимагаючи їх залишити Ірак протягом 48 годин. Якщо вимоги ультиматуму не будуть виконані, розпочнеться військовий конфлікт.

18 березня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– Прем’єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ відбув до Швейцарії з офіційним візитом.

 

Міжнародні відносини

 

– у Брюсселі на шостому засіданні Ради співробітництва Україна-ЄС, сторони визначили сім пріоритетних галузей, по яких в подальшому буде розвиватись двостороннє співробітництво. Пріоритетними напрямками визначено: енергетику; торгівлю та інвестиції; юстицію та внутрішні справи; наближення законодавства України до норм і стандартів ЄС; охорону навколишнього середовища; транспортну сферу; регіональне і транскордонне співробітництво.

 

– глава Іраку Саддам ХУСЕЙН і його сини відхилили ультиматум Джорджа БУША.

19 березня –

У Верховній Раді

(середа)

– Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони прийняв рішення не підтримувати подання Леоніда КУЧМИ щодо направлення українського батальйонурадіаційного, хімічного і біологічного захисту до Кувейту.

20 березня –

У Верховній Раді

(четвер)

– Верховна Рада України 253-ма голосами «за» схвалила рішення Президента України про направлення 19-го окремого батальйону радіаційного, хімічного та біологічного захисту Збройних Сил України до Кувейту для надання допомоги в захисті цивільного населення цієї держави від наслідків можливого застосування зброї масового ураження і ратифікували відповідну угоду між Україною і Кувейтом. Фракції Компартії, Соцпартії та Блоку Юлії Тимошенко проголосували проти схвалення обох документів.

 

– народні депутати 229-ма голосами «за» прийняли заяву, в якій засудили агресію США та Великої Британії в Іраку.

 

Внутрішня політика

 

– Вища рада юстиції припинила повноваження Віктора Шишкіна.

 

– внаслідок вжитих Генеральною прокуратурою України заходів попереджено спробу виготовлення і розповсюдження ще одного так званого «Відкритого листа моїм виборцям» від імені лідера блоку «Наша Україна» Віктора ЮЩЕНКА. Під час слідчих дій вилучено техніку, за допомогою якої друкувалася ця листівка, та понад 758 тис. примірників вже виготовленої листівки.

 

Міжнародні відносини

 

– у Брюсселі розпочав роботу саміт Європейського Союзу, який розгляне ситуацію навколо Іраку.

 

– о 4:35 почалася воєнна операція антиіракської коаліції на чолі з США проти Іраку.

21 березня –

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

– Прем’єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ прибув з дводенною робочою поїздкою до Москви.

 

Внутрішня політика

 

– глава держави своїм указом ввів у дію рішення РНБО «Про забезпечення національної безпеки України в зв’язку із загостренням ситуації на Близькому Сході». Згідно з указом слід посилити охорону кордону, стратегічно важливих об’єктів та іноземних диппредставництв. Уряд мусить вивчити перспективи транспортування іракської та близькосхідної нафти до Європи трубопроводом Одесса–Броди.

 

Міжнародні відносини

 

– у Будапешті відбулося шосте засідання українсько-угорської Міжурядової комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

 

– в Астані (Республіка Казахстан) відбулося друге засідання Групи високого рівня, створеної для розробки проекту єдиного економічного простору на виконання домовленостей президентів Білорусі, Казахстану, Росії і України.

 

– Держдепартамент США закликав всі країни світу розірвати дипломатичні стосунки з Іраком.

 

– в Римі відбулася антивоєнна демонстрація, участь в якій взяли понад 200 тис. осіб.

22 березня –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– у Києві відбувся перший етап ІІІ з’їзду Партії промисловців та підприємців України. Анатолій КІНАХ одноголосно переобраний на посаді голови партії. На з’їзді також було ухвалено статут партії в новій редакції та обрано Політраду партії.

 

– головою Київської організації СДПУ(о) обраний Вадим Місюра, який у Верховній Раді ІІІ скликання входив до фракції СПУ. Григорій СуркІс взяв самовідвід під час перевиборів.

 

Міжнародні відносини

 

– нова хвиля антивоєнних маніфестацій прокотилася світом.

 

– у Парижі в акції протесту проти війни в Іраку прийняли участь понад 90 тис. людей.

 

– в Іспанії проходять багатотисячні акції протесту проти війни в Іраку. Профспілки погрожують загальним страйком.

 

– у Вашингтоні (США) учасники антивоєнних демонстрацій, що відбуваються неподалік Білого дому, закликають американське керівництво припинити військові дії в Іраку та зосередитися на вирішенні внутрішніх проблем.

 

– до Ель-Кувейта прибула передова оперативна група Збройних Сил України в складі 15 чоловік.

 

– Туреччина ввела війська на північ Іраку, аргументуючи своє рішення тим, що намагається таким чином запобігти масовому припливу біженців до Туреччини. США виступили проти введення турецьких військ на територію Іраку.

 

– іракські війська підпалили нафтові родовища навколо Багдаду.

23 березня –

Внутрішня політика

(неділя)

– Президент України Леонід Кучма як голова Державної ради з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України підписав рішення «Про схвалення Плану дій Україна–НАТО і затвердження Цільового плану Україна–НАТО на 2003 рік».

 

Міжнародні відносини

 

– у Словенії відбувся референдум, під час якого 90% населення висловилися за входження країни до Європейського Союзу та близько 66% – за вступ до НАТО.

 

– у Чеченській Республіці (Російська Федерація) відбувся референдум щодо майбутньої конституції Республіки.

24 березня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– в Україні прибув голова Ради республік (Верхня палата білоруського законодавчого органу) Олександр ВОЙТОВИЧ на чолі парламентської делегації Республіки Білорусь.

 

Внутрішня політика

 

– Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу щодо колишнього Віце-прем’єр-міністра України Леоніда Козаченка за фактами зловживання службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків, а також ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах.

 

– прокуратура Сокальського району (Львівська область) відкрила карну справу за фактом розповсюдження другої фальшивої листівки від імені лідера блока партій «Наша Україна» Віктора ЮщенкА у Львівській області.

 

Громадсько-політичне життя

 

– понад 100 представників громадських організацій і політичних партій пікетували будинок Ради міністрів АРК, вимагаючи «негайно припинити ганебне ставлення влади до української мови в Криму».

 

Міжнародні відносини

 

– у Тбілісі (Республіка Грузія) припинено спробу заколоту колишніми військовими гвардійцями.

 

– близько 80 тис. аргентинців пройшло вулицями Буенос-Айреса, протестуючи проти війни в Іраку.

25 березня –

Внутрішня політика

(вівторок)

– до Кувейту вилетіли два перших літаки з українськими військовими РХБ-батальйону.

 

Міжнародні відносини

 

– США назвали Україну серед 48 країн, які публічно взяли на себе обов’язки перед антиіракською коаліцією.

26 березня –

Офіційна хроніка

(середа)

– голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН на чолі парламентської делегації відбув до Італійської Республіки.

 

– в Україну з офіційним візитом прибув прем’єр-міністр Киргизької Республіки Микола ТАНАЄВ.

27 березня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– указом глави держави новим керівником Національної телекомпанії України призначено Олександра САВЕНКА.

 

Внутрішня політика

 

– в регіонах України розповсюджено надрукований мільйонним тиражем фальшивий номер опозиційної газети «Вечірні вісті».

 

Міжнародні відносини

 

– Рада Безпеки ООН розглянула питання про післявоєнну відбудову Іраку.

28 березня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Печерський місцевий суд Києва видав санкцію на арешт екс-віце-прем’єр-міністра з питань АПК Леоніда КОЗАЧЕНКА.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві відбувся другий етап четвертого з’їзду партії «Трудова Україна», на якому було відхилено прохання Сергія ТІГІПКА про звільнення його з посади голови партії згідно з поданою ним заявою.

 

– у Києві відбувся з’їзд СДПУ(о). Віктора МЕДВЕДЧУКА переобрано на посаду голови партії

 

Міжнародні відносини

 

– Посол США в Україні Карлос ПАСКУАЛЬ повідомив, що Україна (як адміністрація Президента, так і МЗС) зверталася до американського уряду з проханням вважати її учасником антиіракської коаліції.

29 березня –

Внутрішня політика

(субота)

– Президент України Леонід КУЧМА підписав ухвалений Верховною Радою України Закон «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні».

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві відбувся Форум демократичних сил, на якому було підтримано ініціативу Віктора ЮЩЕНКА про створення громадсько-політичного об’єднання як організаційної форми демократичної коаліції.

30 березня –

Офіційна хроніка

(неділя)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув до Республіки Монголія з триденним офіційним візитом для підписання низки двосторонніх документів.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.