Календар подій

   (березень 2002 року)


1 березня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Верховний Суд України задовольнив скаргу виборчого блоку «Райдуга» на рішення Центральної виборчої комісії про скасування реєстрації партійного списку блоку.

 

– депутати Харківської міськради ухвалили рішення провести 31 березня опитування громадської думки про використання у Харкові російської мови поряд з державною. Опитування матиме консультативний характер.

3 березня –

Міжнародні відносини

(неділя)

– згідно з результатами референдуму Швейцарія стане 190-м повноправним членом Організації Об’єднаних Націй.

 

– лідера Демократичного союзу КосовоІбрагіма РУГОВУ обрано першим президентом цього краю.

4 березня –

Внутрішня політика

(понеділок)

– Центральна виборча комісія, скасувавши свою попередню постанову, підтвердила рішення про нереєстрацію партійного списку виборчого блоку політичних партій «Райдуга». Підставою для цього слугувало рішення Печерського районного суду, яким було визнано, що партії, які входять до названого блоку, порушили вимоги виборчого закону щодо порядку формування партійних списків.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Слов’янську Донецької області скоєно напад на народного депутата України Валентина ЗУБОВА, який очолює обласний штаб виборчого Блоку Юлії ТИМОШЕНКО.

 

Міжнародні відносини

 

– передвиборна моніторингова місія Парламентської Асамблеї Ради Європи розповсюдила документ за підсумками роботи місії у Києві, в якому висловила стурбованість численними зловживаннями владою через застосування урядових ресурсів, вираженим дисбалансом у доступі різних партій та блоків до ЗМІ, неадекватним компонуванням місцевих виборчих комісій.

 

– у Брюсселі розпочала роботу конференція Україна-НАТО, яка підіб’є підсумки п’ятирічного співробітництва у сфері оборони та безпеки (п’ять років тому підписано Хартію про особливе партнерство).

5 березня –

У Верховній Раді

(вівторок)

– низка депутатів – Олександр СТОЯН (фракція «Солідарність»), Валентина МАВЄЄВА (КПУ), Анатолій НОВИК (фракція «Єдність») та інші висунула звинувачення до виборчого блоку «За єдину Україну!», який використовує у своїй агітації адміністративний ресурс, особливо в регіонах.

 

– народний депутат України Олександр ЄЛЬЯШКЕВИЧ не полишав парламентської трибуни упродовж ранкового та денного засідань на знак протесту проти небажання парламентарів заслухати звіт голови спеціальної Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради Олександра ЖИРА у зв’язку зі здійсненою в США експертизою записів колишнього майора Миколи МЕЛЬНИЧЕНКА.

 

Внутрішня політика

 

– у Криму із сейфа кримського виборчкому зникли оригінали анкет і декларацій про прибутки всіх 974 учасників передвиборних перегонів.

 

Міжнародні відносини

 

– відбувся прямий телеміст з радником президента США з питань національної безпеки Кондолізою РАЙС, яка повідомила, що питання про зустріч президентів України та Америки розглядатиметься після завершення виборів в Україні.

6 березня –

У Верховній Раді

(середа)

– народний депутат України Олександр ЄЛЬЯШКЕВИЧ продовжив блоку­вання парламентської трибуни, вимагаючи спеціального засідання парламенту з приводу американської експертизи плівок майора МЕЛЬНИ­ЧЕНКА.

 

Внутрішня політика

 

– ЦВК оголосила попередження Соціалістичній партії України за порушення законодавства України під час використання ефірного часу, наданого Соцпартії для ведення передвиборної агітації на Першому загальнонаціональному каналі УТ-1.

 

Громадсько-політичне життя

 

– партія «Громада» відкликала своїх представників зі складу окружних виборчих комісій, звинувативши місцеву владу і посадовців у тиску на членів виборчкомів.

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у лютому 2002 року становив 98,6% порівняно з січнем 2002 року, а за період січень-лютий 2002 року – 99,6%. За період з січня 1998 року по лютий 2002 року – 190,1%.

11 березня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– в Україну з триденним візитом прибув президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Адріан СЕВЕРІН для обговорення ситуації напередодні виборів з вищими офіційними особами країни, лідерами парламентських партій та фракцій, представниками громадськості.

 

Внутрішня політика

 

– у Криму зниклі папери з даними про кримських кандидатів вилучено з сейфа голови кримської ради ветеранів Павла МАКСИМОВА у присутності бійців «Беркута», а прокуратура за статтею «самоуправство і викрадення» порушила кримінальну справу проти винуватиці інциденту – члена виборчої комісії Криму Антоніни УСТИНОВОЇ.

 

– здійснено напад на голову виборчої комісії одномандатного округу №80 у місті Бердянську Сергія ШИБАЄВА.

13 березня –

Міжнародні відносини

(середа)

– Рада Безпеки ООН майже одностайно ухвалила резолюцію, в якій вперше визнається держава Палестина. Цей документ закликає до негайного зняття окупації палестинських земель і припинення нападів на мирне населення з метою призупинення ескалації насильства на Близькому Сході.

14 березня –

Міжнародні відносини

(четвер)

– у Києві розпочала роботу п’ята зустріч міністрів внутрішніх справ країн-учасниць Організації Чорноморського економічного співробітництва, присвячена питанням боротьби з організованою злочинністю.

15 березня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Центрвиборчком оголосив повторне попередження Соціал-демократичній партії України та її лідерові Юрію БУЗДУГАНУ в зв’язку з участю в передвиборній агітації за цю партію осіб, які не є громадянами України.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Чернівцях двоє невідомих побили кандидата в народні депутати України Анатолія КОЗЛОВА, після чого розтрощили стенди з передвиборними агітаційними матеріалами.

 

– у Переяслав-Хмельницькому Київської області вчинено замах на кандидата в народні депутати по виборчому округу №98 Миколу ГЛАДКОГО.

 

Міжнародні відносини

 

– в Барселоні (Іспанія) розпочався саміт лідерів країн Євросоюзу.

16 березня –

Внутрішня політика

(субота)

– ЦВК оголосила попередження кандидату в народні депутати України Наталії ВІТРЕНКО, яка у своєму виступі на телеканалі «Студія 1+1» звинувачувала кандидата у народні депутати Юлію ТИМОШЕНКО у скоєнні злочинів.

17 березня –

Міжнародні відносини

(неділя)

– у Португалії відбулися парламентські вибори. Перемогу отримала опозиційна Соціал-демократична партія.

19 березня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ відбув з офіційним візитом до Литовської Республіки.

 

Міжнародні відносини

 

– Палата представників США затвердила резолюцію Конгресу США, яка закликає Уряд України забезпечити демократичний, прозорий і справедливий виборчий процес на парламентських виборах 31 березня.

21 березня –

Внутрішня політика

(четвер)

– у Тернополі побито кандидата у народні депутати України по виборчому округу №164 Ярослава ДЕМИДАСЯ.

22 березня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– у Києві окружна виборча комісія виборчого округу №212, на підставі рішення Апеляційного суду, прийняла рішення про скасування реєстрації кандидата у депутати, глави Дарницької районної державної адміністрації столиці Миколи КИРИЛЮКА за безоплатне надання виборцям матеріальних цінностей під час виборчого процесу.

 

– у Ніжині Чернігівської області побито члена окружної виборчої комісії одномандатного мажоритарного округу №209 Наталю ДМИТРЕНКО, чоловік якої – кандидат на посаду міського голови.

24 березня –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– у Кіровограді відбувся багатолюдний мітинг, учасники якого прийшли підтримати кандидата на посаду міського голови Валерія КАЛЬЧЕНКА, якого напередодні рішенням міської та окружної виборчих комісій було позбавлено права участі у виборчих перегонах.

25 березня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– голова Верховної Ради України Іван ПЛЮЩ відбув на чолі української парламентської делегації до Санкт-Петербургу (Російська Федерація) для участі у засіданні Ради Міжпарламентської Асамблеї країн-учасниць СНД.

 

Внутрішня політика

 

– у Запорізькій області поблизу міста Василівка було обстріляно автобус із виборцями, які їхали з Енергодара в обласний центр на зустріч з лідером блоку Юлією ТИМОШЕНКО.

26 березня –

Внутрішня політика

(вівторок)

– Конституційний суд України оприлюднив рішення, що народний депутат України не має права звертатися до органів і посадових осіб, які здійснюють функції дізнання і досудового слідства, з вимогами і пропозиціями з питань, що стосуються проведення дізнання та досудового слідства у конкретних кримінальних справах.

 

– у Києві в «Українському домі» розпочав роботу прес-центр «Вибори-2002».

27 березня –

Міжнародні відносини

(середа)

– у Бейруті (Ліван) розпочав роботу саміт Ліги арабських держав.

28 березня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– в Україну з одноденним офіційним візитом прибув президент Литовської Республіки Валдас АДАМКУС.

 

– до Києва прибули спостерігачі Парламентської асамблеї Ради Європи, серед яких – доповідачі Моніторингового комітету ПАРЄ по Україні Анне СЕВЕРИНСЕН та Рената ВОЛЬВЕНД.

 

Внутрішня політика

 

– виборчий блок Віктора ЮЩЕНКА «Наша Україна» звернувся до Генеральної прокуратури з вимогою порушити кримінальну справу та вжити заходів для запобігання фальсифікації на виборах народних депутатів, оскільки в одномандатному виборчому окрузі №99 у Кіровограді виявлено 70 відкритих упаковок з виборчими бюлетенями для голосування.

29 березня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– ЦВК відновила реєстрацію кандидатом в депутати України глави Дарницької райдержадміністрації Києва Миколи КИРИЛЮКА.

 

– вбито кандидата у народні депутати по виборчому округу №90, заступни­ка голови Івано-Франківської облдержадміністрації Миколу ШКРІБ­ЛЯКА.

30 березня –

Внутрішня політика

(субота)

– у Кіровограді за шість хвилин до півночі окружна виборча комісія виборчого округу №99 зняла з реєстрації кандидата в народні депутати України Валерія КАЛЬЧЕНКА.

31 березня –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– вибори до Верховної Ради України та місцевих органів влади.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.