Календар подій

   (квітень 2001 року)


2 квітня —

Внутрішня політика

(понеділок)

— Верховний Суд України призупинив рішення президії Київського міського суду, залишивши чинним рішення Печерського районного суду про звільнення з-під арешту екс-Віце-прем’єра Юлії ТИМОШЕНКО.

Міжнародні відносини

— екс-президент Югославії Слободан МІЛОШЕВИЧ здався владі після доби напруженого протистояння і двох невдалих спроб заарештувати його силоміць.

3 квітня —

У Верховній Раді

(вівторок)

— представники депутатської групи “Трудова Україна” і фракції Народно-демократичної партії підписали угоду про співробітництво та взаємодію на період повноважень парламенту нинішнього скликання.

Внутрішня політика

— Конституційний Суд України оприлюднив рішення щодо законопроектів, визначених Президентом як невідкладні. Вони повинні бути терміново включені Верховною Радою до порядку денного сесії та розглянуті в пріоритетному порядку – раніше за інші законопроекти.

Громадсько-політичне життя

— у Дніпропетровську відбувся ІІ з’їзд Всеукраїнського об’єднання демократичних сил “Злагода”. Учасники проаналізували зроблене об’єднанням за два роки і намітили програму дій на найближчу перспективу.

Міжнародні відносини

— у США президенти Азербайджану та Вірменії Гейдар АЛІЄВ та Роберт КОЧАРЯН розпочали переговори з урегулювання проблеми Нагірного Карабаху.

4 квітня —

У Верховній Раді

(середа)

— на засіданні Координаційної ради парламентської більшості прийнято рішення про перереєстрацію її членів.

Внутрішня політика

— Президент України Леонід КУЧМА зустрівся з представниками понад 50 політичних партій. У ході зустрічі було порушено низку питань, зокрема щодо прийняття законів про політичні партії, про вибори.

Міжнародні відносини

— у Сполучених Штатах Америки завершився “круглий стіл” на тему “ЄС-США-Канада: політика щодо України”, присвячений сучасним тенденціям розвитку політичних та економічних відносин Заходу з Україною.

Економіка

— за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у березні 2001 року становив 100,6% порівняно з лютим 2001 року, а за період січень-березень 2001 року – 102,7%. За період з січня 1998 року по березень 2001 року – 184,8%.

5 квітня —

У Верховній Раді

(четвер)

— прийнято в цілому новий Кримінальний кодекс України (379 голосів “за”).

— прийнято законопроект про політичні партії в Україні з пропозиціями Президента. З 18 пропозицій враховано 5, частково – 6 і відхилено 7.

— парламент у цілому прийняв закон про спеціального прокурора та спеціальних слідчих, які розслідують справи у випадку, якщо вчинили злочин Президент України чи інші високі державні особи.

— народні депутати не підтримали навіть у першому читанні проект закону про парламентську більшість і парламентську опозицію.

— оголошено про вихід із депутатської групи “Солідарність” народних депутатів Олександра СЕРГІЄНКА та Михайла СИРОТИ.

6 квітня —

У Верховній Раді

(п’ятниця)

— оголошено про реформування депутатської групи “Відродження регіонів” у депутатську фракцію “Демократичний союз”.

Міжнародні відносини

— Моніторинговий комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи запропонував у своєму висновку виключити Україну з Ради Європи.

7 квітня —

Громадсько-політичне життя

(субота)

— відбулося засідання Форуму національного порятунку, на якому прийнято рішення найближчим часом розглянути питання про терміни і технологію проведення референдуму з дострокового припинення повноважень Президента Леоніда КУЧМИ.

9 квітня —

Офіційна хроніка

(понеділок)

— до Києва з дводенним офіційним візитом прибула делегація Європарламенту із співробітництва з Україною, Молдовою та Білоруссю на чолі з Яном-Марінусом ВІРСМОЮ.

Громадсько-політичне життя

— майже 1000 студентів – учасників “Походу за правду” пікетували Адміністрацію Президента, пропонуючи Президентові поклястися на Конституції, що він не віддавав злочинних наказів, в тому числі й про ліквідацію Георгія ГОНГАДЗЕ.

Міжнародні відносини

— під час перебування на Закарпатті Прем’єр-міністр України Віктор ЮЩЕНКО провів зустріч з керівником угорського уряду Віктором ОРБАНОМ щодо захисту карпатського регіону від паводків.

— третім президентом незалежної Молдови став лідер комуністів Володимир ВОРОНІН. На пленарному засіданні молдовського парламенту за нього проголосував 71 депутат.

10 квітня —

Офіційна хроніка

(вівторок)

— Прем’єр-міністр України Віктор ЮЩЕНКО відбув до Москви для проведення переговорів з главою російського уряду щодо проблеми постачання українських труб до Росії.

У Верховній Раді

— день Уряду. З інформацією про стан, напрямки реформування і фінансування освіти в державі виступив Міністр освіти і науки України Василь КРЕМЕНЬ.

— оголошено про міжфракційні переходи. Анатолій ЛИТЮК перейшов із “Яблука” в “Регіони України”, Орест МЕЛЬНИКОВ – з “Батьківщини” в “Яблуко”, Василь ТКАЧУК – з “Відродження регіонів” у “Регіони України”, позафракційний Едуард КРЕЧ — в “Яблуко”.

— у Секретаріаті Верховної Ради зареєстровано пропозицію 222 народних депутатів щодо розгляду питання про відповідальність Кабінету Міністрів України.

12 квітня —

Внутрішня політика

(четвер)

— Прем’єр-міністр України Віктор ЮЩЕНКО зустрівся з уповноваженими представниками депутатських фракцій (груп) Верховної Ради України (крім “Демсоюзу” та СДПУ(о)) щодо підготовки Кабінету Міністрів до звіту про виконання Програми діяльності Уряду “Реформи заради добробуту”.

Громадсько-політичне життя

— у Києві в Будинку вчителя відбулися громадські слухання на тему “Публічний звіт Уряду про виконання Програми діяльності “Реформи заради добробуту” у 2000 році”, в яких взяли участь Прем’єр-міністр Віктор ЮЩЕНКО, Перший віце-прем’єр Юрій ЄХАНУРОВ, Віце-прем’єр Микола ЖУЛИНСЬКИЙ і більшість міністрів.

Міжнародні відносини

— грузинське відділення організації “Міжнародна амністія” провело у Тбілісі акцію протесту перед будинком Посольства України в Грузії у зв’язку із зникненням журналіста Георгія ГОНГАДЗЕ.

13 квітня —

Внутрішня політика

(п’ятниця)

— Народно-демократична партія та Партія регіонів підписали Декларацію про партнерство і співпрацю.

Громадсько-політичне життя

— Держдепартамент США повідомив Посла України у Вашингтоні Костянтина ГРИЩЕНКА про надання політичного притулку Миколі МЕЛЬНИЧЕНКУ та Мирославі ГОНГАДЗЕ.

Міжнародні відносини

— нижня палата білоруського парламенту майже одностайно ратифікувала Угоду про запровадження єдиної грошової одиниці з Росією і створення єдиного емісійного центру.

17 квітня —

У Верховній Раді

(вівторок)

— відбувся звіт Кабінету Міністрів України про виконання Програми діяльності Уряду “Реформи заради добробуту” за 2000 рік.

— 252-ма голосами була підтримана пропозиція Компартії про включення до порядку денного VIІ сесії питання про відповідальність Уряду.

Громадсько-політичне життя

— у Києві понад 2 тисячі представників і прихильників обох Рухів, партії “Реформи і порядок” та інших пікетували приміщення Верховної Ради з вимогою визнати позитивні результати роботи Уряду В. ЮЩЕНКА.

18 квітня —

Офіційна хроніка

(середа)

— до Києва з дводенним візитом прибув Верховний представник Європейського Союзу з питань спільної зовнішньої та оборонної політики Хав’єр СОЛАНА. Мета візиту – вивчення стану економічних і політичних реформ в Україні.

Міжнародні відносини

— Ізраїль оголосив про виведення своїх військ з території Палестинської автономії.

19 квітня —

У Верховній Раді

(четвер)

— 283 народні депутати прийняли постанову про визнання діяльності Кабінету Міністрів по виконанню Програми “Реформи заради добробуту” незадовільною. “Проти” голосувало 65 депутатів, четверо утримались та 62 не голосували.

— народний депутат України, член фракції Народного руху України Лілія ГРИГОРОВИЧ, протестуючи проти рішення низки фракцій визнати роботу Уряду незадовільною, зробила спробу самоспалення.

20 квітня —

Внутрішня політика

(п’ятниця)

— Президент України наклав вето на закони України “Про вибори народних депутатів України”, “Про всеукраїнський референдум” та “Про статус народного депутата України”.

23 квітня —

Офіційна хроніка

(понеділок)

— Прем’єр-міністр України Віктор ЮЩЕНКО відбув з офіційним візитом до Греції для проведення зустрічей з президентом Греції Костисом СТЕФАНОПУЛОСОМ та головою парламенту Костасом СІМІТІСОМ.

24 квітня —

Офіційна хроніка

(вівторок)

— Президент України Леонід КУЧМА відбув до Вільнюса (Литовська Республіка) з офіційним візитом та для участі в міжнародній конференції “Діалог між цивілізаціями”, організованої під егідою ЮНЕСКО.

У Верховній Раді

— народні депутати розглянули питання про відповідальність Уряду Віктора ЮЩЕНКА. Проект постанови представив лідер фракції КПУ П. СИМОНЕНКО.

— на знак протесту проти порушення Регламенту депутати фракцій НРУ, УНР, “Батьківщини”, “Реформи-Конгрес” блокували виступ Петра СИМОНЕНКА.

— парламент ухвалив постанову про позбавлення Олександра ЧАРОДЄЄВА права брати участь у 5 пленарних засіданнях за образливі висловлювання, створення перешкод у проведенні пленарних засідань Верховної Ради. Фракція “Яблуко” виключила його зі свого складу.

— парламент також позбавив Михайла РАТУШНОГО права брати участь у 5 пленарних засіданнях за створення перешкод у проведенні пленарних засідань Верховної Ради.

Громадсько-політичне життя

— біля стін Верховної Ради протягом дня тривала багаточисельна акція на підтримку Прем’єр-міністра і Уряду “Урядові української надії – всенародну підтримку”.

25 квітня —

У Верховній Раді

(середа)

– відбулися парламентські слухання, присвячені 15-й річниці Чорнобильської катастрофи. Про стан виконання Урядом програм мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи народних депутатів інформував Віце-прем’єр-міністр Олег ДУБИНА.

Громадсько-політичне життя

— Президент України Леонід КУЧМА підписав Закон України “Про політичні партії в Україні”.

26 квітня —

У Верховній Раді

(четвер)

— 263 голосами прийнято запропоновану Петром СИМОНЕНКОМ резолюцію про висловлення недовіри Кабінету Міністрів. Президентові України запропоновано внести до парламенту кандидатуру нового Прем’єр-міністра для вирішення питання про надання парламентом згоди на його призначення.

— після остаточного голосування за долю Уряду Ігор ЮХНОВСЬКИЙ від імені трьох фракцій – Народного Руху України, Українського народного руху та “Реформи-Конгрес” заявив про їхній перехід в опозицію.

— не прийнято проект постанови про ініціювання питання про усунення Леоніда КУЧМИ з поста Президента України в порядку імпічменту та створення Тимчасової спеціальної слідчої комісії. Проект постанови підтримали понад 200 депутатів.

Громадсько-політичне життя

— у Києві близько 20 тисяч громадян вийшли до стін Верховної Ради України, щоб висловити підтримку Уряду Віктора ЮЩЕНКА.

Міжнародні відносини

— сесія ПАРЄ розглянула хід виконання Україною зобов’язань, взятих при вступі до Ради Європи. За підсумками дебатів прийнято Резолюцію і Рекомендацію.

27 квітня —

Внутрішня політика

(п’ятниця)

— у Адміністрації Президента відбулася зустріч глави держави Леоніда КУЧМИ з Віктором ЮЩЕНКОМ та членами Уряду, на якій було обговорено умови роботи до призначення нового Кабміну.

Громадсько-політичне життя

— створено Всеукраїнський штаб з підготовки всеукраїнського референдуму щодо усунення з посади Президента України Леоніда КУЧМИ.

28 квітня —

Внутрішня політика

(субота)

— Президент України Леонід КУЧМА підписав Указ “Про відставку Кабінету Міністрів України”. Згідно з цим указом Уряд продовжуватиме виконувати свої обов’язки до початку роботи новосформованого Кабміну.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.