Календар подій

   (листопад 2003 року)


1 листопада –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– у Львові відбувся Форум демократичних сил України за ініціативою Блоку Віктора ЮЩЕНКА "Наша Україна".

 

– У Львові біля будинку обласної ради відбувся мітинг учасників Форуму демократичних сил. Згідно з даними правоохоронних органів участь у мітингу взяло понад 17 тис. осіб.

 

Міжнародні відносини

 

– запроваджено візовий режим з Угорщиною.

2 листопада –

Міжнародні відносини

(неділя)

– у Республіці Грузія відбулися парламентські вибори. Опозиція стверджує, що підсумки виборів були фальсифіковані і вимагає анулювати результати.

3 листопада –

Громадсько-політичне життя

(понеділок)

– у Києві в ніч з 2-го на 3-тє листопада відбулася спроба захоплення будівлі Національної спілки письменників України на вул. Банковій, 2. Група цивільних людей вибила двері до актової зали з чорного ходу і відкрила центральний вхід невідомим особам зі зброєю.

4 листопада –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– в Україну з дводенним офіційним візитом прибув президент Сербії і Чорногорії Світозар Марович.

 

У Верховній Раді

 

– пленарний тиждень почався з блокування трибуни представниками “Нашої України”, які вимагали негайно заслухати керівників силових відомств і Міносвіти у зв’язку з подіями 31 жовтня у Донецьку, а також утворення слідчої комісії.

5 листопада –

Економіка

(середа)

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у жовтні 2003 року становив 101,3% порівняно з вереснем 2003 року. За період січень-жовтень 2003 року – 104,7%. За період з січня 1998 року по жовтень 2003 року – 198,6%.

10 листопада –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– Прем’єр-міністр України Віктор Янукович відбув з триденним офіційним візитом до Республіки Словенія.

12 листопада –

Внутрішня політика

(середа)

– Конституційний Суд України визнав конституційним законопроект про внесення змін до Конституції, за яким Президента у 2006 році обиратиме Верховна Рада, сформована на пропорційній основі. Авторами законопроекту є народні депутати Степан ГАВРИШ, Раїса БОГАТИРЬОВА, Катерина ВАЩУК та інші. За визнання законопроекту конституційним проголосували 11 суддів КС, проти – 5. Суддя доповідач у справі – Павло ЄВГРАФОВ.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві відбувся ІІ Форум журналістів “За вибори без цензури!”.

13 листопада –

Офіційна хроніка

(четвер)

– Президент України Леонід Кучма відбув з дводенним офіційним візитом до Республіки Молдова.

 

– Голова Верховної Ради України Володимир Литвин на чолі парламентської делегації відбув до Румунії з дводенним офіційним візитом.

14 листопада –

Міжнародні відносини

(п’ятниця)

– Об’єднана грузинська опозиція розпочала масштабну акцію протесту по всій Грузії. Біля грузинського парламенту пройшов багатотисячний мітинг на підтримку опозиції та з вимогою відставки Едуарда ШЕВАРНАДЗЕ. Паралельно акції протесту відбулись в інших великих містах Грузії.

16 листопада –

Офіційна хроніка

(неділя)

– в Україну з офіційним візитом прибула парламентська делегація Сейму Республіки Польща на чолі з маршалом Мареком Боровським.

18 листопада –

У Верховній Раді

(вівторок)

– 282-а голосами підтримано Постанову “Про забезпечення додержання конституційних прав громадян на участь у зборах, мітингах, походах, демонстраціях та виконання Закону України “Про статус народного депутата України”. Постановою передбачено створення Спеціальної слідчої комісії з моніторингу щодо дотримання вищеназваних конституційних прав громадян.

 

– парламентарії 284-ма голосами надали згоду на призначення Геннадія Васильєва Генеральним прокурором України.

 

– 291-м голосом з 429 присутніх у залі Адама МАРТИНЮКА (фракція КПУ) обрано першим заступником Голови Верховної Ради України. Не голосували представники фракцій "Наша Україна" та БЮТ.

 

Внутрішня політика

 

– Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим Сергій КУНІЦИН відвідав острів Тузла і зробив висновок, що внаслідок будівництва Росією дамби в Керченській протоці острів Тузла заливає водою і він досить активно розмивається.

19 листопада –

Громадсько-політичне життя

(середа)

– лідери фракції блоку "Наша Україна", фракцій Комуністичної партії України, Соціалістичної партії України та блоку Юлії ТИМОШЕНКО підписали Меморандум солідарності демократичних сил з приводу ситуації, що склалася в Україні. Першим пунктом Меморандуму є необхідність проведення парламентських виборів на пропорційній основі та узгодження дій щодо проведення політичної реформи.

 

Економіка

 

– за підсумками візиту до України офіційної делегації The Union for the Coordination of Transmission of Electricity (UCTE) Міністерство палива та енергетики України й європейська енергосистема UCTE розпочинають роботу з підготовки об’єднаної енергетичної системи України для переходу на синхронну роботу з UCTE з одночасним реформуванням вітчизняної енергосистеми і приведенням її до норм і стандартів європейських країн.

20 листопада –

У Верховній Раді

(четвер)

– у парламенті оголошено про об’єднання фракцій "Регіони України" та "Європейський вибір".

 

– народні депутати ухвалили Закон України "Про правовий статус закордонних українців".

21 листопада –

У Верховній Раді

(п’ятниця)

– на засіданні парламенту оголошено про вихід Олександра КАРПОВА зі складу фракції НДП. Відтепер, у фракції НДП 14 депутатів.

 

Економіка

 

– здійснив перший політ перший складений на київському державному авіаційному заводі “Авіант” російсько-український літак Ту-334.

23 листопада –

Громадсько-політичне життя

(неділя)

– Україна вшанувала 70-річчя Голодомору 1932-1933 років.

 

Міжнародні відносини

 

– під тиском опозиції пішов у відставку з поста президента Республіки Грузія Едуард ШЕВАРДНАДЗЕ. Замість нього, згідно з 74-ю статтею Конституції Грузії, обов’язки глави держави виконує спікер парламенту Ніно БУРДЖАНАДЗЕ. Президентські вибори будуть призначені у визначені грузинською Конституцією терміни, а саме – через 45 днів з дня заяви Президента про відставку.

25 листопада –

У Верховній Раді

(вівторок)

– Верховна Рада України встановила з 1 грудня поточного року мінімальну заробітну плату у розмірі 205 грн, а з 1 листопада 2004 року – у розмірі 237 грн (водночас, згідно з законом про мінімальну зарплату на 2003 рік, з 1 грудня розмір мінімальної заробітної плати мав становити 237 грн). “За” проголосували 235 депутатів з 442, зареєстрованих у сесійній залі. Не голосували чотири опозиційні фракції – КПУ, СПУ, БЮТ та “Наша Україна”.

 

– Верховна Рада України не підтримала рішення Президента України про направлення миротворчого контингенту для участі України в Місії Організації Об’єднаних Націй у Ліберії (“за” проголосували 217 депутатів, проти – 126, утримався один народний депутат). Не голосували за дане рішення фракції “Наша Україна”, КПУ, СПУ та БЮТ.

 

Громадсько-політичне життя

 

– Глава Української греко-католицької церкви кардинал Любомир ГУЗАР звернувся з відкритим листом до Прем’єр-міністра України, голови оргкомітету з підготовки та проведення заходів у зв’язку з 70-и роковинами Голодомору в Україні Віктора ЯНУКОВИЧА, в якому висловив жаль з приводу того, що організаторам вшанування 70-х роковин Голодомору в Україні не вдалося організувати урочистості на належному рівні.

27 листопада –

У Верховній Раді

(четвер)

– Верховна Рада України ухвалила Державний бюджет на 2004 рік у тому вигляді, в якому він був поданий урядом України на друге читання. “За” проголосували 234 депутата з 440, зареєстрованих у залі. Проти нього голосували фракції КПУ, “Наша Україна”, БЮТ і СПУ.

 

– Верховна Рада вдруге не надала згоди на направлення миротворчого контингенту України у складі місії ООН у Ліберію. За підтримання рішення Президента України проголосували 215 депутатів із 429 зареєстрованих у залі. Не голосували депутати фракцій “Наша Україна”, БЮТ, СПУ та КПУ.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві близько 2 тис. прихильників “Нашої України”, БЮТ та СПУ пікетували Верховну Раду, протестуючи проти затвердження Державного бюджету на наступний рік. Водночас перед будинком парламенту проходив мітинг шахтарів (близько тисячі осіб), які підтримують урядовий варіант Держбюджету.

28 листопада –

Офіційна хроніка

(четвер)

– Прем’єр-міністр України Віктор Янукович відбув з дводенним робочим візитом до Литовської Республіки.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві відбувся V з’їзд політичної партії “Трудова Україна”, на якому Сергія ТІГІПКА переобрано лідером партії.

30 листопада –

Міжнародні відносини

(субота)

– колишній президент Грузії Едуард ШЕВАРДНАДЗЕ під час виступу в програмі “Вести недели” телеканалу “Россия” звинуватив в організації своєї відставки відомого американського фінансиста Джорджа СОРОСА.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.