Календар подій

   (липень 2003 року)


1 вересня –

Міжнародні відносини

(понеділок)

– Тимчасова урядова рада Іраку призначила перший після повалення режиму Саддама ХУСЕЙНА кабінет міністрів. Новий кабінет сформований за конфесійною ознакою і відображає склад населення країни.

2 вересня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув із дводенним робочим візитом до Російської Федерації.

 

– глава держави підписав указ про призначення секретарем Ради національної безпеки та оборони України Володимира РАДЧЕНКА, іншим указом звільнивши його з посади голови Служби безпеки України.

 

– глава держави підписав указ про призначення Костянтина ГРИЩЕНКА Міністром закордонних справ України.

 

– Президент України своїм указом звільнив Анатолія ЗЛЕНКА з посади Міністра закордонних справ України у зв’язку з досягненням граничного віку перебування на державній службі.

 

У Верховній Раді

 

– розпочала роботу четверта сесія Верховної Ради України.

 

– на прохання Президента України Леоніда КУЧМИ законопроект “Про внесення змін до Конституції України”, поданий на розгляд Верховної Ради України 19 червня 2003 року, повернено до Адміністрації Президента.

 

– на засіданні координаційної ради координатором парламентської більшості на поточну сесію одноголосно обрано лідера депутатської групи “Демократичні ініціативи” Степана ГАВРИША.

3 вересня –

Міжнародні відносини

(середа)

– у Російській Федерації офіційно розпочалася кампанія з виборів до Державної Думи. Вибори відбудуться 7 грудня.

4 вересня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– Президент України Леонід КУЧМА своїм указом призначив Ігоря СМЕШКА головою Служби безпеки України.

 

У Верховній Раді

 

– у Верховній Раді України зареєстровано проект закону “Про внесення змін до Конституції України”. Підписи під цим законопроектом поставили 233 народних депутати, в тому числі керівники дев’яти фракцій, які входять до парламентської більшості, а також лідер комуністів Петро СИМОНЕНКО. Законопроектом пропонується обрання Президента України парламентом – двома третинами від конституційного складу (300 із 450 депутатів). У перехідних положеннях вказується, що у 2006 році відбуваються парламентські вибори “на засадах пропорційної системи з обранням народних депутатів України в багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій, виборчих блоків”. Після виборів парламент у місячний строк має обрати Президента України. У 2004 році відбуватимуться чергові загальнонаціональні вибори Президента. Повноваження новообраного глави держави (обраного на два роки – до 2006-го) визначатимуться відповідно до вже ухвалених конституційних змін. Під законопроектом відсутні підписи Голови парламенту Володимира ЛИТВИНА та його заступника Олександра ЗІНЧЕНКА.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Москві в рамках Міжнародної книжкової виставки-ярмарку Президент України Леонід КУЧМА презентував свою книгу “Україна – не Росія”.

 

– у Києві відкрився X черговий з’їзд Українського союзу промисловців та підприємців, на якому планується обговорити звіт правління Союзу за попередній період роботи – з 2000 по 2003 роки та затвердити нову редакцію статуту УСПП.

5 вересня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Президент України Леонід КУЧМА направив до Конституційного Суду подання про тлумачення низки статей Конституції, а також законів про державну службу, столицю України місто-герой Київ, про місцеві держадміністрації, місцеве самоврядування і про службу в органах місцевого самоврядування.

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у серпні 2003 року становив 98,3% порівняно з липнем 2003 року. За період січень-серпень 2003 року – 102,7%. За період з січня 1998 року по серпень 2003 року – 194,9%.

9 вересня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– Президент України своїм указом призначив Віктора ЛЕШИКА та Миколу ФАРТУШНОГО членами Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, звільнивши від цих обов’язків Олександра МАРТИНЕНКА та Юрія ПЛАКСЮКА.

 

У Верховній Раді

 

– день Уряду.З доповіддю про заходи Кабінету Міністрів для гарантування продовольчої безпеки виступив Віце-прем’єр-міністр України Іван КИРИЛЕНКО.

 

Внутрішня політика

 

– до Конституційного Суду надійшов законопроект про зміни до Конституції, підготовлений за участю Адміністрації Президента і народних депутатів, що входять до фракцій парламентської більшості і КПУ.

 

Громадсько-політичне життя

 

– “Львівська газета” (колектив редакції та засновники газети) подала позов до Галицького місцевого суду на голову ДПА у Львівській області Сергія МЕДВЕДЧУКА та на саму податкову адміністрацію за переслідування видання з політичних міркувань.

10 вересня –

У Верховній Раді

(середа)

– у парламенті зареєстровано проект Закону про Державний бюджет України на 2004 рік, що надійшов із Кабінету Міністрів.

 

Внутрішня політика

 

– Кабінет Міністрів відклав на тиждень визначення своєї позиції щодо проекту Угоди та Концепції формування Єдиного економічного простору України, Росії, Білорусі та Казахстану, з огляду на необхідність доопрацювання документів відповідно до зауважень, висловлених з боку міністерств закордонних справ, економіки та юстиції.

 

Громадсько-політичне життя

 

– представники правих сил пікетували будинок Кабінету Міністрів України, протестуючи проти створення Єдиного економічного простору.

 

Міжнародні відносини

 

– Міжнародна організація “Репортери без кордонів” оприлюднила результати рейтингу “Індекс свободи преси”. Україна посіла 112 місце серед 139 країн світу. Перше місце у рейтингу належить Фінляндії. Преса США посіла 17 місце. Серед країн СНД у рейтингу свободи преси 101 місце зайняв Азербайджан, 116 – Казахстан, 120 – Узбекистан, 121 – Росія і 124 – Білорусь.

11 вересня –

Громадсько-політичне життя

(четвер)

– лідер партії “Трудова Україна” Сергій ТІГІПКО заявив, що партія відкличе з Уряду Віце-прем’єр-міністра Дмитра ТАБАЧНИКА, Міністра економіки Валерія ХОРОШКОВСЬКОГО і Міністра промислової політики Анатолія М’ЯЛИЦЮ (квота фракції ПППУ – “Трудова Україна”), якщо вони не підтримуватимуть ідею створення Єдиного економічного простору України, Росії, Білорусі та Казахстану.

 

– Олександра ЗІНЧЕНКА виключено з лав СДПУ(о) у зв’язку з тим, що він не підтримав своїм підписом законопроект про внесення змін до Конституції України від 4 вересня 2003 року.

14 вересня –

Офіційна хроніка

(неділя)

– до Києва прибув новий Надзвичайний і Повноважний посол США в Україні Джон ХЕРБСТ.

15 вересня –

Внутрішня політика

(понеділок)

– Президент України підписав ухвалений Верховною Радою Закон “Про внесення змін до Закону України “Про рекламу”.

16 вересня –

У Верховній Раді

(вівторок)

– Верховна Рада хвилиною мовчання вшанувала пам’ять Георгія Гонгадзе та всіх загиблих журналістів.

 

– народні депутати заслухали інформацію Кабінету Міністрів України щодо підготовки та можливих геополітичних і соціально-економічних наслідків для України після підписання Угоди між Російською Федерацією, Україною, Республікою Білорусь та Казахстаном про створення Єдиного економічного простору.

 

– 278 народних депутатів висловились на підтримку підписання Угоди про створення Єдиного економічного простору після приведення її у відповідність до Конституції України і міжнародних договорів, підписаних державою.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Київській області на узліссі Таращанського лісу встановлено хрест пам’яті журналіста Георгія Гонгадзе. Після відкриття пам’ятника відбулося коротке богослужіння.

 

– у Києві на майдані Незалежності відбувся мітинг пам’яті журналіста Георгія Гонгадзе, участь у якому взяли понад тисячу прихильників опозиційних партій. Після закінчення мітингу учасники створили живий ланцюг зі свічками від Майдану Незалежності до меморіальної дошки загиблим журналістам на будинку Національної спілки журналістів України.

 

Міжнародні відносини

 

– США наклали вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, що забороняє Ізраїлю депортувати Ясера АРАФАТА з території Палестинської автономії. Проект, внесений Сирією і Суданом від імені Ліги арабських держав, підтримали 11 з 15 членів РБ. Велика Британія, Німеччина і Болгарія при голосуванні утрималися. США мотивували своє рішення тим, що в остаточному варіанті проекту не містилося засудження таких палестинських екстремістських угруповань, як ХАМАС.

17 вересня –

У Верховній Раді

(середа)

– день Уряду. Перший віце-прем’єр-міністр України Микола АЗАРОВ презентував народним депутатам проект Закону “Про Держаний бюджет України на 2004 рік”.

 

Внутрішня політика

 

– на засіданні Кабінету Міністрів України прийнято рішення підтримати підписання Угоди про створення Єдиного економічного простору, але із застереженням, що “Україна бере участь у формуванні Єдиного економічного простору у тій частині положень, які не суперечать Конституції України та курсу України на євроінтеграцію”.

 

Громадсько-політичне життя

 

– після засідання Уряду працівників ЗМІ не допустили отримати інформацію про умови входження України до Єдиного економічного простору. Їх зачинили у прес-центрі Уряду і тримали доти, поки Перший віце-прем’єр-міністр Микола АЗАРОВ не залишив поверх. Журналістські громадські об’єднання вимагають від прокуратури провести ретельне розслідування “ганебних дій чиновників і притягти їх до передбачуваної законом відповідальності”.

18 вересня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН відбув із дводенним офіційним візитом до Королівства Бельгія та Королівства Нідерландів.

 

У Верховній Раді

 

– народні депутати не підтримали законопроект “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Конституції України”, яким серед іншого пропонувалося скасувати Закон “Про Президента Української РСР”, що містив пряму заборону Президентові обіймати свою посаду більше двох строків.

 

Міжнародні відносини

 

– в Ялті, у Лівадійському палаці розпочав роботу саміт глав держав СНД.

19 вересня –

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

– Посол України в Румунії Антон БУТЕЙКО подав у відставку на знак протесту проти підписання Україною Угоди про Єдиний економічний простір.

 

Міжнародні відносини

 

– Президент України підписав Угоду про формування Єдиного економічного простору із застереженням, що “підписані документи не повинні суперечити Конституції України”.

21 вересня –

Офіційна хроніка

(неділя)

– Президент України Леонід Кучмавідбув до Нью-Йорка (США) для участів 58-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

22 вересня –

У Верховній Раді

(понеділок)

– народний депутат України Іван ПЛЮЩ написав заяву про вихід з депутатської групи “Демократичні ініціативи” та про входження до фракції “Наша Україна”.

 

– у Верховній Раді зареєстровано і передано до Конституційного Суду новий законопроект про внесення змін до Конституції, яким передбачено проведення виборів Президента нині діючим парламентом уже у 2004 році. Парламентські вибори мають відбутися у середині жовтня 2007 року за пропорційною системою за списками партій у багатомандатному загальнодержавному окрузі. Законопроект підтримали 173 народні депутати парламентської більшості.

23 вересня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– Голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИНвідбув з офіційним візитом до Сполучених Штатів Америки.

 

Внутрішня політика

 

– Печерський районний суд міста Києва пред’явив звинувачення у скоєнні умисного вбивства за обтяжуючих обставин, вчиненого за попереднім зговором організованою групою (п. 1ст. 93 Кримінального кодексу України в редакції 1961 р.), виконавцям вбивства журналіста Ігоря Александрова. Суд обрав для них міру запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

25 вересня –

Внутрішня політика

(четвер)

– на сесії Львівської обласної ради депутати більшістю голосів висловили недовіру Сергієві МЕДВЕДЧУКУ, голові Державної податкової адміністрації у Львівській області.

29 вересня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– в Україну з офіційним візитом прибула парламентська делегаціяЕстонської Республіки на чолі з головою Рійгікогу (парламенту) Ене Ергма.

 

Міжнародні відносини

 

– у Страсбурзі (Франція) на сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи було заслухане питання про виконання Україною зобов’язань, взятих перед вступом до Ради Європи. Доповідачі з цього питання – члени Моніторингового комітету ПАРЄ Ханне СЕВЕРІНСЕН і Рената ВОЛЬВЕНД. За результатами розгляду прийнято Резолюцію, в якій вирішено за недоцільне зняття моніторингу до президентських виборів 2004 року.

30 вересня –

У Верховній Раді

(вівторок)

– Голова Львівської обласної ради Михайло СЕНДАК звернувся із парламентської трибуни до народних депутатів з проханням створити Тимчасову слідчу комісію для вивчення ситуації, що склалась у Львівській області, оскільки впродовж року у регіоні відбуваються події, “які суперечать принципам демократії і Конституції України”. За його словами, причиною дестабілізації в області є Державна податкова адміністрація у Львівській області, очолювана Сергієм МЕДВЕДЧУКОМ, яка “використовує державну службу з метою політичної розправи”.

 

Громадсько-політичне життя

 

– під час прес-конференції Президент України Леонід КУЧМА висловився за всенародні вибори глави держави та за те, щоб ці вибори відбулись в 2004 році, а також заявив, що балотуватися на третій термін не збирається.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.