Календар подій

   (вересень 2002 року)


1 вересня –

Офіційна хроніка

(неділя)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув до Південно-Африканської Республіки для участі у Всесвітньому саміті зі сталого розвитку.

 

Міжнародні відносини

 

– розпочалося головування України у Східноєвропейській регіональ­ній групі (до її складу входить 21 країна Центральної і Східної Європи). Протягом місяця представники України коорди­нуватимуть роботу групи та представлятимуть її інтереси з окремих питань, контактуючи з головами Генеральної Асамблеї, Ради Безпеки, Економічної та Соціальної Ради та інших.

 

– на Яворівському полігоні (Львівська область) розпочалися дво­тиж­неві спільні українсько-британські навчання «Козацький експрес-2002» в рамках програми «Партнерство заради миру».

2 вересня –

Громадсько-політичне життя

(понеділок)

– у Києві під час прес-конференції лідери опозиції Петро СИМОНЕНКО, Юлія ТИМОШЕНКО та Олександр МОРОЗ оприлюднили спільне звернення до українського народу про початок акції «Повстань, Україно!».

 

– у Чернігові лідери КПУ, БЮТ, СПУ Петро СИМОНЕНКО, Юлія ТИМОШЕНКО та Олександр МО­РОЗ вперше ознайомили громадськість з головними положеннями по­лі­тич­ної угоди про спільні дії під час проведення акцій громадського про­тесту «Повстань, Україно!».

 

Міжнародні відносини

 

– на засіданні Ради директорів Європейського банку реконструкції та розвитку ухвалено нову Стратегію ЄБРР в Україні на період до 2004 року.

3 вересня –

У Верховній Раді

(вівторок)

– розпочала роботу друга сесія Верховної Ради України четвертого скликання.

 

Внутрішня політика

 

– Генеральний прокурор України Святослав ПІСКУН оприлюднив висновки Головного бюро судово-медичної експертизи про те, що тіло, знайдене в Таращанському лісі, є тілом Георгія ГОНГАДЗЕ.

4 вересня –

Громадсько-політичне життя

(середа)

– понад дві тисячі громадян, переважно пенсійного віку, провели акцію протесту біля будинку Верховної Ради, виступаючи проти під­вищення тарифів на комунальні послуги, в тому числі – теле­фон­ний зв’язок та електроенергію.

 

Економіка

 

– за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у серпні 2002 року становив 99,8% порівняно з липнем 2002 року, а за період січень-серпень 2002 року – 96,5%. За період з січня 1998 року по серпень 2002 ро-ку – 184,3%.

5 вересня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ на чолі офіційної делегації відбув до Республіки Польща для участі у роботі ХІІ між­народного економічного форуму «Криниця-2002».

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Львові відбувся мітинг-реквієм до сороковин трагедії на Скнилівському аеродромі.

10 вересня –

У Верховній Раді

(вівторок)

– день Уряду. Кабінет Міністрів поінформував народних депутатів про заходи щодо реалізації стратегії подолання бідності в Україні, а також про здійснення державної політики щодо виконання законів «Про природно-заповідний фонд України» і «Про охорону культур­ної спадщини», про дотримання посадовими особами вимог чинного законодавства стосовно Національного заповідника «Хортиця» та інших історико-культурних заповідників та об’єктів природно-запо­відного фонду.

 

Міжнародні відносини

 

– у Нью-Йорку Швейцарію офіційно оголошено 190-м членом ООН.

11 вересня –

Внутрішня політика

(середа)

– Кабінет Міністрів України підтримав проект бюджету на 2003 рік.

12 вересня –

У Верховній Раді

(четвер)

– оголошено про рішення повернути подання Генпрокуратури про отримання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності й арешту народного депутата Юлії ТИМОШЕНКО як невмотивоване та малодоказове.

 

Внутрішня політика

 

– Шевченківський місцевий суд Києва заборонив проведення акції, запланованої українською опозицією на 16 вересня, в центрі столиці.

13 вересня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Міністерство внутрішніх справ України звернулося до українського народу, громадських організацій, політичних партій та рухів з приводу їхнього наміру розпочати великомасштабні акції для зміни існуючої влади.

14 вересня –

Внутрішня політика

(субота)

– під час прес-конференції керівники МВС, СБУ, Генеральної прокуратури та Міністерства юстиції України висловили спільне критичне ставлення до майбутніх «незаконних» виступів до дня зникнення Георгія ГОНГАДЗЕ.

 

Громадсько-політичне життя

 

– в Києві розпочав роботу Народний форум «За демократичний розвиток України», зініційований Блоком Віктора ЮЩЕНКА «Наша Україна». У роботі Форуму участь взяли представники понад 50 політичних партій і громадських організацій.

15 вересня –

Офіційна хроніка

(неділя)

– Президент України Леонід КУЧМА на чолі офіційної делегації відбув до Зальцбурга (Республіка Австрія) для участі у роботі Другого європейського економічного саміту.

 

Міжнародні відносини

 

– парламентські вибори в Швеції закінчилися перемогою правлячої пар­тії соціал-демократів та їхніх союзників – Лівої партії та зеле­них.

16 вересня –

Громадсько-політичне життя

(понеділок)

– у Києві на Європейській площі, в день зникнення Георгія ГОНГАДЗЕ, опозиційні політичні сили провели Всеукраїнські народні збори «Повстань, Україно!». Учасники акції прийняли постанову, підписану Олександром МОРОЗОМ, Юлією ТИМО­ШЕНКО, Петром СИМОНЕНКОМ та Віктором ЮЩЕНКОМ, про негайну відставку Президента України Леоніда КУЧМИ. За офіційними даними участь в акції взяли від 15 до 30 тисяч осіб, за даними організаторів – понад 100 тисяч.

 

– акції протесту проти режиму Президента України Леоніда КУЧМИ пройшли не лише у столиці, а й в більшості міст країни. Прак­тично в усіх населених пунктах влада намагалася перешко­джати волевиявленню громадян.

 

– ввечері на вулицях довкола Адміністрації Президента учасники акції «Повстань, Україно!» встановили близько 120 наметів.

 

Міжнародні відносини

 

– мітинги з нагоди роковин зникнення та загибелі журналіста Георгія ГОНГАДЗЕ відбулися у Вашингтоні, Брюсселі, інших містах світу.

17 вересня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– в Україну з триденним офіційним візитом прибув президент Румунії Іон ІЛІЄСКУ для проведення двосторонніх переговорів.

 

У Верховній Раді

 

– лідери СПУ, КПУ та БЮТ зустрілися з Головою Верховної Ради України Володимиром ЛИТВИНОМ, вимагаючи проведення 18 ве­рес­ня позачергового засідання Верховної Ради та розгляду на ньому проектів постанов про початок процедури імпічменту Пре­зидента України Леоніда КУЧМИ, про відставку Міністра внутріш­ніх справ Юрія СМІРНОВА, про відставку глави Адміністрації Президента Віктора МЕДВЕДЧУКА.

 

– парламентський Комітет з питань правової політики на своєму засіданні прийняв рішення звернутися до Голови Верховної Ради Володимира ЛИТВИНА з вимогою терміново скликати позачергове засідання сесії 18 вересня і заслухати на ньому повідомлення Генпрокурора, Міністра внутрішніх справ і голови Служби безпеки про, зокрема, знесення наметового містечка в ніч з 16 на 17 вересня та затримання майже 20 активістів акції громадського протесту «Повстань, Україно!».

 

Громадсько-політичне життя

 

– о 4 годині ранку наметове містечко навколо вулиці Банкової було знесено представниками силових структур. За даними міліції, затримано 64 особи.

18 вересня –

У Верховній Раді

(середа)

– о 14.30 відбулася екстренно скликана погоджувальна рада, участь у якій взяли голови парламентських комітетів, лідери фракцій та груп, а також Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ. Рішення про проведення позачергового засідання Верховної Ради не прий­нято. Проти виступили лідери пропрезидентських фракцій і груп.

 

Міжнародні відносини

 

– у Мінську (Республіка Білорусь) відкрилося представництво Собору слов’янських народів Білорусі, Росії й України за участі спів­головуючих – голови Державної Думи Росії Геннадія СЕЛЄЗ­НЬОВА, голови Федерації профспілок Білорусі Леоніда КОЗІКА та керівника українського відділення Собору Сергія КИЯШКО.

22 вересня –

Офіційна хроніка

(неділя)

– Голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН на чолі парла­мент­ської делегації відбув з офіційним візитом до Російської Федерації.

 

Внутрішня політика

 

– відбулися довибори до Верховної Ради Автономної Республіки Крим. За підсумками довиборів перші місця посіли народний депутат України Лев МИРИМСЬКИЙ та колишній народний депутат Василь ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ.

 

Міжнародні відносини

 

– у Німеччині на виборах до Бундестагу перемогла правляча Соціал-демократична партія Німеччини.

 

– парламентські вибори у Словаччині закінчилися перемогою Руху за демократичну Словаччину на чолі з Владіміром МЕЧІАРОМ.

23 вересня –

Громадсько-політичне життя

(понеділок)

– лідери фракцій СПУ, КПУ та БЮТ Олександр МОРОЗ, Петро СИМОНЕНКО та Юлія ТИМОШЕНКО прийшли на НТКУ з вимогою надати їм ефірний час для оприлюднення рішень Все­українських народних зборів.

24 вересня –

У Верховній Раді

(вівторок)

– інформацію про дії силових структур 16 вересня надали Міністр Внутрішніх справ Юрій СМИРНОВ та Генеральний прокурор України Святослав ПІСКУН.

 

Громадсько-політичне життя

 

– колона демонстрантів на чолі з групою народних депутатів України пройшла до Адміністрації Президента, наполягаючи на зустрічі з ним, щоб передати главі держави резолюцію Всеукраїн­ських народних зборів. Оскільки Президент України погодився зустрітися з ними лише в середу, частина народних обранців залишилася ночувати в будинку Адміністрації.

 

Міжнародні відносини

 

– США призупинили надання Україні фінансової допомоги через підозри щодо можливого продажу Іраку українських систем проти­повітряної оборони «Кольчуга».

 

– у Києві відбулося перше засідання Спільного комітету Україна–Європейська асоціація вільної торгівлі (ЄАВТ), на якому було роз­глянуто економічну політику України та його зовнішньо­політичну стратегію, процес інтеграції України для ЄС і значення розвитку відносин з країнами ЄАВТ у цьому контексті.

 

– Союзну Республіку Югославію прийнято до Ради Європи.

25 вересня –

Внутрішня політика

(середа)

– Президент України Леонід КУЧМА прийняв представників від опозиції – Петра СИМОНЕНКА, Юлію ТИМОШЕНКО, Олек­санд­ра МОРОЗА та Юрія ОРОБЦЯ, котрі з вечора вівторка знахо­дилися в Адміністрації Президента України, вимагаючи зустрічі з главою держави.

 

– Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу «за фактом захоплення» частини будівлі Адміністрації Президента за ст. 341 Кри­­мінального кодексу, у якій йдеться про «захоплення державних або громадських будівель чи споруд».

 

Міжнародні відносини

 

– Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу Мирослави ГОНГАДЗЕ стосовно «недосконалого розслідування, помилок і зволікання у розслідуванні вбивства Георгія ГОНГАДЗЕ з боку слідства і української влади».

26 вересня –

У Верховній Раді

(четвер)

– на початку ранкового засідання представники фракцій СПУ, КПУ, БЮТ і «Нашої України» заявили про рішення не брати участі в голосуванні, доки не буде розглянуто питання про політич­ну ситуацію в державі.

 

– після оголошення заяви, в якій вказувалося, що влада відкинула запропоновані варіанти врегулювання кризової політичної ситуації та уникає конструктивного діалогу, фракція «Наша Україна» по­ки­нула сесійну залу.

 

– під час вечірнього засідання парламенту стався конфлікт, ви­кли­каний обуренням депутатів із опозиційних фракцій, які по­мітили намагання деяких парламентарів голосувати кількома картками. Голова Регламентного комітету Володимир МАТВЄЄВ передав Го­лові парламенту підписаний усіма членами Комітету документ, де зазначено порушення Регламенту.

27 вересня –

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

– указом Президента України Геннадія МОКСАЛЯ звільнено з посади голови Закарпатської обласної державної адміністрації. Іншим указом на цю посаду призначено Івана РІЗАКА.

 

– указом глави держави Геннадія МОСКАЛЯ призначено головою Державного комітету у справах національностей та міграції.

 

У Верховній Раді

 

– опозиційні фракції – «Наша Україна», КПУ, СПУ та БЮТ – виступили з вимогою визнати недійсними результати голосування у четвер, 26 вересня, оскільки 17 депутатів, за їхнім твердженням, в той час хворіли або перебували у відрядженнях, а голосування їхніми картками відбувалося.

 

– оголошено заяву дев’яти фракцій і груп та ряду позафракційних депутатів про утворення парламентської більшості. У заяві йшлося про готовність більшості взяти на себе відповідальність за зако­но­творчу діяльність парламенту і утворення коаліційного уряду відпо­від­но до пропозицій Президента. Також мова йшла про те що у разі бло­кування роботи Верховної Ради парламентська більшість піде на перерозподіл комітетів Верховної Ради.

30 вересня –

Внутрішня політика

(понеділок)

– прокурор Криму звернувся з листом до виборчкому Автономії, в якому сповістив, що Лев МИРИМСЬКИЙ, котрий переміг на виборах до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, може бути визнаний депутатом кримського парламенту лише після зняття з себе повноважень депутата Верховної Ради України.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.