Календар подій

   (липень 2002 року)


1 липня –

Міжнародні відносини

(понеділок)

– країною-головою в Європейському Союзі стало Королівство Данія.

2 липня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– в Україну з дводенним офіційним візитом прибув прем’єр-міністр Грецької Республіки Константінос СІМІТІС для проведення переговорів щодо двосторонніх відносин у галузі економіки.

 

– до Києва прибув генеральний секретар ЄврАзЕС Григорій РАПОТА.

4 липня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– Президент України Леонід КУЧМА на чолі офіційної делегації відбув до Копенгагену (Королівство Данія) для участі у шостому саміті «Україна–ЄС».

 

– у Коломиї Івано-Франківської області відбулася робоча зустріч прем’єр-міністрів України та Республіки Польща Анатолія КІНАХА та Лешека МІЛЛЕРА.

 

У Верховній Раді

 

– 347-ма голосами «за» парламент підтримав пропозицію Президента України про призначення Святослава ПІСКУНА Генеральним прокурором України.

 

– Верховна Рада достроково припинила повноваження чотирьох членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, які призначаються парламентом, і на підставі звіту Нацради за підсумками її діяльності у 2001 році висловила недовіру всьому складу Нацради, включаючи її голову – Бориса ХОЛОДА, та рекомендувала Президенту звільнити чотирьох членів, яких призначає глава держави.

 

– народні депутати прийняли постанову про схвалення Основних напрямків бюджетної політики на 2003 рік – Бюджетну резолюцію.

 

– створено тимчасові слідчі комісії для з’ясування причин кризи банку «Україна» та з контролю за дотриманням законності під час повторних  виборів народних депутатів.

5 липня –

У Верховній Раді

(п’ятниця)

– Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ ознайомив народних депутатів із Програмою діяльності Кабінету Міністрів України на 2002-2004 роки.

 

Внутрішня політика

 

– шестеро підсудних членів гурту «Самостійна Україна» визнані Оболонським місцевим судом м. Києва винними в захопленні 9 бе­рез­ня 2000 року офісу ЦК Компартії України.

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у червні 2002 року становив 98,2% порівняно з травнем 2002 року, а за період січень-червень 2002 року – 98,2%. За період з січня 1998 року по червень 2002 року – 187,4%.

7 липня –

Внутрішня політика

(неділя)

– на шахті «Україна» Державної холдингової компанії «Селідов­ву­гілля» сталася аварія, в якій загинуло 35 гірників, десятки людей отримали опіки та травми різної тяжкості.

8 липня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– в Україну з триденним візитом прибула делегація Північноатлантичної Ради НАТО на чолі з Генеральним секретарем Альянсу Джорджем РОБЕРТСОНОМ.

9 липня –

У Верховній Раді

(вівторок)

– день Уряду. Депутати заслухали інформацію Кабінету Міністрів про заходи з оздоровлення дітей влітку 2002 року.

10 липня –

Міжнародні відносини

(середа)

– заступника голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ігоря ОСТАША вдруге обрано віце-президентом Парламентської Асамблеї ОБСЄ на трирічний термін.

11 липня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– в Україну прибув президент Республіки Словенія Мілан КУЧАН для проведення двосторонніх переговорів.

 

У Верховній Раді

 

– парламент прийняв постанову про Програму діяльності Кабінету Міністрів України, в якій зазначено, що інформацію Уряду з цього питання взято до відома. Уряду доручили доопрацювати Програму з урахуванням пропозицій і зауважень усіх суб’єктів законодавчої ініціативи і подати до Верховної Ради після прийняття Державного бюджету на 2003 рік.

 

– Верховна Рада призначила трьох членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення зі своєї квоти в чотири члени – Віктора ПОНЕДІЛКА (від фракції комуністів), Володимира МАНЖОСОВА (від фракції «Регіони України») та Віталія ШЕВЧЕНКА (від фракції «Наша Україна»).

 

– таємним голосуванням суддею Конституційного Суду України обрано Павла ТКАЧУКА (від фракції СПУ).

 

– врахувавши пропозиції Президента, парламент прийняв в цілому Митний кодекс України.

 

– парламент створив Тимчасову слідчу комісію з розслідування обставин вбивства журналістів Георгія ГОНГАДЗЕ, Ігоря АЛЕКСАН­ДРОВА, посягання на життя народного депутата минулого скликання Олександра ЄЛЬЯШКЕВИЧА і фактів порушення державними діячами Конституції та законів України. Голова – Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО.

 

– народні депутати також утворили Тимчасову слідчу комісію з перевірки фактів незаконної торгівлі зброєю і військовим майном та їх незаконної передачі в інші країни (голова – член фракції СПУ Сергій СІНЧЕНКО) та Комісію з питань визначення джерел і механізму повернення знецінених заощаджень громадянам України.

 

– прийнято Постанову «Про порядок висвітлення роботи другої сесії Верховної Ради України четвертого скликання».

12 липня –

У Верховній Раді

(п’ятниця)

– завершила роботу перша сесія Верховної Ради України четвертого скликання.

 

Внутрішня політика

 

– на пленарному засіданні другої сесії Київської міської ради оголошено про створення нової депутатської фракції «Єдина Україна». До її складу увійшло 22 депутати, 13 з яких перейшли з фракції «Єдність».

 

Громадсько-політичне життя

 

– завершив роботу чотириденний Синод єпископів Української греко-католицької церкви, який вперше після виходу церкви з підпілля було проведено в Києві.

14 липня –

Внутрішня політика

(неділя)

– відбулися повторні вибори в трьох округах – №18 на Вінниччині (обраний Микола ОДАЙНИК, якого підтримував Блок Віктора ЮЩЕНКА «Наша Україна»), №35 на Дніпропетровщині (переміг Віктор ДРАЧЕВСЬКИЙ, якого підтримував блок «За Єдину Україну!») та №201 на Черкащині (обраний Нестор ШУФРИЧ, член СДПУ(о)).

15 липня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ відбув з робочим візитом до Республіки Грузія для участі в засіданні спільної міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва та українсько-грузинському бізнес-форумі.

19 липня –

Міжнародні відносини

(п’ятниця)

– в Ялті розпочав роботу черговий саміт глав держав ГУУАМ.

21 липня –

Внутрішня політика

(неділя)

– на шахті «Ювілейна» ДХК «Павлоградвугілля» в м. Первомайську Дніпропетровської області стався вибух. У наслідок аварії загинули шість гірників, 18 отримали травми і хімічні опіки.

 

Громадсько-політичне життя

 

– в автокатастрофі загинув Хмельницький міський голова Михайло ЧЕКМАН.

24 липня –

Міжнародні відносини

(середа)

– Організація Об’єднаних Націй оприлюднила Звіт про соціальний розвиток у світі за 2002 рік. За сукупністю показників очолює його Норвегія, Україна – на 80-й сходинці.

26 липня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Президент України Леонід КУЧМА дав доручення відповідним структурам призупинити будівництво, яке ведеться поблизу заповідника «Софія Київська» в столиці.

27 липня –

Внутрішня політика

(субота)

– в аеропорту Скнилів поблизу Львова о 12.45 під час авіашоу з нагоди 60-річчя 14-го авіаційного корпусу ВПС України зазнав катастрофи і впав на глядачів літак Су-27.

31 липня –

Внутрішня політика

(середа)

– у Донецькій області на шахті ім. Засядька стався вибух, в результаті якого загинуло 20 гірників.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.