Календар подій

   (квітень 2002 року)


1 квітня –

Міжнародні відносини

(понеділок)

– Міжнародна місія із спостереження за виборами оприлюднила попередні висновки про парламентські вибори в Україні.

 

– фахівці Європейського інституту ЗМІ після проведення моніторингу висвітлення українськими медіа передвиборної кампанії дійшли висновку, що українські ЗМІ не забезпечили виборцям доступ до неупередженої та збалансованої інформації про партії та блоки, які брали участь у виборах.

3 квітня –

Міжнародні відносини

(середа)

– Державна Дума Російської Федерації проголосувала за зняття представників комуністичної та аграрної партій з посад голів сімох комісій і одного комітету.

4 квітня –

У Верховній Раді

(четвер)

– відбулося заключне засідання дев’ятої сесії Верховної Ради України третього скликання.

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у березні 2002 року становив 99,3% порівняно з лютим 2002 року, а за період січень-березень 2002 року – 98,9%. За період з січня 1998 року по березень 2002 року – 188,8%.

5 квітня –

Міжнародні відносини

(п’ятниця)

– Рада Безпеки ООН одноголосно прийняла резолюцію, в якій закликає Ізраїль негайно вивести свої війська з палестинських міст на Західному березі Йордану.

7 квітня –

Офіційна хроніка

(неділя)

– Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ відбув з триденним візитом до Республіки Казахстан для участі у ІІ Євразійскому економічному саміті «Забезпечення стабільного росту у нестабільний час».

 

Міжнародні відносини

 

– в Угорщині відбулися парламентські вибори. У другому турі боротимуться дві партії – правляча ФІДЕС-Угорська громадянська партія та опозиційна Соціалістична партія.

8 квітня –

Економіка

(понеділок)

– Національний банк України офіційно дозволив обмінним пунктам, які працюють за агентськими угодами з комерційними банками, проводити операції з єдиною європейською валютою – євро.

10 квітня –

Офіційна хроніка

(середа)

– Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ відбув з одноденним робочим візитом до Російської Федерації.

11 квітня –

Внутрішня політика

(четвер)

– на першій установчій сесії Київської міської ради нового скликання Олек­сандр ОМЕЛЬЧЕНКО склав на Біблії присягу Київського міського голови.

 

– на установчій сесії Київради нового скликання оголошено про створення трьох депутатських фракцій: «Єдність», «Наша Україна» та «Лівий блок».

13 квітня –

Внутрішня політика

(субота)

– ЦВК прийняла Постанову «Про офіційне оприлюднення результатів виборів народних депутатів України 31 березня 2002 року в одномандатних виборчих округах».

 

– у Києві влаштовано напад на центральну синагогу.

15 квітня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– указом глави держави Романа БЕЗСМЕРТНОГО звільнено з посади постійного представника Президента України у Верховній Раді у зв’язку із закінченням терміну повноважень Верховної Ради третього скликання.

 

Внутрішня політика

 

– Центральна виборча комісія затвердила і оприлюднила протокол про результати виборів народних депутатів України в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі. Шість політичних партій та виборчих блоків, що пройшли до Верховної Ради, отримали такі результати: Блок Віктора ЮЩЕНКА «Наша Україна» – 23,57%; КПУ – 19,98%; блок «За єдину Україну!» – 11,77%; Блок Юлії ТИМОШЕНКО – 7,26%; СПУ – 6,87% та СДПУ(о) – 6,27%.

 

– редактора опозиційної газети «Свобода» Олега ЛЯШКА затримано в прокуратурі Черкаської області за підозрою у вчиненні опору працівникам міліції.

16 квітня –

Міжнародні відносини

(вівторок)

– в Італії відбувся перший за останні 20 років загальнонаціональний страйк. Ініціативу трьох головних профспілок країни зупинити роботу на
8 годин підтримали 12 млн. робітників.

17 квітня –

Внутрішня політика

(середа)

– рішенням Національної ради з питань телебачення та радіомовлення не продовжено ліцензію телекомпанії «ЮТАР». Переможцем конкурсу на мов­лення на 37-му каналі стала телевізійна служба інформації TV-Табачук.

18 квітня –

Громадсько-політичне життя

(четвер)

– у Києві розпочав роботу Х з’їзд журналістів України.

 

Міжнародні відносини

 

– президент Республіки Польща Александер КВАСНЄВСЬКИЙ звернувся з листом до польського Інституту національної пам’яті та учасників конференції, присвяченої 55-й річниці акції «Вісла», в якому висловив жаль та співчуття з приводу цієї акції.

19 квітня –

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

– указом Президента України Міністром аграрної політики України призначено Сергія РИЖУКА, іншим указом з цієї посади звільнено Івана КИРИЛЕНКА в зв’язку з обранням народним депутатом України.

 

– указом глави держави постійним представником Президента України у Верховній Раді призначено Олександра ЗАДОРОЖНОГО.

 

Міжнародні відносини

 

– у Москві розпочав роботу ІІІ Конгрес українців Росії.

20 квітня –

Офіційна хроніка

(субота)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув з офіційним візитом до країн Близького Сходу – Лівану, Сирії та Йорданії.

 

Міжнародні відносини

 

– на ІІІ Конгресі українців Росії відбувся поділ на дві організації. Головою Об’єднання українців Росії на другий строк обрано Олександра Руденка-Десняка, а новоутворену Асоціацію українських організацій Росії очолив космонавт Павло Попович.

21 квітня –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– Українська народна партія «Собор» та Українська республіканська партія (УРП) на спільному з’їзді прийняли рішення про об’єднання в партію УРП «Собор». Очолить партію Анатолій МАТВІЄНКО, а Левка ЛУК’ЯНЕНКА обрано головою ради старійшин новоутвореної організації.

 

Міжнародні відносини

 

– у Стразбурзі (Франція) розпочала роботу друга частина чергової щорічної сесії ПАРЄ, в роботі якої бере участь Постійна делегація Верховної Ради України.

 

– відбувся перший тур президентських виборів у Франції. За його результатами участь у другому туру візьмуть лідер ультраправого Народного фронту Жан-Марі Ле ПЕН та діючий президент Жак ШИРАК.

 

– за результатами другого туру парламентських виборів більшість мандатів здобули Соціалістична партія Угорщини спільно з лівоцентристською партією «Ліберальний альянс вільних демократів», які й матимуть право формувати новий уряд.

24 квітня –

Міжнародні відносини

(середа)

– Боснію та Герцеговину офіційно прийнято до Ради Європи. Вона стала 44-ою країною в складі цієї організації.

26 квітня –

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

– указом Президента України Мирона ЯНКІВА призначено головою Львівської обласної державної адміністрації. Михайла ГЛАДІЯ звільнено з цієї посади в зв’язку з обранням народним депутатом України.

 

– указом глави держави Івана КУРНИЦЬКОГО призначено головою
Терно­пільської обласної державної адміністрації. Іншим указом Василя КО­ЛО­­МИЙЧУКА звільнено з цієї посади в зв’язку з переходом на іншу роботу.

 

– указом Президента України Миколу ГОНЧАРА призначено головою Державного комітету зв’язку та інформатизації України (до призначення – перший заступник голови вищеназваного комітету). Станіслава ДОВГОГО звільнено з цієї посади в зв’язку з обранням його народним депутатом України.

 

– указом глави держави Миколу КОЛІСНИЧЕНКА призначено головою Державного комітету лісового господарства України. Валерія САМО­ПЛАВ­СЬКОГО звільнено з цієї посади в зв’язку з обранням його народним депутатом.

 

Громадсько-політичне життя

 

– блок «Наша Україна», Блок Юлії ТИМОШЕНКО, Соціалістична партія України та Комуністична партія України підписали політичну декларацію про підсумки виборів до Верховної Ради України, в якій констатується поразка влади на виборах 2002 року та окреслюються напрями діяльності з поліпшення виборчого законодавства.

27 квітня –

Офіційна хроніка

(субота)

– в Україну з одноденним візитом прибув президент Республіки Польща Александер КВАСНЄВСЬКИЙ.

28 квітня –

Офіційна хроніка

(неділя)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув з триденним офіційним візитом до Республіки Туркменістан для проведення переговорів з питань поставок туркменського газу в Україну.

29 квітня –

Внутрішня політика

(понеділок)

– розпочала роботу перша сесія Верховної Ради Автономної Республіки Крим третього скликання.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.