Календар подій

   (серпень 2003 року)


1 серпня –

Громадсько-політичне життя

(п’ятниця)

– у Києві в лікарні “Швидкої допомоги” помер Ігор ГОНЧАРОВ – звинувачуваний у справі міліціонерів-“перевертнів”, тіло якого в неділю, 3 серпня, буде піддане кремації. У розпорядженні Інституту масової інформації (ІМІ) – українського представництва міжнародної організації “Репортери без кордонів” є конверт з написом “Розкрити після моєї смерті”, у середині якого – заява І. Гончарова зі свідченнями по справі Георгія ГОНГАДЗЕ.

 

Міжнародні відносини

 

– у Моздоку (Російська Федерація) внаслідок терористичного акту підірвано будівлю військового госпіталю, клініка практично зруйнована, 50 загиблих і 64 поранених.

4 серпня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– Прем’єр-міністр України Віктор ЯНУКОВИЧ відбув до Казахстану з одноденним робочим візитом для проведення переговорів щодо поставок казахського зерна в Україну.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві зареєстровано нову партію – Слов’янський народно-патріотичний союз (СНПС). Ініціаторами створення та керівниками партії є народні депутати Верховної Ради IV скликання Сергій ПРАВДЕНКО, Петро ТОЛОЧКО, Олексій РЕМЕНЮК і депутат ВР ІІІ скликання Станіслав САФРОНОВ.

 

Міжнародні відносини

 

– депутати азербайджанського парламенту практично одностайно затвердили кандидатуру Ільхама АЛІЄВА на посаді прем’єр-міністра країни. Пропозиція про призначення І. АЛІЄВА на посаду глави уряду надійшла до парламенту напередодні від його батька – президента Азербайджану Гейдара АЛІЄВА.

5 серпня –

Економіка

(вівторок)

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у липні 2003 року становив 99,9% порівняно з червнем поточного року. За період січень-липень 2003 року – 104,5%. За період з січня 1998 року по липень 2003 року – 198,3%.

6 серпня –

Внутрішня політика

(середа)

– Генеральна прокуратура України розпочала перевірку даних, що містяться у листі Ігоря Гончарова, переданого їй виконавчим директором Інституту масової інформації Леонідом ЗВЄРЄВИМ.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві розпочав роботу чотириденний Всесвітній конгрес представників релігійної течії “Свідки Ієгови”, участь у якому беруть близько 80 тис. осіб з 16 країн світу.

 

Економіка

 

– Інститут CATO опублікував черговий рейтинг економічної свободи в країнах світу. Україна посіла в ньому 117-е місце. Всього в рейтингу брали участь 123 держави. Згідно з рейтингом, найвільніша економіка світу – у Гонконгу. З пострадянських держав у цьому рейтингу передує Естонія (16-е місце).

7 серпня –

Міжнародні відносини

(четвер)

– до Республіки Ірак відбула перша група миротворців 5-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України.

12 серпня –

Міжнародні відносини

(вівторок)

– Центральне командування збройних сил США закінчило розслідування обставин загибелі журналіста Тараса Процюка у готелі “Палестина” в Іраку і з’ясувало, що постріл з танку “було здійснено в цілях самооборони і в повній відповідності до правил ведення бойових дій”.

13 серпня –

Міжнародні відносини

(середа)

– Генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів Айдан ВАЙТ вважає неприйнятними висновки американських військових про загибель в Іраку українського журналіста Тараса Процюка.

18 серпня –

Громадсько-політичне життя

(понеділок)

– вперше у Києві розпочав роботу VIII Світовий конгрес українців – попередні сім конгресів відбувались на території Північної Америки. В роботі конгресу участь беруть 350 делегатів та 200 гостей.

19 серпня –

Міжнародні відносини

(вівторок)

– у Багдаді у представництві ООН прогримів потужний вибух. Під час вибуху три людини загинули, не менше десяти дістали поранення.

20 серпня –

Внутрішня політика

(середа)

– вночі у Мукачевому (Закарпатська область) було підірвано та підпалено приватний будинок голови міського суду Павла ЩЕРБАНА, який остаточно затвердив на посаді міського голови Василя ПЕТЬОВКУ.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві лідери 6-и партій – Аграрної партії України, Народно-демократичної партії, Партії промисловців та підприємців України, партії “Регіони України”, Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) та партії “Трудова Україна” підписали Міжпартійну політичну угоду про висунення єдиного кандидата на посаду Президента України на чергових президентських виборах у 2004 році.

23 серпня –

Внутрішня політика

(субота)

– Президент України Леонід КУЧМА направив у Верховну Раду лист із проханням відкликати його законопроект змін до Конституції, поданий на розгляд парламенту 19 червня 2003 року. Свій крок глава держави пояснює тим, що він не згоден із шляхом, яким парламент направив його проект у Конституційний Суд.

27 серпня –

Офіційна хроніка

(середа)

– Президент України Леонід КУЧМА своїм указом призначив на посаду Міністра внутрішніх справ України Миколу БІЛОКОНЯ, іншим указом звільнивши з цієї посади Юрія СМИРНОВА.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.