Календар подій

   (червень 2003 року)


2 червня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– в Україну з офіційним візитом прибула делегація Народних Зборів Республіки Болгарія на чолі з Огняном Герджиковим, головою парламенту.

3 червня –

У Верховній Раді

(вівторок)

– народні депутати заслухали звіт Уряду про виконання Закону України “Про Державний бюджет України на 2002 рік”.

 

Міжнародні відносини

 

– у Києві розпочалися Дні Мінська за участі великої делегації представників ділових кіл і діячів культури з білоруської столиці. У рамках заходу заплановано: семінар, присвячений перспективам розвитку торгово-економічного співробітництва, переговори між представниками підприємств Мінська й Києва, а також велика культурна програма.

4 червня –

Офіційна хроніка

(середа)

– в Україну з триденним офіційним візитом прибув прем’єр-міністр Литовської Республіки Альгірдас Бразаускас.

 

– глава держави своїм указом звільнив Мирона ЯНКІВА з посади голови Львівської обласної державної адміністрації. Указ підписано після того, як Координаційний комітет по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю при Президентові України, який очолює Ольга КОЛІНЬКО, вивчив стан роботи правоохоронних й інших органів державної виконавчої влади з питань виконання вимог чинного законодавства про боротьбу з корупцією і організованою злочинністю у Львівській області і доповів Л .КУЧМІ про результати своєї перевірки.

 

Внутрішня політика

 

– під головуванням Прем’єр-міністра відбулося чергове засідання Уряду, на якому було затверджено механізм реалізації Програми діяльності Кабінету Міністрів.

 

Міжнародні відносини

 

– в Мадриді (Іспанія) пройдуть засідання Комісії Україна-НАТО та Ради євроатлантичного партнерства на рівні міністрів закордонних справ. Особлива увага була приділена комплексу питань, пов’язаних з практичною реалізацією Плану дій Україна-НАТО та Цільового плану на 2003 рік в контексті втілення євроатлантичного курсу.

5 червня –

У Верховній Раді

(четвер)

– Верховна Рада підтримала Закон «Про схвалення рішення Президента України про направлення миротворчого контингенту для участі України у міжнародній миротворчій операції у Республіці Ірак». «За» проголосували 273 депутатів із 417, зареєстрованих у залі, зокрема, з «Нашої України» – 39, БЮТ – 3. Проти були 103 депутати, утримались – 8. Фракції більшості проголосувала майже повним складом. Також це рішення підтримали 8 позафракційних.

 

– Верховна Рада України не прийняла рішення щодо звіту Уряду про виконання бюджету за 2002 рік. За пропозицію Бюджетного комітету щодо визнання звіту таким, що не відповідає показникам, встановленим парламентом на 2002 рік, проголосував 221 народний депутат із 439, зареєстрованих у залі. У проекті постанови зазначалося, що майже на півмільйона гривень недофінансовані місцеві бюджети, не повністю було профінансовано сферу охорони здоров’я, хоча кошти правоохоронним органам були виділені в повному обсязі. Також не була підтримана і пропозиція Кабінету Міністрів щодо взяття звіту до відома. За це проголосувало 196 народних депутатів із 438, зареєстрованих у залі.

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у травні 2003 року становив 100% порівняно з квітнем 2003 року. За період січень-травень 2003 року – 104,5%. За період з січня 1998 року по травень 2003 року – 198,3%.

6 червня –

У Верховній Раді

(п’ятниця)

– фракції парламентської більшості зібрали необхідні 226 підписів на підтримку кандидатури Василя КОСТИЦЬКОГО, народного депутата попередніх скликань на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

 

Внутрішня політика

 

– сесія Львівської обласної ради висловила недовіру начальнику Державної податкової адміністрації у Львівській області Сергію МЕДВЕДЧУКУ «за зловживання службовим становищем та деструктивну позицію».

 

– депутати Львівської обласної ради прийняли два звернення – до Президента України Леоніда КУЧМИ і Прем’єр-міністра Віктора ЯНУКОВИЧА – з приводу кадрових ротацій в області. Депутати облради висловили бажання бачити на посаді голови Львівської обласної державної адміністрації Тараса ФЕДАКА, заступником голови обласної ради, і закликали Президента «при розгляді кадрових питань щодо призначення високих посадових осіб у Львівській області, брати до уваги думку найвищого представницького органу регіону – Львівської обласної ради».

 

– на засіданні Ради національної безпеки та оборони України було прийнято рішення у зв’язку із порушенням законодавства при видачі ліцензій на користування нафтогазоносними надрами винести догану Віце-прем’єр-міністру України Віталію ГАЙДУКУ, звільнити з посади Міністра екології Василя ШЕВЧУКА та першого заступника держсекретаря Мінекології Степана ЛИЗУНА.

 

– у Чернігові зняли з реєстрації на довиборах у Верховну Раду лідера Прогресивної соціалістичної партії України Наталію ВІТРЕНКО. Рішення прийняла окружна комісія Чернігова на підставі подання прокурора області, в якому йшлося про те, що в обласному центрі розповсюджували інформаційні матеріали «Чернигов-новости», які є фактичне незареєстрованою газетою передвиборчого штабу лідера ПСПУ.

8 червня –

Внутрішня політика

(неділя)

– міським головою Запоріжжя обрано голову Запорізької обласної державної адміністрації Євгена КАРТАШОВА. За Є. КАРТАШОВА віддали свої голоси 137 тис. 491 виборець (49,32%). Голова ради директорів компанії «Олександр» Володимир КАЛЬЦЕВ набрав 76 тис. 549 голосів (27,4%). За народного депутата Петра САБАШУКА проголосували 35 тис. 114 запорожців (12,6%). На виборчі дільниці прийшло 43,3% виборців.

 

– у Чернігові на проміжних виборах до Верховної Ради по 206-му виборчому округу переміг позапартійний президент АКБ «УкрСиббанк» Олександр ЯРОСЛАВСЬКИЙ. За О. ЯРОСЛАВСЬКОГО проголосували 19 тис. 846 виборців (27,08%). Друге місце посів редактор газети «Гарт» Дмитро ІВАНОВ, якого підтримували Соцпартія, «Наша Україна» і БЮТ. За нього віддали свої голоси 17 тис. 455 виборців (23,8%). За екс-голову Державного комітету з питань регуляторної політики і підприємництва, члена партії «Трудова Україна» Олександру КУЖЕЛЬ проголосували 10 тис. 280 виборців (14,02%.)

 

Міжнародні відносини

 

– у Болоньї (Італійська Республіка) відбулась неформальна зустріч Президента України Леоніда КУЧМИ та Президента Єврокомісії Романо ПРОДІ.

 

– під час референдуму 82% поляків проголосували за вступ країни до Євросоюзу, «проти» – 22,5% громадян. У голосуванні взяли участь 58,8% всіх виборців країни.

9 червня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– Президент України Леонід КУЧМА своїм указом призначив Олександра СЕНДЕГУ головою Львівської обласної державної адміністрації, який працював першим заступником голови Львівської облдержадміністрації.

 

Внутрішня політика

 

– у Кіровограді мітингуючі захопили сесійну залу міськради з депутатами і журналістами. Близько 300 осіб, серед яких були представники КПУ, СПУ, ДемПУ та ветеранських організації, увірвалися до сесійної зали і протягом трьох вимагали повернути старі ціни на воду та хліб і терміново прийняти бюджет міста на 2003 рік.

 

– керівник Народно-демократичної партії Валерій ПУСТОВОЙТЕНКО заявив, що відставку Василя ШЕВЧУКА з посади Міністра екології та природних ресурсів вважає безпідставною. Він вважає, що цим порушено політичну угоду між Верховною Радою України та Кабінетом Міністрів про співпрацю та солідарну відповідальність, оскільки «звільнення відбулося без попереднього погодження з усіма сторонами цієї угоди».

 

Міжнародні відносини

 

– у Нью-Йорку в ході 43-ї сесії комітету ООН з програми і координації Україну одноголосно обрано віце-головою даного комітету ООН з програми і координації.

10 червня –

Внутрішня політика

(вівторок)

– у Києві відбулася зустріч Президента України Леоніда КУЧМИ з керівниками депутатських груп і фракцій, під час якої глава держави наголосив, що наступні президентські вибори мають відбутися в останню неділю жовтня 2004 року.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві розпочав роботу форум журналістів «Правовий самозахист», під час якого було підписано Угоду про взаєморозуміння між творчими колективами ТРК «НБМ», ТРК «Експрес-інформ» та їхніми власниками.

11 червня –

Офіційна хроніка

(середа)

– Прем’єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ відбув з дводенним робочим візитом до Російської Федерації для проведення україно-російських переговорів з актуальних економічних питань.

12 червня –

Громадсько-політичне життя

(четвер)

– у Києві на позачергових зборах Київської незалежної медіа-профспілки головою (замість журналіста Андрія ШЕВЧЕНКА, який склав свої повноваження) обрано виконавчого секретаря профспілки, члена комітету КНМП Сергія ГУЗЯ. Зборами затверджено ротацію членів комітету профспілки: замість ведучого ТСН телеканалу «1+1» Андрія ТИЧИНИ до комітету обрано журналіста каналу «Інтер» Володимира АРІЄВА, який представлятиме у комітеті первинні осередки каналів «1+1» та «Інтера». Також до комітету обрано представника первинного осередку УТ-1 Бориса ГРИВАЧЕВСЬКОГО. Таким чином, комітет КНМП складається з семи журналістів: В. АРІЄВ, (представник каналів «Інтер» та «1+1»), С. ГУЗЬ (голова профспілки), Б. ГРИВАЧЕВСЬКИЙ (представник осередку УТ-1), Наталія ЛІГАЧОВА (представник осередку інтернет-видання «Телекритика»), Альбіна ТРУБЕНКОВА (представник осередку агентства УНІАН), Віктор УКОЛОВ (вільний журналіст), Данило ЯНЕВСЬКИЙ (вільний журналіст).

 

Міжнародні відносини

 

– у Брюсселі у штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу НАТО пройшло засідання комісії Україна-НАТО, на якому було підбито підсумки виконання Україною Плану дій та Цільового плану на 2003 рік –- документів, які визначають основні елементи співпраці України з Альянсом.

14 червня –

Міжнародні відносини

(субота)

– за рішенням окружного суду штату Каліфорнія (США) випущено під заставу екс-Прем’єр-міністра України Павла ЛАЗАРЕНКА на час допиту свідків. Він перебуватиме на волі до суду, який відбудеться 18 серпня.

15 червня –

Міжнародні відносини

(неділя)

– 77% громадян Чехії, з тих, хто взяв участь у виборах, висловилися за вступ до Європейського Союзу, 23% – проти.

16 червня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– Прем’єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ відбув до Мінську (Республіка Білорусь) з дводенним офіційним візитом.

17 червня –

Громадсько-політичне життя

(вівторок)

– заступник Голови Верховної Ради України і почесний президент телеканалу «Інтер» Олександр ЗІНЧЕНКО повідомив співробітникам інформаційної служби телеканалу про те, що більше не має ніякого відношення до «Інтеру». О. ЗІНЧЕНКО порадив співробітникам каналу з усіх питань відтепер звертатися виключно до Ігоря ПЛУЖНИКОВА. Зі словами про те, що йому не вдалося відстояти ті зміни, які зараз відбуваються в інформаційному мовленні каналу «Інтер», О. ЗІНЧЕНКО відмовився від більш докладних коментарів ситуації.

 

Міжнародні відносини

 

– у Чернівцях президенти України і Румунії підписали Договір про режим україно-румунського державного кордону, співробітництво та взаємну допомогу з прикордонних питань на 10 років, його дія автоматично буде продовжуватися на наступне п’ятиріччя. Даний Договір підтверджує лінію радянсько-румунського сухопутного кордону. Переговори стосовно континентального шельфу і делімітації морських просторів тривають.

18 червня –

Офіційна хроніка

(середа)

– в Україну з триденним державним візитом прибув Президент Турецької Республіки Ахмет Недждет СЕЗЕР.

 

Міжнародні відносини

 

– Корейська Народно-демократична Республіка оголосила, що має у своєму розпорядженні ядерну зброю як протидію ворожій політиці США.

 

– у Багдаді біля американської штаб-квартири американські війська відкрили вогонь по демонстрації колишніх іракських військових. В демонстрації взяли участь близько 300 колишніх іракських військових.

19 червня –

У Верховній Раді

(четвер)

– 246-ма голосами народні депутати підтримали узгоджений проект Бюджетної резолюції – Основних напрямів бюджетної політики держави на 2004 рік.

 

– народні депутати України переобрали Ніну КАРПАЧОВУ на посаду Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. «За» її кандидатуру проголосували 280 депутатів. Голосування відбувалося бюлетенями.

 

Внутрішня політика

 

– Президент України Леонід КУЧМА виступив із телезверненням до українського народу в зв’язку з поданням до Верховної Ради України законопроекту «Про внесення змін до Конституції України».

 

Громадсько-політичне життя

 

– заступник голови Верховної Ради, член СДПУ(о) Олександр ЗІНЧЕНКО направив у політбюро і в політраду СДПУ(о) заяву, в якій повідомив про рішення залишити посаду першого заступника голови політбюро СДПУ(о) та вийти з політради партії. Зокрема, у своїй заяві до керівних органів СДПУ(о) О. ЗІНЧЕНКО зазначив, що не поділяє «позицію керівництва партії з багатьох суспільно-політичних питань та маю значні розбіжності в розумінні моральних та етичних норм життя».

 

Міжнародні відносини

 

– у Греції розпочав роботу триденний саміт ЄС. На порядку денному – ситуація на Близькому Сході, відносини між ЄС та США, проект Конституції Євросоюзу.

20 червня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– у Києві народні депутати України – члени парламентської фракції БЮТ перебувають на території Лук’янівського СІЗО, вимагаючи звільнити незаконно утримуваних під вартою колишніх співробітників корпорації «Єдині енергетичні системи України» Геннадія ТИМОШЕНКА і Антоніну БОЛЮРУ.Керівництво СІЗО за поданням Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни КАРПАЧОВОЇ мало звільнити їх з-під варти.

 

– Міністр оборони України Володимир ШКІДЧЕНКО подав рапорт про свою відставку під час наради «Про результати перевірки стану бойової готовності та спроможності виконування завдання за призначенням з`єднань, частин і підрозділів Збройних Сил України, які дислокуються на території Автономної Республіки Крим, та додержання ними вимог законодавства щодо цільового використання державних коштів, матеріально-технічних засобів, нерухомості і земельних ділянок», яка проходила під головуванням Президента України Леоніда КУЧМИ.

21 червня –

Внутрішня політика

(субота)

– прокуратура Шевченківського району м. Києва порушила кримінальну справу за фактом вчинення протиправних дій групою народних депутатів під керівництвом Юлії ТИМОШЕНКО, які мали місце 20-21 червня 2003 року в Київському слідчому ізоляторі №13.

22 червня –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– у Києві завершив роботу 37-й з’їзд КПУ. Першим секретарем Центрального комітету Комуністичної партії України знову обрано Петра СИМОНЕНКА.

 

Міжнародні відносини

 

– у Таджикистані на референдумі схвалено 122 поправки до основного закону країни. У результаті діючий президент Емомалі РАХМОНОВ отримав можливість після закінчення терміну повноважень у 2006 році балотуватися на найвищу посаду в державі ще на два семирічні терміни.

23 червня –

У Верховній Раді

(понеділок)

– Президент України Леонід КУЧМА подав до Верховної Ради України проект Закону про ратифікацію Договору між Україною та Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон.

 

Внутрішня політика

 

– судді Апеляційного суду Київської області, яких звинувачено у підробці ухвали щодо закриття кримінальних справ проти лідера БЮТ Юлії ТИМОШЕНКО та екс-керівників корпорації ЄЕСУ, подали позов про притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб Генеральної прокуратури України.

24 червня –

Міжнародні відносини

(вівторок)

– в Одесі за участю Президентів України та Польщі відбувся 6-й економічний форум «Україна-Польща» та друга Конференція керівників регіонів двох країн.

25 червня –

Офіційна хроніка

(середа)

– Прем’єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ прибув до Словаччини для участі в офіційному саміті глав урядів країн Вишеградської четвірки.

 

– Президент України Леонід КУЧМА своїм указом звільнив Володимира ШКІДЧЕНКА з посади Міністра оборони України, іншим указом призначивши на цю посаду секретаря РНБОУ Євгена МАРЧУКА.

 

Економіка

 

– у Лондоні відкрився 4-й Міжнародний бізнес-саміт СНД. Головною темою форуму є розгляд ролі Росії і країн СНД в очікуваному пожвавленні світової економіки в 2004 році.

29 червня –

Внутрішня політика

(неділя)

– міським головою Мукачева став бізнесмен Василь ПЕТЬОВКА, якого підтримувала «Наша Україна», за нього проголосували 15288 виборців (49,9%). На другому місці – заступник голови Закарпатського обласної ради Ернест НУСЕР, якого підтримувала СДПУ(о). За нього віддали свої голоси 12702 виборці (41,5%) тих, хто взяв участь у голосуванні.

30 червня –

Міжнародні відносини

(понеділок)

– подав у відставку Голова комісії ООН зі спостереження, контролю та інспекцій (ЮНМОВІК) в Іраку Ханс БЛІКС, назвавши неспроможними дані американських спецслужб про наявність зброї масового знищення (ЗМЗ) в Іраку.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.