Календар подій

   (квітень 2003 року)


1 квітня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув з офіційним візитом до спеціального адміністративного району КНР Сянган (Гонконг) та з робочим візитом до Китайської Народної Республіки.

2 квітня –

Офіційна хроніка

(середа)

– Прем’єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ відбув з дводенним робочим візитом до штаб-квартири ЄБРР у Лондоні.

 

У Верховній Раді

 

– зі спеціальною доповіддю “Про стан дотримання та захисту прав громадян України за кордоном” перед депутатами виступила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова.

 

– вперше в історії незалежної України відбулися парламентські слухання на тему “Фінанси і банківська діяльність: сучасний стан і перспективи розвитку”.

 

Внутрішня політика

 

– прокуратура міста Києва офіційно сповістила про закриття кримінальної справи про загибель директора агенції “Українські новини” Михайла Коломійця за відсутністю складу злочину (п. 1 ст. 6 КПК України).

 

– на Кіровоградщині розповсюджено черговий “Лист до виборців” нібито від імені лідера блоку “Наша Україна” Віктора ЮЩЕНКА, на цей раз із зверненням до селян.

3 квітня –

У Верховній Раді

(четвер)

– парламент надав згоду на звільнення Олександра БОНДАРЯ з посади голови Фонду державного майна України (239 голосів “за”) та на призначення на цю посаду Михайла ЧЕЧЕТОВА (260 голосів “за”).

 

– народні депутати 252 голосами “за” прийняли Закон України “Про внесення змін до деяких законів України за результатами парламентських слухань “Суспільство, засоби масової інформації, влада: свобода слова та цензура в Україні”, згідно з яким внесено зміни до низки законодавчих актів з питань забезпечення та безперешкодної реалізації права людини на свободу слова та законодавчо визначено поняття “цензура”.

 

– народні депутати відмовились розглядати питання про відкликання 19-го окремого батальйону РХБ-захисту з Кувейту. “За” проголосували 133 народні депутати – комуністи, соціалісти, БЮТ, частина “Нашої України” та декілька депутатів з “Демократичних ініціатив”.

 

Внутрішня політика

 

– Нацрада з питань телебачення і радіомовлення виявила порушення законодавства та умов ліцензування мовними компаніями “Інтер”, “Студія 1+1” та ICTV. Основні порушення стосуються дотримання законодавства про мовлення державною мовою, перевищення ліміту часу, що відводиться на рекламу, а також випадків трансляції фільмів без прокатних свідоцтв.

 

Міжнародні відносини

 

– у Страсбурзі (Франція) відбулася урочиста церемонія з нагоди приєднання до Ради Європи сорок п’ятої країни-члена – Сербії та Чорногорії.

 

– у Лондоні (Велика Британія) Європейський банк реконструкції і розвитку та Україна підписали Програму співробітництва на 2003-2004 роки.

 

Економіка

 

– згідно з інформацією Міждержавного статкомітету СНД, Україна за підсумками перших двох місяців 2003 року посіла третє місце серед країн СНД за темпами промислового зростання, які становили 10,8%.

4 квітня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Президент України Леонід КУЧМА звернувся до народу України з відкритим листом, в якому закликав співвітчизників відокремити обговорення конституційної реформи від політичних симпатій та антипатій до глави держави.

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у березні 2003 року становив 101,1% порівняно з лютим 2003 року. За період січень-березень 2003 року – 103,7%. За період з січня 1998 року по березень 2003 року – 196,9%.

5 квітня –

Офіційна хроніка

(субота)

– указом глави держави Ольгу Колінько призначено радником Президента України – головою Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України.

 

Громадсько-політичне життя

 

– Меджліс кримськотатарського народу оприлюднив у засобах масової інформації Криму свою заяву з приводу війни в Іраку.

7 квітня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– Прем’єр-міністр України Віктор Янукович відбув до Грецької Республіки з робочим візитом.

 

– указом глави держави Івана Ткаленка призначено Міністром України у зв’язках з Верховною Радою України.

8 квітня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув з першим офіційним візитом до Республіки Таджикистан, щоб обговорити з президентом цієї країни питання взаємодії в рамках СНД, створення у межах цієї організації зони вільної торгівлі тощо.

 

У Верховній Раді

 

– день Уряду. Народні депутати заслухали інформацію “Про стан та перспективи депресивних регіонів, міст та селищ України”.

 

Внутрішня політика

 

– Генеральною прокуратурою України порушено кримінальні справи за фактами публікацій у засобах масової інформації, брошурах, інших виданнях матеріалів, які спрямовані на перешкоду виконання службових обов’язків та підрив авторитету Президента України і мають образливий, наклепницький характер. Кримінальні справи відкрито проти газет “Інформаційний бюлетень” (Кременчук), “Черкаська правда” (Черкаси), “Рівненський діалог” (Рівне), “Позиція” (Суми) та “Антена” (Черкаси).

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві в Українському домі відбулись громадські слухання “Обговорення Програми діяльності Кабінету Міністрів України”.

 

Міжнародні відносини

 

– у Багдаді під час обстрілу готелю “Палестина” загинув український журналіст Тарас Процюк, оператор агентства Reuters. Поранення дістали п’ять журналістів, серед них одна жінка.

9 квітня –

Офіційна хроніка

(середа)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув до Киргизької Республіки з одноденним робочим візитом.

 

– Прем’єр-міністр України Віктор Янукович відбув з робочим візитом до Федеративної Республіки Німеччина для участі у засіданні двосторонньої міждержавної ради з питань економічного співробітництва.

 

У Верховній Раді

 

– відбулися парламентські слухання на тему “Реформа політичної системи в Україні: мета та концептуальні засади конституційних змін”.

 

Внутрішня політика

 

– Апеляційний суд Києва ухвалив рішення, яким визнано незаконним і скасовано рішення про порушення кримінальної справи стосовно Юлії Тимошенко та її чоловіка Олександра Тимошенка, а провадження у відповідних кримінальних справах закрито.

 

– ФДМУ допустив до участі в конкурсі з продажу блокуючого пакету ВАТ “Нікопольський завод феросплавів” лише консорціум “Придніпров’я”, що входить до корпорації “Інтерпайп”.

 

Громадсько-політичне життя

 

– на трасі Київ–Чернігів в автокатастрофі загинули президент “Громадського радіо”, журналіст Олександр КРИВЕНКО та старший співробітник проектів ОБСЄ в Україні Гізо ГРДЗЕЛІДЗЕ.

 

Міжнародні відносини

 

– війська антиіракської коаліції зайняли Багдад.

 

– у Душанбе (Таджикистан) підписано Договір про довгострокове економічне співробітництво між Україною і Таджикистаном до 2012 року.

10 квітня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув до Республіки Узбекистан з дводенним робочим візитом для обговорення питань створення зони вільної торгівлі в рамках СНД та активізації товарообігу між двома країнами.

 

Економіка

 

– США відмінили дію фінансових санкцій проти України, введених за рекомендацією FATF.

11 квітня –

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув до Республіки Туркменистан з одноденним робочим візитом.

 

У Верховній Раді

 

– день Уряду. Народні депутати заслухали інформацію Кабінету Міністрів про стан дотримання законодавства України щодо видачі державних актів на право приватної власності на землю, сертифікатів на земельну частку (пай) та їх обігу; про дотримання законодавства України щодо виділення в натурі, використання та обігу земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

 

Міжнародні відносини

 

– у Душанбе (Таджикистан) на засіданні Ради міністрів закордонних справ СНД Міністр закордонних справ України Анатолій ЗЛЕНКО обраний новим головою Ради міністрів закордонних справ СНД. Протягом останніх чотирьох років цю посаду обіймав міністр закордонних справ Росії Ігор ІВАНОВ.

13 квітня –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– у Києві на VII зборах Конгресу українських націоналістів головою КУН обрано народного депутата України Олексія ІВЧЕНКА.

 

– на VI позачерговому з’їзді Християнсько-народного союзу (ХНС) відбулося об’єднання з Українською християнською партією, Всеукраїнським об’єднанням християн та Українською християнсько-демократичною партією. Назву партії змінено на Християнсько-демократичний союз (ХДС), головою обрано Володимира стретовича.

14 квітня –

У Верховній Раді

(понеділок)

– у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання “17-та річниця Чорнобильської катастрофи. Досвід подолання”. З доповіддю виступив Міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Григорій РЕВА, зі співдоповіддю – голова профільного комітету Геннадій РУДЕНКО.

 

Громадсько-політичне життя

 

– лідери фракцій СПУ, КПУ, БЮТ і “Наша Україна” підписали Меморандум єдності, присвячений проведенню конституційної реформи, та виходячи із необхідності “повернути реформу політичної системи в публічне, законне русло”.

15 квітня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– глава держави своїм указом звільнив Олександра БОНДАРЯ з посади голови Фонду державного майна України. Іншим указом на цю посаду призначено Михайла ЧЕЧЕТОВА.

 

У Верховній Раді

 

– Президент України Леонід КУЧМА виступив у парламенті зі щорічним Посланням до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2002 році.

16 квітня –

Офіційна хроніка

(середа)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув до Грецької Республіки для участі в Європейській конференції “Нове сусідство ЄС”, що відбуватиметься в Афінах 16-18 квітня.

 

У Верховній Раді

 

– Прем’єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ представив у Верховній Раді України Програму діяльності Кабінету Міністрів “Відкритість, дієвість, результативність”.

 

Міжнародні відносини

 

– у Москві представлено Концепцію єдиного економічного простору (в рамках створення організації регіональної інтеграції).

17 квітня –

У Верховній Раді

(четвер)

– Верховна Рада України схвалила Програму діяльності Уряду. “За” проголосували 335 народних депутатів з 429, зареєстрованих у залі. “Проти” – 59 депутатів. Програму Уряду підтримали фракції парламентської більшості, СПУ, БЮТ, частина фракції “Наша Україна”.

 

– парламент не прийняв у першому читанні законопроект “Про вибори народних депутатів” на пропорційній основі. Даний законопроект підтримали лише 190 народних депутатів з 380, зареєстрованих у залі.

 

– народні депутати відхилили обидва проекти постанов за підсумками парламентських слухань “Реформа політичної системи в Україні мета та концептуальні засади конституційних змін”.

 

Міжнародні відносини

 

– в Афінах (Грецька Республіка) 10 країн – кандидатів на вступ до Євросоюзу підписали договір про прийняття їх до ЄС.

19 квітня –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– у Києві, на п’ятому з’їзді Партії регіонів головою обрано Прем’єр-міністра України Віктора ЯНУКОВИЧА.

21 квітня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН на чолі парламентської делегації відбув з дводенним офіційним візитом до Республіки Білорусь.

22 квітня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– в Україну з дводенним офіційним візитом прибув президент Республіки Грузія Едуард ШЕВАРДНАДЗЕ.

23 квітня –

Внутрішня політика

(середа)

– США розпочали розслідування трагічної загибелі телеоператора агентства Reuters громадянина України Тараса Процюка.

 

Громадсько-політичне життя

 

– близько 300 представників СПУ, КПУ, БЮТ і блоку “Наша Україна” пікетували Полтавську обласну державну адміністрацію, вимагаючи призначити вибори мера Полтави та виступаючи проти політичної реформи, ініційованої Президентом України Леонідом КУЧМОЮ.

24 квітня –

Внутрішня політика

(четвер)

– Президент України Леонід КУЧМА попросив Генерального прокурора Святослава ПІСКУНА припинити всі кримінальні справи, порушені проти ЗМІ за фактом перешкоджання діяльності глави держави. Він підкреслив, що “йому це не потрібно” і він сам себе може захистити.

25 квітня –

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

– Прем’єр-міністр України Віктор Янукович відбув до Російської Федерації для участі у засіданні Ради голів урядів держав-учасниць СНД.

 

– Президент України Леонід КУЧМА своїм указом звільнив головнокомандувача Військово-морських Сил України Михайла ЄЖЕЛЯ.

29 квітня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН на чолі парламентської делегації відбув до Великої Британії з дводенним робочим візитом.

 

Внутрішня політика

 

– глава держави підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань забезпечення та безперешкодної реалізації права людини на свободу слова”, яким, зокрема, законодавчо визначено поняття “цензура”.

 

– Президент України Леонід КУЧМА доручив Генеральному прокуророві України Святославу ПІСКУНУ забезпечити повну і всебічну перевірку факту порушення чинного законодавства, зокрема, про фальсифікацію окремих положень Закону України “Про Державний бюджет України на 2003 рік” після його прийняття.

30 квітня –

Офіційна хроніка

(середа)

– до Ялти з робочим візитом прибув президент Росії Володимир Путін.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.