Календар подій

   (липень 2003 року)


1 липня –

У Верховній Раді

(вівторок)

– фракція СДПУ(о) з парламентської трибуни звинуватила “Нашу Україну” у фальсифікації підрахунку голосів у ході виборів міського голови Мукачевого (Закарпатська область).

 

Внутрішня політика

 

– у Луганську Артемівський районний суд під час судового засідання прийняв рішення про залучення аудіофайлів записів колишнього майора Державної служби охорони України Миколи МЕЛЬНИЧЕНКА, що стосуються справи Б. ФЕЛЬДМАНА і банку “Слов’янський”, до матеріалів кримінальної справи колишнього віце-президента банку “Слов’янський” Бориса ФЕЛЬДМАНА.

 

Міжнародні відносини

 

– новим головою представництва Світового банку в Україні призначено Душана ВУЙОВИЧА.

 

– у Канаді за рішенням канадського суду опинився під арештом український транспортний літак Ан-124 “Руслан”, який доставляв вантажі італійським військовослужбовцям. Квебекська енергетична компанія TMP заявила, що український Уряд заборгував їй 62 млн. дол.

2 липня –

Громадсько-політичне життя

(середа)

– у рамках Всеукраїнської акції протесту під гаслом “Волинь – Українська земля! ОУН і УПА – наші герої!” відбулося пікетування Посольства Польщі у Києві.

3 липня –

У Верховній Раді

(четвер)

– у парламенті зареєстрований проект постанови про направлення на висновок Конституційного Суду проекту Закону “Про внесення змін до Конституції України”, внесеного Президентом України Леонідом КУЧМОЮ. Проект постанови внесли лідери дев’яти фракцій і груп, що входять до парламентської більшості, оскільки напередодні парламентська більшість прийняла рішення підтримати направлення до Конституційного Суду лише президентського проекту закону про зміни до Конституції.

 

– розгляд питання про направлення на висновок до Конституційного Суду проектів змін до Основного Закону викликав блокування роботи парламенту опозиційними фракціями.

 

– під час блокування трибуни Верховної Ради відбулася сутичка між депутатами Євгеном ЧЕРВОНЕНКОМ (“Наша Україна”) і Нестором ШУФРИЧЕМ (СДПУ(о)). Н. ШУФРИЧ свою участь у цьому інциденті пояснив бажанням захистити жінку, депутата Раїсу БОГАТИРЬОВУ, яку, за його словами, депутати від опозиції хотіли “виштовхати з трибуни”.

 

Міжнародні відносини

 

– у Ялті розпочався дводенний саміт ГУУАМ (Грузія, Україна, Узбекистан, Азербайджан, Молдова). Окрім п’яти країн-учасниць запрошені взяти участь у саміті 19 держав, зокрема, США, Польща, Німеччина, Канада, Бразилія, Росія, Чехія, Казахстан, Білорусь, Франція, а також 10 міжнародних організацій, зокрема, ОБСЄ, Європейська економічна комісія ООН, ОЧЕС, ЦЄІ, група РІО, FATF.

 

– лідери Європейського парламенту в ультимативній формі вимагають формальних вибачень від прем’єр-міністра Італії Сільвіо БЕРЛУСКОНІ, який під час виступу у Європарламенті образив депутата від Німеччини, заявивши, що він придатний для ролі нацистського охоронця в кіно.

4 липня –

У Верховній Раді

(п’ятниця)

– лідер фракції “Регіони України” Раїса БОГАТИРЬОВА спростувала заяви представника фракції СДПУ(о) Нестора ШУФРИЧА щодо подій у парламенті, назвавши їх провокацією, оскільки під час блокування парламентської трибуни опозицією на неї ніхто не нападав.

 

Внутрішня політика

 

– народний депутат Василь ГАВРИЛЮК (група “Народовладдя”, яка входить до парламентської більшості), співголова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для перевірки ситуації, що склалася на ринку зерна та хліба в Україні, звернувся до Президента України з вимогою звільнити аграрний блок Уряду за діяльність, яка призвела до значного стрибка цін та до зростання соціальної напруженості в суспільстві.

 

Міжнародні відносини

 

– голова Європейського Союзу, італійський прем’єр-міністр Сільвіо БЕРЛУСКОНІ висловив німецькому канцлеру Герхарду ШРЕДЕРУ жаль з приводу заяв, зроблених ним на адресу одного з представників Німеччини в Європарламенті.

5 липня –

Офіційна хроніка

(субота)

Президент України Леонід КУЧМА звільнив Віктора СКОПЕНКА з посади голови Вищої атестаційної комісії України у зв’язку з досягненням граничного віку перебування на державній службі.

 

Міжнародні відносини

 

– у Москві (Російська Федерація) під час рок-фестивалю в районі Тушино вчинено черговий терористичний акт, в результаті якого загинули 17 осіб, а 47 госпіталізовані.

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у червні 2003 року становив 100,1% порівняно з травнем 2003 року. За період січень-червень 2003 року – 104,6%. За період з січня 1998 року по червень 2003 року – 198,5%.

7 липня –

Внутрішня політика

(понеділок)

– Президент України Леонід КУЧМА заявив про готовність відкликати свій законопроект “Про внесення змін до Конституції України”, якщо він став “каменем спотикання”.

8 липня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– в Україну з першим дводенним офіційним візитом прибув президент Ліванської Республіки Еміль ЛАХУД для обговорення розвитку двосторонньої співпраці в економічній, гуманітарній і культурній сферах та підписання низки двосторонніх документів.

 

У Верховній Раді

 

– день Уряду. З інформацією про ситуацію, що склалася на продовольчому ринку України, виступив Віце-прем’єр-міністр України Іван КИРИЛЕНКО. Про хід виконання заходів зі вступу України до СОТ доповів Міністр економіки та євроінтеграції Валерій ХОРОШКОВСЬКИЙ.

 

Внутрішня політика

 

– під час зустрічі лідерів фракцій більшості з Президентом України більша частина парламентаріїв висловилась за необхідність голосування за направлення до Конституційного Суду парламентського і президентського законопроектів про внесення змін до Конституції України окремими постановами.

 

Міжнародні відносини

 

– оприлюднено щорічну доповідь ООН, складену на основі так званого “Індексу розвитку людства”. За рівнем доходів населення, тривалості життя та освіти Україна посідає 75-те місце в світі.

9 липня –

Внутрішня політика

(середа)

– глава держави підписав Закон України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”.

10 липня –

У Верховній Раді

(четвер)

– голосування по проекту постанови щодо українсько-польської парламентської заяви в зв’язку з 60-ю річницею Волинської трагедії було відкладене і запропоновано доопрацювати й узгодити з польською стороною текст заяви.

 

– телефонні переговори між Головою Верховної Ради Володимиром ЛИТВИНОМ та маршалком польського Сейму Мареком БОРОВСЬКИМ не дали результатів. Польська сторона наполягала на прийнятті заяви без будь-яких змін, оскільки поляки і так вважають вироблений варіант заяви компромісним.

 

– 227-м народних депутатів України із 424, зареєстрованих у залі, без жодних змін і поправок ухвалили українсько-польську парламентську заяву у зв’язку з 60-ю річницею Волинської трагедії. Зокрема, з “Нашої України” за неї проголосували 16 депутатів, з КПУ, СПУ та БЮТ – по троє депутатів.

 

– Верховна Рада України не підтримала пропозицію про таємне голосування щодо процедури направлення законопроектів про внесення змін до Конституції до Конституційного Суду. “За” проголосувало лише 203 народних депутата із 432, зареєстрованих у залі.

11 липня –

У Верховній Раді

(п’ятниця)

– народні депутати ухвалили постанову про процедуру направлення на висновок Конституційного Суду України законопроектів про внесення змін до Конституції. “За” проголосували 400 народних депутатів із 444, зареєстрованих у залі. Відтепер суб’єкти законодавчої ініціативи, які вносять законопроект про внесення змін до Конституції, після реєстрації законопроекту в парламенті можуть самостійно направляти його на висновок Конституційного Суду. Таким же правом, відповідно до прийнятої постанови, наділений і Голова парламенту.

 

– народний депутат України, голова Тимчасової слідчої комісії Юрій ОРОБЕЦЬ вимагав негайних пояснень від Міністра внутрішніх справ Юрія СМИРНОВА щодо незаконного спостереження працівників міліції за народними депутатами від блоку “Наша Україна” у день проведення судового засідання у Сихівському районному суді м. Львова, де розглядалася скарга одного з кандидатів на посаду мера м. Мукачево. На підтвердження було продемонстроване посвідчення одного з міліціонерів та відеокасети, на які начебто цей міліціонер записував спостереження за депутатами.

 

Міжнародні відносини

 

– Президенти України і Польщі Леонід КУЧМА й Олександр КВАСНЄВСЬКИЙ взяли участь у відкритті та освяченні пам’ятного знаку на відзнаку 60-річчя трагічних подій на Волині.

12 липня –

Внутрішня політика

(субота)

– до Конституційного Суду України надійшов законопроект “Про внесення змін до Конституції України”, внесений Президентом України Леонідом КУЧМОЮ.

14 липня –

У Верховній Раді

(понеділок)

– до Конституційного Суду України на висновок направлений парламентський законопроект про внесення змін до Конституції України за підписом Голови Верховної Ради України Володимира ЛИТВИНА.

 

– у Верховній Раді України зареєстровано подання Генеральної прокуратури на притягнення до кримінальної відповідальності народних депутатів Юлію ТИМОШЕНКО, Олександра ТУРЧИНОВА і Степана ХМАРУ, які обвинувачуються у перевищенні влади, службових повноважень та перешкоджанні діяльності державної установи.

 

Громадсько-політичне життя

 

– неподалік Верхньодніпровська на межі Дніпропетровської та Кіровоградської областей внаслідок зіткнення з вантажівкою загинув відомий дніпропетровський журналіст Володимир ЄФРЕМОВ.

15 липня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– Президент України Леонід КУЧМА своїм указом та за пропозицією фракції НДП призначив Сергія ПОЛЯКОВА Міністром екології та природних ресурсів України.

 

– глава держави своїм указом звільнив Василя МОЦНОГО з посади голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, іншим указом призначивши на цю посаду МихайлаЧЕРНОВОЛА.

 

Внутрішня політика

 

– Сихівський місцевий районний суд м. Львова скасував результати виборів міського голови Мукачевого, під час яких переміг Василь ПЕТЬОВКА. Суд, розглянувши скаргу кандидата Ернеста НУСЕРА, визнав недійсними результати виборів по 15 дільницях. Суд також зобов’язав територіальну виборчу комісію Мукачевого встановити результати голосування та підсумки результатів виборів міського голови з урахуванням результатів лише 21 дільниці.

 

– Мукачівський місцевий міський суд, розглянувши скаргу кандидата Василя БУРНАДЗА, визнав недійсними рішення виборчої комісії про результати голосування та підсумки виборів ще на трьох виборчих дільницях.

16 липня –

Внутрішня політика

(середа)

– Мукачівська територіальна виборча комісія, врахувавши рішення Сихівського місцевого суду Львова про скасування результатів виборів на 15 дільницях та Мукачівського міського суду про скасування результатів на трьох інших дільницях, встановила нові результати голосування і знову визнала переможцем виборів мера Мукачевого кандидата від “Нашої України” Василя ПЕТЬОВКУ.

17 липня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– до України з робочим візитом прибув голова уряду Російської Федерації Михайло КАСЬЯНОВ для участі в 9-му засіданні Змішаної російсько-української міжурядової комісії зі співробітництва в Ялті.

 

Внутрішня політика

 

– Сихівський місцевий суд Львова ще раз скасував рішення Мукачівської міської виборчої комісії про результати голосування і підсумки виборів від 29 червня, згідно з яким обраним на посаду голови Мукачевого було визнано Василя ПЕТЬОВКУ, і зобов’язав міську ТВК призначити і провести повторні вибори міського голови Мукачевого в терміни, передбачені законодавством України.

 

Міжнародні відносини

 

– 11 молдавських прикордонників, без офіційного попередження зайшовши на територію Дністровської ГАЕС-2, встановили свій державний прикордонний пост.

18 липня –

Міжнародні відносини

(п’ятниця)

– Росія й Україна підписали міжурядову угоду про порядок взаємодії та здійснення експорту товарів військового призначення до третіх країн, а також угоду між МВС Росії й Державним комітетом України у справах національностей і міграції про співробітництво у сфері міграції.

21 липня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– Президент України Леонід КУЧМА підписав указ про призначення Ігоря БАКАЯ головою Державного комітету України з водного господарства, іншим указом звільнивши Віктора ХОРЄВА з цієї посади у зв’язку з досягненням граничного віку перебування на державній службі.

 

Внутрішня політика

 

– Мукачівська міська територіальна виборча комісія ухвалила залишити без змін попереднє рішення про визнання Василя ПЕТЬОВКИ обраним головою міста.

23 липня –

Міжнародні відносини

(середа)

– у Варшаві в президентському палаці Олександр КВАСНЄВСЬКИЙ ратифікував Договір про приєднання Польщі до Європейського Союзу.

24 липня –

Внутрішня політика

(четвер)

– Кабінет Міністрів України на своєму засіданні визначив остаточний механізм подолання продовольчої кризи в Україні, який обласні державні адміністрації мають запроваджувати на місцях.

25 липня –

Міжнародні відносини

(п’ятниця)

– начальник прес-служби Державного комітету у справах охорони державного кордону України Анатолій САМАРЧЕНКО офіційно заперечив порушення режиму державного кордону з Україною з боку молдавських прикордонників.

28 липня –

Міжнародні відносини

(понеділок)

– Міністр закордонних справ України Анатолій ЗЛЕНКО, коментуючи ситуацію, що склалася навколо Дністровської ГАЕС, відзначив, що інформація, яка надходить з буферної зони гідровузла, носить дещо суперечливий характер. Такий же характер має й інформація, яка містить оцінки дій молдавських прикордонників у епізоді, що стався у згаданій зоні.

29 липня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– глава держави своїм указом звільнив Володимира ЯЦУБУ з посади Міністра Кабінету Міністрів України у зв’язку з переходом на іншу роботу.

 

– Президент України Леонід КУЧМА своїм указом звільнив Миколу ШВЕЦЯ з посади голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, іншим указом призначивши на цю посаду Володимира ЯЦУБУ.

 

– глава держави своїм указом звільнив Євгена КАРТАШОВА з посади голови Запорізької обласної державної адміністрації, призначивши на цю посаду Володимира БЕРЕЗОВСЬКОГО.

 

– Президент України Леонід КУЧМА своїм указом звільнив Євгена ТОМІНА з посади голови Полтавської обласної державної адміністрації, іншим указом призначивши на цю посаду Олександра УДОВІЧЕНКА.

 

– глава держави своїм указом звільнив Теофіла БАУЕРА з посади голови Чернівецької обласної державної адміністрації, іншим указом призначивши на цю посаду Михайла РОМАНІВА.

30 липня –

Офіційна хроніка

(середа)

– в Україну з дводенним робочим візитом прибув голова Ради Міністрів Республіки Польща Лєшек МІЛЛЕР для проведення українсько-польських переговорів та участі в українсько-польському бізнес-форумі.

 

Міжнародні відносини

 

– спільна молдавсько-українська комісія з делімітації та демаркації кордону дійшла висновку, що молдавські прикордонники не порушували українсько-молдавського кордону при установці прикордонного посту в районі буферної зони Дністровської ГАЕС.

31 липня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– Прем’єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ відбув до Росії з дводенним робочим візитом для проведення переговорів з питань двосторонньої співпраці в області агропромислового комплексу, поставок російського зерна в Україну.

 

– Президент України Леонід КУЧМА підписав указ про призначення Анатолія ТОЛСТОУХОВА Міністром Кабінету Міністрів.

 

Внутрішня політика

 

– Президент України Леонід КУЧМА підписав Указ “Про передислокацію 19-го окремого батальйону радіаційного, хімічного та біологічного захисту Збройних Сил України з території Держави Кувейт у Республіку Ірак”.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.