Календар подій

   (березень 2001 року)


1 березня —

Офіційна хроніка

(четвер)

— Прем’єр-міністр України Віктор ЮЩЕНКО здійснив одноденний робочий візит до столиці Великобританії.

— в Україну з дводенним офіційним візитом прибув президент Республіки Вірменія Роберт КОЧЕРЯН. Окрім зустрічей з офіційними особами передбачена поїздка до Одеси для ознайомлення із паромною переправою Іллічівськ-Поті.

Громадсько-політичне життя

— у Києві за участі київських комунальних служб та під наглядом майже 2 тисяч працівників міліції демонтовано наметове містечко на Хрещатику, затримано близько 40 учасників акції. Намети прибрано згідно з рішенням Старокиївського райсуду, який під час повторного слухання цієї справи визнав їх встановлення незаконним.

Міжнародні відносини

— з 1 по 31 березня 2001 року Україна головуватиме в Раді Безпеки ООН.

Економіка

— в середньому на 25% підвищено заробітну плату працівникам бюджетної сфери (світи, охорони здоров’я, науки, культури та мистецтва тощо).

2 березня —

Внутрішня політика

(п’ятниця)

— Кабінет Міністрів України оприлюднив заяву, в якій висловив стурбованість з приводу нагнітання окремими політичними силами ситуації навколо так званого питання коаліційного уряду.

Громадсько-політичне життя

— Громадянський комітет захисту Конституції “Україна без КУЧМИ” провів прес-конференцію на Хрещатику, підтвердивши готовність добиватися відкритого розслідування “справи ГОНГАДЗЕ” і далі боротися за права громадян України тільки конституційними методами.

3 березня —

Громадсько-політичне життя

(субота)

— у Києві на з’їзді Партії регіонального відродження “Трудова солідарність України” було затверджено нову назву – “Партія регіонів” – і обрано головою Миколу АЗАРОВА, голову Державної податкової адміністрації України.

5 березня —

Економіка

(понеділок)

— секретаріат Паризького клубу провів перше засідання з питання реструктуризації боргів України перед цією організацією.

6 березня —

Офіційна хроніка

(вівторок)

— указом Президента України Сергія ЄРМІЛОВА звільнено з посади Міністра палива та енергетики України. Іншим указом на цю посаду призначено Станіслава СТАШЕВСЬКОГО.

Внутрішня політика

— Президент України Леонід КУЧМА повідомив, що Україна звернулася до західних приватних детективних агентств по допомогу в розслідуванні так званого “касетного скандалу”. Ці детективні агентства будуть працювати незалежно від розслідування, що його ведуть Генеральна прокуратура та інші офіційні органи слідства в Україні.

Економіка

— за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у лютому 2001 року становив 100,6% порівняно з січнем 2001 року, а за період січень-лютий 2001 року – 102,1%. За період з січня 1998 року по лютий 2001 року – 183,7%.

7 березня —

Міжнародні відносини

(середа)

— Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи ухвалив рішення запропонувати Асамблеї обговорити на квітневій сесії питання про політичну ситуацію в Україні та виконання нею зобов’язань, прийнятих під час вступу до ЄС.

9 березня —

Внутрішня політика

(п’ятниця)

— указом Президента України окремі райони Закарпатської області оголошені зоною надзвичайного лиха.

Громадсько-політичне життя

— у Києві під час відзначення дня народження Тараса ШЕВЧЕНКА відбулися сутички учасників антипрезидентської акції “Україна без КУЧМИ” з представниками правоохоронних органів.

— правоохоронні органи затримали львівських та тернопільських студентів, які брали участь в Установчому з’їзді громадського об’єднання “За правду”.

— у Києві відбувся Установчий з’їзд громадського об’єднання “За правду”.

11 березня —

Внутрішня політика

(неділя)

— на зустрічі Прем’єр-міністра України Віктора ЮЩЕНКА з представниками Координаційної ради парламентської більшості ухвалено рішення про створення двосторонньої робочої групи для підготовки найближчим часом проекту двостороннього документа, який би визначав принципи взаємовідносин уряду і парламентської більшості, зокрема їх права і обов’язки.

12 березня —

У Верховній Раді

(понеділок)

— до Верховної Ради надійшло щорічне послання Президента України.

13 березня —

Міжнародні відносини

(вівторок)

— лідери албанських екстремістів, які воюють з югославською армією на півдні Сербії, та представники Югославії за посередництва НАТО підписали договір про припинення вогню.

14 березня —

У Верховній Раді

(середа)

— народні депутати заслухали інформацію керівників силових органів про події 9 березня.

Громадсько-політичне життя

— учасники акції “Україна без КУЧМИ” пікетували Генпрокуратуру, МВС та адміністрацію Президента.

Міжнародні відносини

— Міністерство закордонних справ України направило ноту зовнішньополітичному відомству Росії у зв’язку з проведенням 13-16 лютого в Кримських горах навчань морської піхоти Чорноморського флоту Російської Федерації.

15 березня —

Офіційна хроніка

(четвер)

— Президент України Леонід КУЧМА відбув до Республіки Польща, де в містечку Казімеж-Дольни відбулася зустріч президентів України та Польщі. Головна тема переговорів – внутрішньополітична ситуація в Україні.

У Верховній Раді

— народні депутати відмовилися заслухати з трибуни Верховної Ради представника пікетуючих під стінами Верховної Ради, мотивуючи це тим, що у парламенті є найчисельніша група комуністів, яка може висловити вимоги пікетників.

Громадсько-політичне життя

— партія “Реформи і порядок”, Народний рух України, Український народний рух і Конгрес українських націоналістів оголосили про початок спільної всеукраїнської акції на підтримку Прем’єр-міністра України Віктора ЮЩЕНКА, названої “За ЮЩЕНКА! За реформи!”.

— представники лівих сил пікетували Верховну Раду та Кабінет Міністрів під гаслами “Геть режим КУЧМИ і ЮЩЕНКА” та “Наш президент – СИМОНЕНКО”.

Міжнародні відносини

— у Ялті розпочалась третя зустріч сторін грузино-абхазького конфлікту під егідою ООН з розробки заходів довіри.

16 березня —

Міжнародні відносини

(п’ятниця)

— у Москві відбулося сьоме засідання Економічної ради СНД.

19 березня —

Офіційна хроніка

(понеділок)

— указом Президента України Олексія КУЧЕРЕНКА звільнено з посади глави Запорізької облдержадміністрації у зв’язку з виконанням ним повноважень народного депутата України на постійній основі.

— указом Президента України Степана СЕНЧУКА звільнено з посади глави Львівської облдержадміністрації у зв’язку з виконанням ним обов’язків голови Львівської облради на постійній основі.

Внутрішня політика

— за програмою “Морський старт” відбувся успішний запуск вітчизняного ракетоносія “Зеніт”.

Громадсько-політичне життя

— на прес-конференції народний депутат України Сергій ГОЛОВАТИЙ оприлюднив результати експертизи, зробленої в Німеччині. За його словами, результати німецької експертизи біоматеріалів викликали великий сумнів у належності Георгію Гонгадзе тіла, що нині перебуває в судмедекспертів.

20 березня —

Міжнародні відносини

(вівторок)

— Європейський Союз оприлюднив заяву, що вимога Президента України Леоніда КУЧМИ до державних службовців задекларувати лояльність до влади не сумісна з принципами демократичного суспільства, дотримання прав людини і верховенства закону. У документі також міститься заклик до української влади розслідувати дії міліції 9 березня, оскільки застосування сили, на думку ЄС, було надмірним.

21 березня —

У Верховній Раді

(середа)

— оголошено про реєстрацію нової депутатської групи в парламенті – “Регіони України”.

— сесія обговорила два законопроекти “Про Кабінет Міністрів”: поданий Президентом та народним депутатом Ігорем КОЛІУШКОМ.

— Координаційна рада парламентської більшості розглянула проект договору про співробітництво між Верховною Радою і Кабінетом Міністрів України.

22 березня —

У Верховній Раді

(четвер)

— парламент направив до Конституційного Суду два законопроекти. Перший законопроект, поданий депутатами О. МОРОЗОМ, С. ГОЛОВАТИМ, П, СИМОНЕНКОМ, А. МАТВІЄНКОМ та іншими, підтриманий підписами 168 депутатів, передбачає перетворення України з президентсько-парламентської на парламентсько-президентську республіку (228 – за). Другий, поданий Борисом БЕСПАЛИМ, зводиться до дострокового припинення повноважень народних депутатів, обраних за виборчим списком політичних партій, у разі їх переходу в інші фракції (324 – за).

— депутати утворили Тимчасову спеціальну слідчу комісію з розслідування подій у Києві 9 березня 2001 року, в тому числі й побиття депутата Валентини СЕМЕНЮК.

— прийнято в цілому Бюджетний кодекс України (391 – за).

— депутати не подолали вето Президента на закон про вибори до парламенту. За пропозицією профільного комітету прийнято нову редакцію закону, в якій частково враховуються зауваження Президента, і направлено її на повторний розгляд главі держави. Пропорційну виборчу систему збережено.

— щодо законопроектів про Кабінет Міністрів, то прийнято рішення скасувати попередню редакцію закону і прийняти за основу нову – розроблену депутатом Ігорем КОЛІУШКОМ.

— депутати затвердили прожитковий мінімум на 2001 рік розміром 311,3 грн. на одну особу в місяць (299 – за).

Внутрішня політика

— правоохоронними органами затримано лідера УНА-УНСО Андрія ШКИЛЯ.

23 березня —

У Верховній Раді

(п’ятниця)

— відбулася зустріч керівників парламентських фракцій з Прем’єр-міністром України Віктором ЮЩЕНКОМ, на якій було обговорено проект політичної угоди між Верховною Радою та Кабінетом Міністрів і, зокрема, пропозиції, які сформував Кабмін.

— Тимчасова парламентська слідча комісія у справі зникнення журналіста Георгія ГОНГАДЗЕ прийняла звернення до Генпрокуратури та ФБР стосовно допомоги у проведенні експертизи у справі зникнення Г. ГОНГАДЗЕ та фоноскопічних експертиз касет майора МЕЛЬНИЧЕНКА.

Внутрішня політика

— протягом трьох днів паралізовано роботу Верховної Ради Криму через відсутність кворуму. Опозиція вимагає ротації президії, виконання рішень Конституційного Суду та інше.

— зі свідченнями у Печерському районному суді міста Києва виступила Юлія ТИМОШЕНКО. Присутня в залі засідання Уповноважена з прав людини Ніна КАРПАЧОВА звернулася до суду з проханням змінити запобіжний засіб.

Міжнародні відносини

— молдавський парламент провів своє перше засідання. Спікером обрано Євгенію ОСТАПЧУК, секретаря фракції комуністів у попередньому складі парламенту.

— затоплено російську орбітальну станцію “Мир”.

24 березня —

Громадсько-політичне життя

(субота)

— у Києві під девізом “Пам’ять і пересторога” відбувся мітинг-похід представників опозиції. Маніфестанти пройшли від пам’ятника Тарасові ШЕВЧЕНКУ до Михайлівської площі.

25 березня —

Внутрішня політика

(неділя)

— Президент України Леонід КУЧМА дав доручення Генеральному прокуророві України Михайлові ПОТЕБЕНЬКУ утворити спеціальну слідчу групу з залученням досвідчених слідчих Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ для проведення додаткового розслідування обставин загибелі народного депутата України В’ячеслава ЧОРНОВОЛА.

26 березня —

Офіційна хроніка

(понеділок)

— указом Президента України Юрія КРАВЧЕНКА звільнено з посади Міністра внутрішніх справ України у зв’язку з переходом на іншу роботу. Іншим указом на цю посаду призначено Юрія СМИРНОВА.

— указом Президента України Євгена КАРТАШОВА призначено головою Запорізької облдержадміністрації.

— указом Президента України Михайла ГЛАДІЯ звільнено з посади Віце-Прем’єр-міністра України, іншим указом його призначено головою Львівської облдержадміністрації.

Міжнародні відносини

— збройні сили Македонії розпочали наступ на позиції албанських бойовиків на околицях міста Тетово. Крім того, за згодою НАТО македонський уряд увів війська до буферної зони на кордоні з Косово.

27 березня —

Внутрішня політика

(вівторок)

— у Києві Печерський райсуд прийняв рішення про негайне звільнення Юлії ТИМОШЕНКО з-під варти.

28 березня —

Офіційна хроніка

(середа)

— в Україну з офіційним візитом прибула делегація Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи на чолі з Анне СЕВЕРИНСЕН з метою підготовки доповіді для розгляду Асамблеєю питання “Виконання Україною обов’язків і зобов’язань члена Ради Європи”.

Внутрішня політика

— Президент України Леонід КУЧМА підписав розпорядження “Про підготовку проекту Концепції реформування політичної системи України”. Керівником робочої групи призначено Івана КУРАСА.

Міжнародні відносини

— парламент Словаччини проголосував за вступ республіки до НАТО.

29 березня —

Громадсько-політичне життя

(четвер)

— відбувся позачерговий з’їзд Українського союзу промисловців і підприємців.

30 березня —

У Верховній Раді

(п’ятниця)

— Президент України Леонід КУЧМА написав до парламента листа, в якому запропонував депутатам прийняти “у пакеті” закони про політичні партії та парламентську більшість і про парламентську опозицію.

Внутрішня політика

— пленум Київського міського суду задовольнив протест Генеральної прокуратури України на рішення Печерського райсуду про звільнення колишнього Віце-Прем’єр-міністра Юлії ТИМОШЕНКО з-під арешту.

Громадсько-політичне життя

— партія “Трудова Україна” уклала контракт з американським приватним розшуковим агентством “Кролл” на розслідування справи про зникнення журналіста Георгія ГОНГАДЗЕ.

Економіка

— повністю повернено борги працівникам бюджетних установ Автономної Республіки Крим.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.