ГАЙДУКЕВИЧ СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ

Біографічна довідка

Народився 8 вересня 1954 року в Мінську.

У 1976 році закінчив МВІЗРУ, в 1997 році – юридичний факультет Московського комерційного інституту. Закінчив також Військову командну академію військ протиповітряної оборони (1991 р.). Служив у військах ППО. В 1976-1991 рр. на різних командних посадах
у Збройних Силах СРСР, у т.ч. ст. групи військових спеціалістів у Республіці Ірак (1982-
1983 рр.). Пішов у відставку з посади заступника командувача ППО. Нагороди:орден «За службу Батьківщині» III ступеня.

У 1991-1992 рр. – провідний спеціаліст в управлінні національної безпеки Державного секретаріату Республіки Білорусь.

У 1992-1994 рр. став головою комітету соціального захисту працівників органів державної безпеки, внутрішніх справ, міністерства оборони, прикордонних військ і воїнів-інтернаціоналістів при раді міністрів Республіки Білорусь.

У 1991-1994 рр. – голова Народного руху Білорусі (НРБ).

З 1995 року – лідер Ліберально-демократичної партії.

Наприкінці 2000 року очолив організаційний комітет політичного блоку «Новая Бєларусь – Єдінство», до складу якого ввійшла Ліберально-демократична партія.

Тези передвиборчої програми

Дорогі співгромадяни! Якщо ви знайомитеся з тезами моєї передвиборної програми, значить ви – або належите до тих сотень тисяч жителів нашої країни, які підтримали мене під час висунення моєї кандидатури на пост Президента Республіки Білорусь, або ви належите до тих людей, яким не байдужа своя доля і доля своїх дітей. На жаль, поділитися реальними рецептами оздоровлення нашої економіки в нашій державі можливо тільки один раз після реєстрації кандидатом в Президенти і в тексті надто обмеженого об’єму. Ось так ми і живемо.

Що потрібно людині для нормального життя? Добре житло, улюблена робота, добра зарплата. Невже це захмарна мрія? Я можу впевнено і визначено сказати – ні, це реально! Хтось спитає, хто винен в тому, що ми живемо гірше, ніж ми того гідні. Я вважаю, що час перестати шукати винних (це доля слабких), і зробити крок уперед до нового, багатого і щасливого життя. Вже давно написані реальні програми і апробовані в Білорусі і за її межами методики економічних і соціальних реформ, які завдяки лише моїм зусиллям благополучно працюють в багатьох галузях державного і недержавного сектора нашої економіки.

Ви спитаєте, що буде, коли я стану президентом? Я як і раніше буду допомагати людям, тільки для цього у мене буде більше можливостей. Що стосується держави, то я обіцяю, що вже скоро ви відчуєте себе забезпеченими людьми. На жаль, тоді не всі згадають, що цим зобов’язані мені як Президенту. І це добре. Адже нормальна людина згадує про представників влади тільки в двох випадках: коли вона живе погано і під час виборів. Коли ж громадянин вільної країни виходить з власного будинку, сідає у власний автомобіль, їде на улюблену роботу, за яку йому добре платять, і знає, що вдома на нього чекають любима і любляча дружина з дітьми, йому нема чого роздумувати: добре працює Президент чи ні. Підвищення добробуту громадян, я як людина, що реально претендує на вищу державну посаду, вважаю основним обов’язком Президента.

Програма економічних і соціально-політичних реформ, яку я пропоную, торкається всіх сфер нашого життя і займає не одну сотню друкованих аркушів. Ознайомити вас з нею повністю у мене немає можливості. Зазначу лише, що програма пройшла експертизу фахівців, як в Російській Федерації, так і в країнах Європи і заслужила самі високі оцінки. Я тільки зупинюся на принципах і цілях реформ, і ви пересвідчитеся, що моя передвиборна програма – це ваша програма, тобто враховує, як державні інтереси, так і інтереси простих громадян. Ці реформи я буду проводити рішуче, але без соціальних потрясінь.

Найважливіша задача реформи – це побудова правового і громадянського суспільства, вищою цінністю якого є права і свободи людини. Вільна людина – це, передусім, багата, фінансово незалежна людина. Громадяни багатіють в умовах політичної і економічної стабільності. Умови економічної стабілізації ми бачимо в податковій реформі, грошово-кредитній стабілізації, сбалансованості державного бюджету, земельній реформі і розвитку зовнішньоекономічних зв’язків. Наше пріоритетне завдання – підвищення прибутків наших громадян. Вже сьогодні заробітна плата еквівалентна 350-400 доларам США – реальність. Я неодноразово пропонував проект державного бюджету, де закладена така висока заробітна плата. Знайти необхідні додаткові резерви можна за рахунок скорочення витратної частини бюджету або за рахунок додаткових джерел. Збільшити розмір надходжень до бюджету ми можемо за рахунок наступних заходів:

Кардинальна податкова реформа (зниження ставки податку на прибутки (до 13%), скасування тих податків, які підвищують ціну продукції, введення податку на майно у вигляді обов’язкового страхування) – поряд із загальним оздоровленням економіки і усуненням соціальної напруженості збільшить наш бюджет на 25-30%.

Нова інвестиційна політика (істотні податкові пільги для інвесторів) – приток капіталу вже в перший рік збільшить наш бюджет на 15-40%.

Використання геополітичного положення країни (зменшення плати за транзит транспорту і вантажів у порівнянні з сусідніми державами дозволить за рахунок збільшення фінансового обороту збільшити бюджет на 15%).

Планове скорочення армії з переведенням її на професійну основу і реформа силових відомств (дозволить збільшити зарплату військовослужбовцям і забезпечити їх житлом, збільшить бюджет на 25%).

Реорганізація і скорочення державного апарату і контрольних служб (забезпечить ефективність управління і збільшить наш бюджет на 10%).

Земельна реформа (приватна власність на землю для громадян Білорусі і підйом сільського господарства) збільшить наш бюджет на 20%.

Зовнішньоекономічна діяльність (експорт конкурентоздатної продукції по демпінгових цінах) забезпечить: збут готової нереалізованої продукції, завоювання зарубіжних ринків, залучення інвестицій, збільшення нашого бюджету на 15%.

Збільшення експорту озброєння (підтримає наукомістке виробництво і збільшить наш бюджет на 20%).

Організація і проведення екологічного туризму (заповідники, заказники і парки країни) збільшить наш бюджет на 5%.

Це тільки ті джерела, які, як кажуть, «кидаються в очі». Якщо врахувати, що на організацію проведення вказаних заходів піде лише до 5% витратної частини бюджету, то бюджет країни збільшиться на 150-210%. Це відповідно дозволить підвищити життєвий рівень населення в 3-4 рази, що еквівалентно в середньому 350-400$ в місяць. Пенсії також повинні збільшитися в 3-4 рази. Природньо, зросте розмір допомоги по безробіттю.

Наступне завдання, на яке я особливо звертаю увагу, – забезпечення населення житлом. Наша програма «Свій будинок» здатна вже через рік 28% всіх, хто стоїть у черзі на житло, забезпечити окремими квартирами. Решта буде забезпечена житлом поетапно протягом
семи років.

Реформування системи охорони здоров’я (створення системи державного медичного страхування) повинно сприяти оздоровленню суспільства і поліпшенню якості медичних послуг.

Сім’я – основа суспільства. Для зміцнення сім’ї і розв’язання демографічної проблеми необхідно: забезпечити жінок, які виховали трьох і більше дітей, правом виходу на пенсію на 5 років раніше;жінкам, які виховують дітей до трьох років, щомісяця виплачувати середню (по країні) зарплату; гарантувати жінкам, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною, збереження робочих місць і ряд інших заходів.

Молодь – майбутнє країни. Основними напрямами молодіжної політики стануть:забезпечення зайнятості молоді; підтримка молодіжного підприємництва;можливість отримання кредитів (для оплати навчання, на будівництво житла).

У своїй програмі я надаю величезне значення розвитку культури, освіти і наук. І вважаю, що відродження і розвиток культурного надбання країни не можуть бути відкладені на більш пізні строки, коли будуть вирішені економічні проблеми. Розвинена ж система освіти і наукових установ при грамотній організації справ вже зараз сама може стати основою для відродження нашої економіки.

На закінчення хочу зазначити, що мало бачити недоліки сьогоднішнього життя, мало мати хорошу програму. Необхідно мати політичну волю і команду чесних професійно підготовлених однодумців, здатних допомагати в повсякденній роботі Президенту. Можу без зайвої скромності сказати, що в цьому я вигідно відрізняюся від інших конкурентів на вищу державну посаду. І вже мільйони громадян нашої країни сьогодні готові підтримати мене на виборах. І це правда. Роби свій вибір сьогодні, щоб завтра жити краще!


Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.