Календар подій

   (квітень 2003 року)


1 травня –

Громадсько-політичне життя

(четвер)

– у Києві на Європейській площі відбувся першотравневий мітинг, участь у якому взяли представники КПУ, СПУ, БЮТ та “Нашої України”. У резолюції, ухваленій на мітингу, учасники вимагають зміни системи влади в Україні.

2 травня –

Громадсько-політичне життя

(п’ятниця)

– організація “Фрідом Хаус” оприлюднила доповідь щодо свободи преси в світі. Український рейтинг, порівняно з попереднім звітом, істотно знизився – з “частково вільної” до “не вільної”. Свобода слова в Україні, за твердженням “Фрідом Хаус”, зменшується через постійний політичний тиск та цензуру влади.

 

Міжнародні відносини

 

– Джордж БУШ оголосив про завершення військової операції в Іраку, яка є важливим етапом у боротьбі з міжнародним тероризмом.

3 травня –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– у Києві відбувся 13-ий з’їзд Народного руху України. Кандидатуру Бориса ТАРАСЮКА на посаду голови Руху підтримали 808 делегатів з’їзду, проти – 10, утрималися – 16.

 

Міжнародні відносини

 

– у Ташкенті (Республіка Узбекистан) розпочались щорічні збори Європейського банку реконструкції та розвитку.

5 травня –

Громадсько-політичне життя

(понеділок)

– Міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів” оприлюднила щорічний звіт щодо свободи преси в 2002 році в 156 країнах світу та список 42 головних “ворогів преси”. До цього списку знову потрапив Президент України Леонід КУЧМА.

6 травня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– в Україну з офіційним візитом прибув голова Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації Сергій Миронов.

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у квітні 2003 року становив 100,7% порівняно з березнем 2003 року. За період січень-квітень 2003 року – 104,5%. За період з січня 1998 року по квітень 2003 року – 198,3%.

7 травня –

Громадсько-політичне життя

(середа)

– в Одесі створено Громадський комітет захисту Конституції України. У зверненні до громадськості Одещини члени цього комітету – відомі політичні діячі, представники мистецьких кіл, письменники та науковці – висловили переконання, що “зміни до Конституції України може проводити лише та влада, що користується високою довірою народу, підтвердженою виборами”.

8 травня –

Міжнародні відносини

(четвер)

– ООН зафіксувала статус Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС) як міжнародної організації. Відповідно до ст. 102 Статуту ООН, Договір про заснування ЄврАзЕС зареєстровано в її Секретаріаті.

 

Економіка

 

– Російська Федерація запровадила захисне імпортне мито на оцинкований прокат з України в розмірі 24,3% митної вартості товару.

11 травня –

Міжнародні відносини

(неділя)

– у Литовській Республіці відбувся перший на теренах колишнього СРСР референдум з питання вступу до Євросоюзу. 91% з тих, хто прийшов на виборчі дільниці, висловився позитивно щодо цього кроку.

12 травня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– до Києва прибули члени Моніторингового Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи Ханне северинсен та Рената Вольвенд для участі у виїзному засіданні.

13 травня –

У Верховній Раді

(вівторок)

– день Уряду. З доповіддю щодо захисту національних інтересів держави у сферах національно-свідомого і патріотичного виховання молодого покоління та забезпечення умов його розвитку виступила голова Державного комітету у справах сім’ї та молоді Валентина Довженко, зі співдоповіддю – голова Комітету Верховної Ради з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту та туризму Катерина Самойлик.

14 травня –

Офіційна хроніка

(середа)

– до Києва прибув президент Німецького Бундестагу Вольфганг ТІРЗЕ.

 

У Верховній Раді

 

– відбулося спеціальне засідання парламенту, присвячене вшануванню пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні. Учасники засідання прийняли звернення до українського народу, в якому визнали голодомор 1932-1933 років актом геноциду проти українського народу та “терористичною акцією політичної системи сталінізму”.

15 травня –

У Верховній Раді

(четвер)

– народні депутати не підтримали кандидатуру Ніни КАРПАЧОВОЇ на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, на підтримку її кандидатури висловились 208 народних депутатів.

 

– Верховна Рада ратифікувала Європейську хартію регіональних мов та мов національних меншин.

 

Внутрішня політика

 

– єдиного кандидата від КПУ, СПУ, БЮТ та “Нашої України” на посаду мера м. Суми Сергія КЛОЧКА знято з реєстрації судовим рішенням.

16 травня –

У Верховній Раді

(п’ятниця)

– народні депутати заслухали інформацію голови Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимира Мойсика про події, що сталися 14 травня в Лук’янівському слідчому ізоляторі, та доручили Генеральному прокурору перевірити причини невиконання судового рішення щодо керівників ЄЕСУ і факту побиття народних депутатів.

 

– парламентарії заслухали звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2002 рік.

 

Міжнародні відносини

 

– Посол США в Україні Карлос ПАСКУАЛЬ підтвердив, що ім’я Президента України Леоніда КУЧМИ справді значиться у списку свідків для дачі показань під присягою у справі екс-Прем’єра Павла ЛАЗАРЕНКА.

17 травня –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– в Україні вперше відзначили День Європи.

 

Міжнародні відносини

 

– у Словаччині відбувся референдум з питання вступу до Євросоюзу. 92,46% висловилися за вступ, 6,20% – проти. Це перший у Словаччині референдум, який впродовж останніх десяти років визнано таким, що відбувся.

18 травня –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– у Сумах відбулися вибори міського голови. Мером став Володимир ОМЕЛЬЧЕНКО, який до цього працював секретарем Сумської міської ради.

19 травня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– до Києва з офіційним візитом прибула голова парламенту Угорської Республіки Каталін СІЛІ.

 

Міжнародні відносини

 

– до Києва прибули адвокат Гарольд РОЗЕНТАЛЬ та двоє його колег для взяття свідчень у справі “США проти Лазаренка”.

20 травня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– в Україну прибув президент Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Жан ЛЕМ’ЄР для участі в роботі П’ятої Міжнародної конференції “Охорона навколишнього середовища в Європі”.

 

У Верховній Раді

 

– 229 парламентаріїв підтримали постанову, згідно з якою Генеральному прокуророві України рекомендовано посилити прокурорський нагляд за додержанням закону про виконання судових рішень, а також доручено дати належну правову оцінку діяльності посадових осіб, відповідальних за виконання рішення щодо А. Болюри, Г. Тимошенка та Л. Сокольченко, фактам насильства до народних депутатів і надати інформацію Верховній Раді до 3 червня 2003 року.

 

Внутрішня політика

 

– Національна рада з питань телебачення та радіомовлення ухвалила рішення, згідно з яким з 15 вересня всі українські телерадіокомпанії мають виводити на телеекран позначку, що зазначатиме, для якої категорії глядачів призначено фільм чи передачу, що демонструється.

 

– Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу стосовно колишнього головнокомандувача ВМС, адмірала Михайла ЄЖЕЛЯ за ознаками частини третьої ст. 424 (перевищення військовою службовою особою влади чи повноважень, що спричинило тяжкі наслідки) та частиною другою ст. 425 (недбале ставлення до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

 

– Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень працівниками Київського слідчого ізолятора за ознаками злочину, передбаченого частиною другою ст. 365 Кримінального кодексу України.

21 травня –

У Верховній Раді

(середа)

– відбулися парламентські слухання “Демографічна криза в Україні: її причини та наслідки”.

22 травня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув до Зальцбурга (Республіка Австрія) для участі у 10-му неформальному саміті глав держав Центральної та Східної Європи.

 

У Верховній Раді

 

– 266 народних депутатів схвалили заяву Верховної Ради України про підготовку єдиного економічного простору чотирьох держав – України, Росії, Білорусі та Казахстану. У заяві зазначено, що кінцевою метою в цьому напрямі має стати створення Організації регіональної інтеграції.

 

– парламентарії схвалили Постанову “Про звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення”. “За” проголосували 408 народних депутатів із 441, зареєстрованого у залі. У постанові зазначається, що Нацрада “недостатньо здійснювала контроль за дотриманням теле-, радіоорганізаціями умов ліцензій та вимог законодавства щодо виробництва власної продукції, використанням реклами та вживанням мов в Україні”.

 

– Верховна Рада України прийняла Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб”. Згідно із законом, з 1 січня 2004 року до 1 січня 2007 року встановлюється ставка оподаткування доходів фізичних осіб на рівні 13%.

 

– народні депутати затвердили зміни до закону про Державний бюджет України на 2003 рік і до деяких законів із питань оподаткування, збільшивши доходи та видатки бюджету майже на 3 млрд. грн.

25 травня –

Офіційна хроніка

(неділя)

– Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН на чолі парламентської делегації відбув до Японії з офіційним візитом.

 

Міжнародні відносини

 

– у Республіці Вірменія відбулися парламентські вибори. Найбільшу кількість голосів отримала правляча Республіканська партія.

26 травня –

Внутрішня політика

(понеділок)

– глава держави видав Указ “Про деякі заходи щодо оптимізації керівництва в системі центральних органів виконавчої влади”, згідно з яким ліквідовано посади держсекретарів міністерств, їх перших заступників та заступників і введено посади перших заступників та заступників міністрів.

 

– Рада національної безпеки та оборони України одностайно ухвалила рішення про направлення українських миротворців до Іраку для участі в стабілізаційних силах у складі багатонаціональної дивізії.

27 травня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– Прем’єр-міністр України Віктор Янукович відбув з робочим візитом до Французької Республіки.

 

– указом Президента України Інну Богословську призначено головою Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва.

29 травня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув з чотириденним робочим візитом до Санкт-Петербургу (Російська Федерація) для участі в офіційних заходах з нагоди святкування 300-річчя заснування міста на Неві.

 

– до Києва з другим візитом прибув Ганс Крістіан КРЮГЕР, експертний консультант Ради Європи. Мета візиту – отримання нової інформації щодо справи загиблого українського журналіста Георгія Гонгадзе і з’ясування заходів, яких вживає українська влада задля розслідування справи.

 

Внутрішня політика

 

– у Хабаровському аеропорту (Російська Федерація) літак, у якому з Японії поверталася офіційна делегація Верховної Ради України на чолі з Володимиром ЛИТВИНОМ, був заправлений некондиційним паливом, у результаті чого мало не сталася катастрофа. Виліт літака, на борту якого знаходилося 57 чоловік – 29 членів офіційної української делегації, 20 членів екіпажу і 8 журналістів, був відкладений на кілька годин.

 

Громадсько-політичне життя

 

– опозиційні партії ухвалили рішення не проводити заплановані на 31 травня акції протесту, оскільки Президент України Леонід КУЧМА висловив готовність провести переговори з усіма учасниками політичного процесу в Україні напередодні ініційованої ним конституційної реформи.

 

Економіка

 

– Уряд України затвердив проект Бюджетної резолюції на 2004 рік і передав його на розгляд до Верховної Ради.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.