ГОНЧАРИК ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
Біографічна довідка
Народився 29 квітня 1940 року в селі Августово Логойського району Мінської області у багатодітній сім’ї. Білорус.
Батько був учителем початкової школи, участником Великої Вітчизняної війни. Мати все життя працювала в колгоспі, пенсіонерка.
Після закінчення у 1961 році інституту народного господарства за спеціальністю «Економіка сільського господарства» протягом чотирьох років працював економістом, заступником, виконувачем обов’язки головного бухгалтера радгоспу «10 років БРСР» Любанського району Мінської області.
Потім комсомольська, партійна робота, навчання в аспірантурі. Захистив дисертацію, кандидат економічних наук.
З 1986 року очолює профспілки. Депутат Верховної Ради XIII скликання. Після референдуму 1996 року відмовився ввійти до складу депутатького корпусу Палати представників Національних зборів.
Одружений, має двох дітей.
Тези передвиборчої програми
Шановні співвітчизники!
Мені виявлена висока довіра брати участь у виборах як кандидату в Президенти Республіки Білорусь. Я готовий разом з вами будувати нову багату цивілізовану Білорусь. Зі мною – команда професіоналів: економістів і юристів, лікарів і педагогів, працівників науки і культури, керівників виробництва. Зі мною – люди різних національностей і віросповідань, жителі міста і села, молодь і пенсіонери. Я впевнений у перемозі, тому що зі мною ВИ – ЛЮДИ СОВІСТІ, ЛЮДИ СЛОВА І ДІЛА, ЛЮДИ ЧЕСТІ.
Моя команда пропонує засновану на багаторічному досвіді процвітаючих демократичних країн стратегію стійкого економічного і соціального розвитку. При цьому буде дбайливо збережене і примножене все краще, що створено працею попередніх поколінь.
Моя програма – це програма гарантій кожному громадянинові нашої країни.
Економіка. Нинішня система державного управління економікою побудована за принципом: хто більше зробить – у того більше забирають, хто не виконає завдання – того карають, хто незадоволений порядками – той ризикує свободою і життям. Цьому буде покладений край.
Гарантую відновлення верховенства Закону, в тому числі над декретами і указами Президента, скасування позасудового порядку вилучення майна. У самий короткий термін будуть створені сприятливі умови для рівноправного, ефективного господарювання підприємств і організацій всіх форм власності, включаючи мале і середнє підприємництво. Введений заявний принцип реєстрації суб’єктів господарської діяльності. Сформоване здорове конкурентне середовище, ринкова інфраструктура, в т.ч. грошово-кредитний, валютний і фондовий ринки. Буде забезпечена реальна незалежність банківської системи, припинена видача емісійних кредитів, встановлений оптимальний обмінний курс білоруського рубля.
Держава, як і громадяни, стане жити по коштах. Будуть скорочені нераціональні державні витрати, в т.ч. впорядкована структура і чисельність державного апарату, контролюючих і силових органів, переглянутий порядок і об’єми фінансування масових заходів, будівництва об’єктів, що дорого коштують тощо. Протягом року буде змінена система податків у бік їх зниження і спрощення, значно скорочена кількість видів діяльності, що ліцензуються, надмірний контроль і перевірки.
В інтересах динамічного розвитку Білорусі, її областей і регіонів буде забезпечено раціональне використання вигідного геополітичного положення. Спрощені митні процедури і знижене мито, що насамперед обмежує ввезення і впровадження передових технологій. За рахунок податкових пільг і державних гарантій намічено залучити внутрішні та зовнішні інвестиції для технічного переозброєння і реструктуризації підприємств промисловості, сільського господарства, енергетики, розвитку транспортних комунікацій, зв’язку, туризму, страхової справи, створення нових ефективних робочих місць.
Один з пріоритетних напрямів – розвиток науки, впровадження у виробництво наукових досягнень, підтримка молодих перспективних вчених, працевлаштування випускників учбових закладів. Стане доступним володіння комп’ютером, іноземними мовами.
Державна підтримка виробників на селі буде забезпечуватися через фінансування цільових програм, дотримання паритету цін на промислову і сільськогосподарську продукцію. Включення землі в економічний оборот передбачається здійснювати суворо в межах, встановлених законом, в інтересах громадян і юридичних осіб, суспільства в цілому. Буде проведена економічно обгрунтована спеціалізація і кооперація сільськогосподарського виробництва, забезпечена його інтенсифікація. Колгоспам і радгоспам буде надане право добровільно реформуватися у самостійні об’єднання товаровиробників на основі вільного вибору форм власності та організації виробництва. Буде відновлений статус споживчої кооперації як недержавної громадської організації.
Соціальна сфера. Державою буде гарантована: працездатним – робота, немічним – допомога і турбота. Подолання бідності і убогості, равно як і соціального утриманства стане основним завданням держави.
Гарантую соціальну справедливість, реальне підвищення добробуту всього суспільства, а не частини громадян, повагу до продуктивної і якісної праці. Протягом року буде проведена реформа заробітної плати, поетапно встановлений її мінімальний розмір на рівні прожиткового мінімуму, потім – мінімального споживчого бюджету. Будуть відмінені необгрунтовані обмеження в оплаті праці, в т.ч. у бюджетній сфері. Забезпечена участь працівників в розподілі прибутку. Встановлена єдина ставка прибуткового податку.
Буде забезпечена своєчасна виплата пенсій і допомог, підвищений їх розмір. Будуть відновлені необгрунтовано відняті пільги ветеранам війни і праці, інвалідам, жертвам політичних репресій, потерпілим від чорнобильської катастрофи, істотно поліпшено забезпечення учасників Великої Вітчизняної війни і прирівнених до них осіб. Проведена компенсація банківських внесків населення з урахуванням зростання споживчих цін.
В ім’я збереження і розвитку нації буде створена дійова система захисту материнства і дитинства, стимулювання народжуваності, ефективної адресної соціальної підтримки сімей. Розвиток освіти, охорони здоров’я і культури буде вестися за принципом загальної доступності та суспільно прийнятної якості, затвердження здорового образу життя, подолання пияцтва і наркоманії. У центрі уваги держави буде розв’язання житлової проблеми. Подальший розвиток отримає будівництво житла, пільгова кредитна підтримка громадян, які потребують покращання житлових умов, з урахуванням їх прибутків, передусім, молодих сімей, а також продаж житла в кредит.
Найважливішою частиною державної політики стане подолання наслідків чорнобильської катастрофи. З метою охорони здоров’я людей буде переглянутий статус «чорнобильських» районів. Зняті перешкоди для отримання гуманітарної допомоги, налагоджена чітка система оздоровлення населення, насамперед, дітей, забезпечення забруднених районів чистими продуктами і ліками.
Державне будівництво. Ефективна народна держава – це влада народу і для народу. З метою повернення влади народу гарантую:
переглянути і розширити права і повноваження парламенту, уряду, органів місцевого самоврядування;
об’єднати всі державні кошти і фонди, крім Фонду соціального страхування, до консолідованого державного бюджету;
відновити контроль парламенту і місцевих Рад за виконанням бюджетів усіх рівнів, використанням державної власності.
Будуть реально забезпечені конституційні права громадян, включаючи право на свободу слова, переконань, віросповідання, недоторканість і людську гідність. Протягом перших ста днів буде проведена реабілітація незаконно засуджених, відновлені права незаконно звільнених, в т.ч. працівників Мінського метрополітену за участь у страйку 1995 року, заборонені законом політичний розшук і стеження. Будуть вжиті вичерпні заходи з встановлення винних у зникненні людей, в т.ч. відомих політичних і суспільних діячів.
Відновлена незалежність судової системи, виборність суддів усіх рівнів, забезпечена дійова боротьба із злочинністю, корупцією, чиновницьким свавіллям. Поліпшена робота правоохоронних органів, насамперед із захисту майнових прав громадян (квартири, дачі, транспорт тощо), підвищений їх авторитет серед населення, матеріальне і технічне оснащення.
Буде проведена реформа Збройних Сил на принципах достатності для забезпечення безпеки і суверенітету країни. Для цього: буде підвищена їх професійна підготовка, поліпшене матеріальне забезпечення, піднятий статус військовослужбовців, скорочений термін військової служби, введена альтернативна служба, здійснений поступовий перехід до професійної армії. Вироблені і здійснені заходи з вивільнення і працевлаштування військовослужбовців і працюючих у закритих військових містечках.
Будуть створені необхідні умови для розвитку національної культури і мови, застосування національної історичної символіки.
Гарантую політичним партіям, громадським організаціям право на участь у виборах до парламенту і місцевих органів влади, доступ до державних засобів масової інформації.
Відносини органів державного управління з професійними союзами, об’єднаннями наймачів будуть здійснюватися суворо на принципах соціального партнерства і ефективної взаємодії.
Зовнішня політика. Шукати друзів, а не ворогів. Пріоритет – інтереси Білорусі, її народу. Гарантую швидке подолання міжнародної ізоляції Білорусі, зміцнення політичних і економічних партнерських відносин з Росією, розвиток взаємовигідного співробітництва з Україною та іншими країнами, вступ Білорусі до загальноєвропейських структур.
Наша програма базується на здоровому глузді, економічному інтересі та політичній волі. На виконання її підготовлений економічно і соціально обгрунтований план практичних дій майбутнього уряду.
Ми будемо діяти розумно, по-господарському.
Ми не обіцяємо – ми зробимо!
Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
---------------- Рейтинг кандидатів у Президенти України ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45) ---------------- Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44) ---------------- Інші новини ---------------- |
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.