Календар подій

   (липень 2001 року)


1 липня –

Міжнародні відносини

(неділя)

– Генерального секретаря ООН Кофі АННАНА одностайно переобрано на другий п’ятирічний термін.

3 липня –

Громадсько-політичне життя

(вівторок)

– здійснено напад на директора Слов’янської (Донецька область) телерадіокомпанії «ТОР» Ігоря АЛЕКСАНДРОВА.

 

Міжнародні відносини

 

– у Гаазі в Міжнародному трибуналі ООН з воєнних злочинів у Югославії відбулося перше слухання в справі колишнього президента СРЮ Слободана МІЛОШЕВИЧА.

4 липня –

Офіційна хроніка

(середа)

– до Києва з дводенним офіційним візитом прибув Генеральний секретар НАТО Джордж РОБЕРТСОН, щоб проаналізувати існуючий стан взаємин Україна-НАТО.

 

У Верховній Раді

 

– відбулися парламентські слухання «Про виконання законів України у боротьбі з корупцією».

 

Міжнародні відносини

 

– парламент Литви більшістю голосів затвердив екс-президента країни Альгірдаса БРАЗАУСКАСА на посаді глави уряду.

5 липня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– в Україну з триденним візитом прибув президент Таджикистану Емомалі РАХМОНОВ.

 

У Верховній Раді

 

– народні депутати прийняли у першому читанні так званий малий податковий кодекс – зміни до деяких законів України з питань оподаткування.

 

– Верховна Рада проголосувала за створення Тимчасової слідчої комісії для з’ясування причин, що призвели до кризового фінансового стану в Акціонерному комерційному агропромисловому банку «Україна», а також вивчення законності проведення приватизації «Укрсоцбанку» і «Промінвестбанку». Звіт комісії заплановано на 1 жовтня.

 

– прийнято зміни до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів», згідно з якими на підприємствах, установах і організаціях 4% робочих місць має бути виділено для працевлаштування інвалідів.

 

– ухвалено зміни до Закону «Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України», які стосуються захисту інтересів вкладників колишнього Ощадбанку СРСР.

 

– народні депутати проголосували за заснування парламентських відзнак – Почесної грамоти та Грамоти Верховної Ради України.

 

Внутрішня політика

 

– Львівська обласна рада прийняла відставку голови облради Степана СЕНЧУКА. Новим головою обрано першого заступника голови Львівської облдержадміністрації Ярослава ГАДЗАЛА, члена Аграрної партії України.

 

Міжнародні відносини

 

– парламент Югославії на позачерговому засіданні прийняв відставку прем’єр-міністра країни Зорана ДЖИНДЖИЧА.

 

Економіка

 

– за повідомленням Держкомітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у червні 2001 року становив 100,6% порівняно з травнем 2001 року, а період січень-червень 2001 року – 105,3%. За період з січня 1998 року по червень 2001 року –189,5%.

6 липня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Президент України повернув на повторний розгляд зі своїми пропозиціями Закон України «Про вибори народних депутатів України», таким чином відкинувши варіант 75 на 25%, тобто збільшення в законі пропорційної бази і зменшення мажоритарної.

 

Міжнародні відносини

 

– між Україною та Таджикистаном підписано Договір про дружбу і співробітництво.

7 липня –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– у Слов’янську після чотиридобового перебування у коматозному стані помер директор телекомпанії «ТОР» Ігор АЛЕКСАНДРОВ.

8 липня –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– у Києві на Установчому з’їзді створено народно-патріотичне об’єднання «За Україну». Співголовами об’єднання обрано народних депутатів Бориса ОЛІЙНИКА (КПУ), Михайла СИРОТУ (позафракційний), Юрія КАРМАЗІНА (група «Солідарність»), Ярослава ФЕДОРИНА (позафракційний) та Олександра СЕРГІЄНКА (позафракційний).

9 липня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– в Україну з робочим візитом прибув прем’єр-міністр Республіки Молдова Василе ТАРЛЄВ.

10 липня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– указом Президента України Міністром економіки України призначено Олександра ШЛАПАКА, іншим указом його звільнено від обов’язків заступника Міністра економіки України.

 

У Верховній Раді

 

– день Уряду. Голова Державного комітету статистики Олександр ОСАУЛЕНКО поінформував депутатів про підготовку до проведення першого Всеукраїнського перепису населення 2001 року.

 

Громадсько-політичне життя

 

– оголошено про створення передвиборчого Блоку демократичної опозиції «Форум національного порятунку». Лідер блоку – Юлія ТИМОШЕНКО. До блоку ввійшли 7 партій – «Батьківщина», «Собор», Українська республіканська, Українська соціал-демократична, Українська християнсько-демократична, Українська консервативна республіканська і Патріотична партії.

 

Міжнародні відносини

 

– підписано угоду між Кабінетом Міністрів України та урядом Республіки Молдова «Про режим використання ділянки української автомобільної дороги Одеса-Рені, що пролягає через територію Республіки Молдова, а також земельної ділянки, через яку вона проходить».

11 липня –

У Верховній Раді

(середа)

– 262 голосами народні депутати підтримали рішення про внесення поправки до Конституції, згідно з якою народний депутат, обраний за списками політичної партії чи виборчого блоку, в разі його виходу з парламентської фракції відповідної партії достроково припиняє свої депутатські повноваження. Нещодавно Конституційний Суд України визнав це рішення таким, що не суперечить Конституції України.

12 липня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– в Україну з дводенним робочим візитом прибув президент Республіки Гамбія Яя Альфонс Джебулаї ДЖАММЕ.

 

У Верховній Раді

 

– Верховна Рада України не змогла подолати президентське вето на закон про вибори народних депутатів. 274 голосами прийнято нову редакцію, у якій народні депутати погодилися лише з двома пропозиціями Президента – щодо заборони голосувати на виборчих дільницях не за місцем проживання без відкріплювального талону та про скасування поняття грошової застави.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Луцьку завдано тяжких тілесних травм президенту медіа-компанії «Аверс» Олегу ВЕЛИЧКУ.

13 липня –

У Верховній Раді

(п’ятниця)

– завершила роботу сьома сесія Верховної Ради України.

16 липня –

Громадсько-політичне життя

(понеділок)

– Віктор ЮЩЕНКО оприлюднив Заяву про початок формування виборчого блоку «Наша Україна» та Звернення до співвітчизників з приводу початку формування виборчого блоку.

 

Економіка

 

– українська делегація на чолі з Міністром фінансів Ігорем МІТЮКОВИМ підписала угоду з Паризьким клубом кредиторів про реструктуризацію на 12 років українського боргу перед клубом розміром 580 млн. дол. США з пільговим періодом оплати три роки.

17 липня –

Громадсько-політичне життя

(вівторок)

– лідери чотирьох партій – Валерій ПУСТОВОЙТЕНКО (НДП), Михайло ГЛАДІЙ (Аграрна партія), Микола АЗАРОВ (Партія регіонів) та Сергій ТИГІПКО («Трудова Україна») – підписали спільну Декларацію про наміри щодо створення передвиборчого блоку.

18 липня –

Внутрішня політика

(середа)

– на черговому пленарному засіданні сесії Верховної Ради Криму ухвалено чергове рішення щодо звільнення Сергія КУНІЦИНА з посади голови Ради міністрів автономії. За це проголосували 55 депутатів із 69, які взяли участь у голосуванні. Загалом у кримському парламенті 100 депутатів.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві розпочав роботу IV з’їзд Незалежної профспілки гірників України.

 

– члени молодіжної організації «Самостійна Україна» розпочали безстрокове голодування біля Адміністрації Президента, у такий спосіб вимагаючи припинення політичних репресій в Україні.

20 липня –

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

– в Україну з державним візитом прибув голова Китайської Народної Республіки Цзян ЦЗЕМІНЬ.

 

– указом Президента України Олега ШЕВЧУКА звільнено з посади голови Державного комітету зв’язку та інформації України. Іншим указом на цю посаду призначено Станіслава ДОВГОГО, голову правління ВАТ «Укртелеком».

 

Громадсько-політичне життя

 

– партії «Яблуко» та «Красива Україна» підписали раніше задекларовану угоду про створення політичного блоку для участі у виборах-2002.

 

Міжнародні відносини

 

– у Генуї (Італія) відкрився саміт «Великої сімки».

23 липня –

Внутрішня політика

(понеділок)

– глава держави Леонід КУЧМА дав згоду на відставку Прем’єр-міністра Криму Сергія КУНІЦИНА.

 

Громадсько-політичне життя

 

– здійснено напад на квартиру народного депутата, члена фракції Комуністичної партії України Анатолія ДОМАНСЬКОГО.

24 липня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– указом глави держави Валерія ПУСТОВОЙТЕНКА звільнено від обов’язків секретаря Політичної ради при Президентові України.

25 липня –

Офіційна хроніка

(середа)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув з одноденним візитом до Республіки Білорусь для проведення переговорів «без краваток» з президентами Білорусі та Росії та участі у фестивалі «Слов’янський базар».

 

Внутрішня політика

 

– позачергова сесія Верховної Ради АРК головою Ради міністрів автономії призначила Валерія ГОРБАТОВА. За це проголосували 92 з 93 зареєстрованих у сесійній залі депутатів.

 

– Президент України Леонід КУЧМА своїм указом звільнив Миколу ЗАМКОВЕНКА з посади судді Печерського райсуду міста Києва, задовольнивши подання Вищої ради юстиції з урахуванням рішення Кваліфікаційної комісії місцевих суддів Києва. Підстава – порушення присяги судді.

 

Міжнародні відносини

 

– федеральний парламент Югославії схвалив склад нового кабінету, який очолив Драгич ПЕШИЧ – міністр фінансів у попередньому уряді.

26 липня –

Міжнародні відносини

(четвер)

– у Грузії вбито журналіста незалежного телеканалу «Руставі-2» Георгія САНАЮ. Президент Грузії Едуард ШЕВАРНАДЗЕ відмінив свій плановий візит до Баку та виступив перед народом із заявою, в якій не виключив політичних мотивів цього злочину.

28 липня –

Міжнародні відносини

(субота)

– президенти України та Росії Леонід КУЧМА та Володимир ПУТІН взяли участь у освяченні собору святого Володимира в Херсонесі (Севастополь).

29 липня –

Міжнародні відносини

(неділя)

– президенти України та Росії Леонід КУЧМА і Володимир ПУТІН взяли участь у святкуванні Дня військово-морського флоту Росії в Севастополі.

30 липня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– в Україну з робочим візитом прибув Верховний представник з питань зовнішньої політики та безпеки, Генеральний секретар Ради Європейського Союзу Хав’єр СОЛАНА.

31 липня –

Внутрішня політика

(вівторок)

– Президент України наклав вето на Закон України «Про основи функціонування оптового ринку електроенергії України». Даний Закон дозволяв компаніям-виробникам електроенергії прямо продавати електроенергію постачальникам і великим споживачам в обхід оптового ринку електроенергії.

 

Міжнародні відносини

 

– МЗС України виступило із заявою щодо чергових висловлювань мера Москви Юрія ЛУЖКОВА про належність Криму Росії.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.