Календар подій

   (лютий 2002 року)


1 лютого –

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

– Голова Верховної Ради України Іван ПЛЮЩ відбув до Санкт-Пе­тербургу (Росія) для участі в позачерговому засіданні Ради Міжпарламент­­ської асамблеї держав-учасниць СНД.

 

Внутрішня політика

 

– Ворошиловський районний суд м. Донецька виніс рішення щодо позову Луганського міського голови Анатолія ЯГОФЕРОВА, згідно з яким всі шість оскаржуваних рішень так званої 24-ї сесії Луганської міськради визнано незаконними.

2 лютого –

Міжнародні відносини

(субота)

– у Німеччині розпочала роботу щорічна Мюнхенська конференція з безпеки, участь у якій взяли міністри оборони всіх членів НАТО та країн-партнерів.

 

– на позачерговому засіданні Міжпарламентської асамблеї СНД головою ради МПА СНД одностайно обрано голову Ради Федерацій Федеральних зборів Російської Федерації Сергія МИРОНОВА.

4 лютого –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– до Києва з одноденним офіційним візитом прибув голова Ради Міністрів Республіки Польща Лєшек МІЛЛЕР.

 

Внутрішня політика

 

– Шевченкiвський районний суд м. Києва винiс рiшення, яким визнав, що у шести телепередачах «Акцент» у червнi 2000 року щодо лiдера СПУ Олександра Мороза подавалися вiдомостi, якi не вiдповiдають дiйсностi. Суд прийняв рiшення стягнути з Нацiональної телекомпанiї на користь О.Мороза 50 тис. грн. моральної шкоди.

 

Міжнародні відносини

 

– за підсумками 2001 року Україна є лідером серед країн СНД за темпами економічного зростання – 15,4%. На другому місці – Таджикистан (15%), на третьому – Молдова (14%). Росія – на шостому місці.

5 лютого –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– указом Президента України Віктора БАННИХ призначено Державним секретарем Міністерства оборони України з питань міжнародного співробіт­ництва.

 

У Верховній Раді

 

– відбулося перше засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань виборчих прав громадян України під час проведення виборів 2002 року.

 

Внутрішня політика

 

– Президент України Леонід КУЧМА повернув до Верховної Ради Закон України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

 

– ЦВК завершила процедуру реєстрації висунутих кандидатів у народні депутати від політичних партій та виборчих блоків партій. Відмовлено в реєстрації блоку «За Ющенка!». Таким чином, суб’єктами виборчого процесу в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі стали 35 партій та міжпартійних блоків.

 

– Господарський суд м. Києва визнав недійсною ліцензію ТРК «Студія «1+1».

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс спожив­чих цін (індекс інфляції) у січні 2002 року становив 101,0% порівняно з груднем 2002 року. За період з січня 1998 року по січень 2002 року – 192,8%.

6 лютого –

Офіційна хроніка

(середа)

– в Україну з дводенним офіційним візитом прибув президент Угорської Республіки Ференц МАДЛА.

7 лютого –

У Верховній Раді

(четвер)

– народні депутати ухвалили у новій редакції Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сіль­ських, селищних, міських голів».

 

– парламентарі ухвалили у новій редакції Закон України «Про обов’язкове проведення передвиборчих теледебатів та радіодебатів під час виборчих кампаній по виборах Президента України та виборах народних депутатів України», врахувавши пропозиції Президента.

 

– народні депутати надали згоду на звільнення з посади Голови Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення Івана ДРА­ЧА («за» – 253) та призначення його наступником Івана ЧИЖА («за» – 282).

 

– рейтинговим голосуванням виведено зі складу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Миколу КНЯЖИЦЬКОГО та Микиту ПОТУ­РАЄВА. Натомість, також рейтинговим голосуванням, підтримано кандидатуру Юрія ШКАРЛАТА.

 

– 337 голосами парламент проголосував за припинення повноважень народного депутата України Павла ЛАЗАРЕНКА.

 

– у цілому прийнято Закон України «Про судоустрій».

 

Громадсько-політичне життя

 

– виборчими блоками Віктора Ющенка «Наша Україна», «Єдність», Блоком Юлії Тимошенко, Комуністичною і Соціалістичною партіями та партією «Яблуко» створено громадсько-політичний комітет «За чесні вибори».

8 лютого –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– у висновку Конституційного Суду України щодо статті 43 Закону України «Про вибори народних депутатів України» стосовно грошової застави для участі у виборах йдеться, що грошову (виборчу) заставу не можна розглядати як обмеження пасивного виборчого права громадян за ознакою майнового стану.

 

– Верховний Суд України відмовив у реєстрації Миколи МЕЛЬНИЧЕНКА кандидатом у депутати.

9 лютого –

Внутрішня політика

(субота)

– відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» розпочалася передвиборча агітація.

11 лютого –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув з робочим візитом до Західного Сибіру, де відвідає Ханти-Мансійськ, Сургут, Нижньовартовськ та Новий Уренгой Російської Федерації.

 

Внутрішня політика

 

– Президент України Леонід КУЧМА підписав Закон України «Про внесення змін до Закону «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

 

– Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ вручив голові Київської міської державної адміністрації Олександрові ОМЕЛЬЧЕНКУ указ Президента про звільнення його з посади на період передвиборчої кампанії. Виконуючим обов’язки призначено Ігоря ШОВКУНА, заступника міського голови.

 

– ЦВК відмовила у реєстрації політичній партії «Жінки України» відповідно до постанови Дніпровського районного суду м. Києва.

12 лютого –

У Верховній Раді

(вівторок)

– з інформацією про хід підготовки до виборів виступив голова Центральної виборчої комісії Михайло РЯБЕЦЬ.

 

– день Уряду. Про хід виконання Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», народних депутатів поінформував Держсекретар Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Василь ЛУЦЬКО.

 

Міжнародні відносини

 

– у Гаазі розпочався судовий процес над екс-президентом Югославії Слободаном МІЛОШЕВИЧЕМ.

14 лютого –

Внутрішня політика

(четвер)

– Верховний Суд України ухвалив призупинити виконання рішення Київського апеляційного суду про обрання для Юлії ТИМОШЕНКО такого запобіжного заходу, як підписка про невиїзд.

15 лютого –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Президент України застосував право вето щодо Закону України «Про Кабінет Міністрів України».

 

– Президент України Леонід КУЧМА повернув до Верховної Ради Господарський і Цивільний кодекси зі своїми пропозиціями.

 

Громадсько-політичне життя

 

– глава Адміністрації Президента України, лідер виборчого блоку «За єдину Україну!» Володимир ЛИТВИН заявив про готовність Президента очолити партію, яка буде створена на базі цього блоку.

 

– розпочав роботу форум громадських організацій «Суспільство перед вибором», в роботі якого беруть участь представники 300 громадських організацій, міжнародна передвиборча делегація на чолі з екс-держсекретарем США Мадлен ОЛБРАЙТ та інші.

16 лютого –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– у Києві в Будинку вчителя відбувся перший (політичний) етап об’єднав­чого з’їзду Руху за участю делегатів від НРУ та УНР.

19 лютого –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– припинено дію Указу Президента України про звільнення Олександра ОМЕЛЬЧЕНКА з посади голови Київської міської державної адміністрації на період виборчої кампанії.

 

Внутрішня політика

 

– Верховний Суд України остаточно відмовив у задоволенні скарги партії «Жінки України» – рішення ЦВК про їхню нереєстрацію визнано обгрунтованим і таким, що набрало законної сили.

20 лютого –

Офіційна хроніка

(середа)

– в Україну з візитом прибув Генеральний секретар Європейського Союзу, верховний представник ЄС з питань безпеки та зовнішньої політики Хав’єр СОЛАНА.

 

Внутрішня політика

 

– Центрвиборчком скасував своє рішення від 5 лютого про реєстрацію блоку політичних партій «Райдуга» на підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва.

21 лютого –

Внутрішня політика

(четвер)

– Президент України Леонід КУЧМА підписав Указ «Про оголошення
2003 року Роком культури в Україні».

22 лютого –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– ЦВК провела жеребкування серед політичних партій та виборчих блоків, кандидати від яких зареєстровані Центральною виборчою комісією, щодо визначення черговості внесення їх назв до виборчого бюлетеня для голосування у багатомандатному загальнодержаному виборчому окрузі.

25 лютого –

Внутрішня політика

(понеділок)

– у Сімферополі Центральний районний суд ухвалив рішення про зняття з реєстрації Леоніда ГРАЧА без права оскарження такого рішення.

 

Міжнародні відносини

 

– у Кишиневі (Республіка Молдова) відбулася найбільша за останні кілька років акція протесту, організована опозиційною Християнсько-демокра­тич­ною народною партією і приурочена до річниці з дня перемоги на парламент­ських виборах Партії комуністів Молдови.

26 лютого –

Міжнародні відносини

(вівторок)

– Сполучені Штати Америки не видадуть Україні екс-Прем’єра Павла ЛАЗАРЕНКА та колишнього майора Державної служби охорони Миколу МЕЛЬНИЧЕНКА, оскільки між Києвом і Вашингтоном не укладено договору про екстрадицію.

27 лютого –

Міжнародні відносини

(середа)

– керівники російських політичних партій – Сергій ШОЙГУ і Юрій ЛУЖ­КОВ («Єдина Росія»), Борис НЄМЦОВ («Союз правих сил»), Генна­дій РАЙКОВ («Народна партія») та Геннадій ЗЮГАНОВ (КПРФ) – у звер­нен­ні до Президента України Леоніда КУЧМИ закликали відновити спра­вед­ливість щодо спікера кримського парламенту Леоніда ГРАЧА.

28 лютого –

Офіційна хроніка

(четвер)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув до Алмати (Республіка Казахстан) для участі в неформальному саміті СНД.

 

– Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ на чолі офіційної делегації відбув до Брюсселя (Королівство Бельгія) для участі у спеціальному засідан­ні Комісії Україна-НАТО.

 

Внутрішня політика

 

– завершилася реєстрація кандидатів на посаду Київського міського голови.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.