Календар подій

   (жовтень 2001 року)


1 жовтня -

Офіційна хроніка

(понеділок)

- в Україну з офіційним візитом прибув голова Союзного уряду Союзної Республіки Югославія Драгіш ПЕШИЧ для розгляду можливостей розширення двосторонніх торгово-економічних відносин.

 

У Верховній Раді

 

- Голова Верховної Ради України Іван ПЛЮЩ направив до Київського міського суду подання на 10 депутатів-сумісників, які працюють в Уряді.

 

Внутрішня політика

 

- у Донецьку на засіданні президії ЦК профспілки працівників вугільної промисловості прийнято рішення про початок першого етапу всеукраїнської акції протесту. На всіх підприємствах вугільної галузі Донбасу оголошено про передстрайкову готовність.

 

Міжнародні відносини

 

- в Душанбе (Таджикистан) почалася дводенна нарада керівників органів безпеки і спецслужб країн-учасниць СНД. Головна тема засідання - координація дій у боротьбі з міжнародним тероризмом зі спецслужбами країн, що не є членами Співдружності.

2 жовтня -

Внутрішня політика

(вівторок)

- Вищий господарчий суд у справі претендентів на 30-й канал виніс рішення про повернення справи до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення для повторного конкурсу і голосування.

 

Міжнародні відносини

 

- прем’єр-міністр Великої Британії Тоні БЛЕР, виступаючи перед парламентом, виклав докази причетності Усами бен ЛАДЕНА до терактів у США.

3 жовтня -

Міжнародні відносини

(середа)

- Сполучені Штати Америки офіційно звернулися до НАТО по допомогу в проведенні військової кампанії проти терористів, що переховуються в Афганістані.

 

- представник правлячого афганського руху «Талібан» у США мулла Абдул Салам ЗАЕФ заявив, що таліби не хочуть війни з Америкою, і закликав до проведення переговорів з наданням безпосередніх доказів вини Усами бен ЛАДЕНА. ЗАЕФ підтвердив, що у разі вини бен ЛАДЕНА таліби видадуть його.

4 жовтня -

Офіційна хроніка

(четвер)

- до Києва прибув прем’єр-міністр Російської Федерації Михайло КАСЬЯНОВ для підписання угоди про умови реструктуризації української заборгованості за поставлений раніше російський природний газ.

 

У Верховній Раді

 

- народні депутати прийняли постанову про призначення чергових виборів народних депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю 31 березня 2002 року.

 

Внутрішня політика

 

- у Чорне море, за 185 км на захід від Сочі, впав літак Ту-154 російської авіакомпанії «Сибір» з 66-ма пасажирами на борту. Зарубіжні ЗМІ звинуватили Україну в причетності до катастрофи.

 

Громадсько-політичне життя

 

- блок партій - Аграрна партія України-НДП-Партія регіонів України-»Трудова Україна» офіційно оголосили про створення блоку «За єдину Україну!».

 

Міжнародні відносини

 

- прем’єр-міністром Республіки Польща призначено лідера Союзу лівиці демократичної Лешека МІЛЛЕРА.

 

- президент Російської Федерації Володимир ПУТІН, який прибув до Брюсселя для участі в самміті Росія-ЄС та для зустрічі з генсеком НАТО Джорджем РОБЕРТСОНОМ, зробив заяву, що Росія готова «значним чином змінити свої відносини з НАТО та структурами європейської безпеки, що зароджуються».

5 жовтня -

У Верховній Раді

(п’ятниця)

- Президент України Леонід КУЧМА повернув до Верховної Ради Закон України «Про вибори народних депутатів» як такий, що не повною мірою відповідає Конституції України.

 

Економіка

 

- за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у вересні 2001 року становив 100,4% порівняно з серпнем 2001 року, а за період січень-вересень - 103,7%. За період з січня 1998 року по вересень 2001 року - 186,6%.

6 жовтня -

Офіційна хроніка

(субота)

- Президент України Леонід КУЧМА з одноденним робочим візитом відбув до Республіки Польща.

7 жовтня -

Міжнародні відносини

(неділя)

- Сполучені Штати Америки і Велика Британія завдали перших бомбових ударів по Афганістану.

8 жовтня -

Громадсько-політичне життя

(понеділок)

- у Києві розпочав роботу другий Всеукраїнський з’їзд працівників освіти.

 

Міжнародні відносини

 

- у Баренцовому морі розпочато підйом атомного підводного човна «Курськ».

9 жовтня -

У Верховній Раді

(вівторок)

- Міністр оборони України Олександр КУЗЬМУК, спираючись на дані об’єктивного контролю, заявив у Верховній Раді про непричетність ППО України до авіакатастрофи російського літака Ту-154.

10 жовтня -

Офіційна хроніка

(середа)

- Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ відбув з візитом до Австрійської Республіки, де візьме участь в Міжнародному симпозіумі «Україна - 10 років незалежності: проміжні підсумки».

 

Громадсько-політичне життя

 

- Всеукраїнська партія «Єдність» підписала протоколи намірів про співпрацю та створення однойменного виборчого блоку з п’ятьма структурами - Спілкою жінок м. Києва, Всеукраїнським громадським об’єднанням «Союз Чорнобиль України», Київською міською організацією партизан і підпільників, Українською спілкою ветеранів Афганістану та політичною партією «Молода Україна».

 

Міжнародні відносини

 

- американська авіація розпочала денні нальоти на позиції талібів в Афганістані.

11 жовтня -

Міжнародні відносини

(четвер)

- президент Грузії Едуард ШЕВАРНАДЗЕ оголосив про намір своєї країни вийти зі складу СНД.

 

- ввечері грузинський парламент проголосував за виведення миротворчого батальйону СНД з території Грузії.

12 жовтня -

Громадсько-політичне життя

(п’ятниця)

- у Києві акцію протесту проти підняття тарифів у комунально-житловій сфері провели прихильники КПУ. Лідер комуністів Петро СИМОНЕНКО участі у акції не брав.

 

Міжнародні відносини

 

- у Сочі на засіданні спільної спеціальної українсько-російської комісії з розслідування обставин катастрофи літака Ту-154 авіакампанії «Сибір» заявлено, що причиною катастрофи стало ураження ззовні, тобто українською ракетою.

15 жовтня -

Міжнародні відносини

(понеділок)

- президент США Джордж БУШ відмовився від пропозиції талібів екстрадіювати Усаму бен ЛАДЕНА до третьої, нейтральної країни - його слід видати властям США.

 

- в районі Кандагара (Афганістан) для виконання спеціального завдання висадився американський десант.

16 жовтня -

Офіційна хроніка

(вівторок)

- в Україну з робочим візитом прибув прем’єр-міністр Республіки Білорусь Геннадій НОВИЦЬКИЙ.

17 жовтня -

У Верховній Раді

(середа)

- парламент розглянув у першому читанні проект Державного бюджету України на 2002 рік.

 

Громадсько-політичне життя

 

- у Києві на третьому з’їзді Національної спілки письменників України головою спілки обрано Володимира ЯВОРІВСЬКОГО.

 

- лідер Соціалістичної партії України Олександр МОРОЗ від імені СПУ звернувся з листами до керівників низки політичних партій та об’єднань з пропозицією створити єдиний виборчий блок, який поставить за завдання змінити систему влади в Україні на демократичну.

18 жовтня -

Офіційна хроніка

(четвер)

- Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ відбув з робочим візитом до Республіки Молдова.

 

У Верховній Раді

 

- 234-ма голосами «За» Верховна Рада схвалила у новій редакції Закон України «Про вибори народних депутатів України», підтримавши пропозиції Президента про початок виборчої кампанії за 90 днів до дня виборів та обов’язкове включення до складу окружних виборчих комісій представників партій, які в поточному складі Верховної Ради мають свої фракції, а також змінено принцип реєстрації кандидатів.

 

- парламент не підтримав законопроект «Про Державний бюджет України на 2002 рік» у першому читанні.

 

Внутрішня політика

 

- конверти з підозрілим білим порошком (у схожих у США виявили збудника сибірки) почали з’являтися і в Україні.

 

Міжнародні відносини

 

- під час засідання Генеральної Асамблеї ООН Україну було обрано на трирічний термін до складу економічної та Соціальної Ради ООН (ЕКОСОР).

19 жовтня -

Внутрішня політика

(п’ятниця)

- Міністр оборони України Олександр КУЗЬМУК повторно подав рапорт про відставку.

 

Громадсько-політичне життя

 

- у Києві, в палаці Політехнічного інституту розпочався Конгрес громадських організацій на підтримку виборчого блоку «Батьківщина» - Форум національного порятунку.

 

Міжнародні відносини

 

- в Анталії (Туреччина) відбулася церемонія передачі головування в Організації Чорноморського Економічного Співробітництва (ОЧЕС) від Туреччини до України.

21 жовтня -

Міжнародні відносини

(неділя)

- у Москві в ніч з суботи на неділю було зроблено спробу підпалити Український культурний центр. В листівках причиною цього було названо помсту за збитий українською ракетою літак Ту-154.

22 жовтня -

Офіційна хроніка

(понеділок)

- в Україну прибув лідер Придністров’я Ігор СМИРНОВ.

 

Внутрішня політика

 

- розпочався черговий етап акції протесту на вугільних підприємствах - шахтарі не відвантажуватимуть вугілля споживачам протягом двох діб.

23 жовтня -

У Верховній Раді

(вівторок)

- представники депутатських груп «Трудова Україна», «Регіони України» та фракції НДП підписали угоду про створення у Верховній Раді об’єднання «За єдину Україну!».

 

Внутрішня політика

 

- Президент України підписав Указ «Про допуск на територію України підрозділів миротворчих контингентів Збройних Сил Російської Федерації для їх транзитного переміщення залізничним транспортом». Відповідний законопроект у невідкладному порядку переданий до Верховної Ради.

 

- працівники Черкаського УБОЗу та прокуратури області затримали у службовому кабінеті міського голову Монастирища Василя МУЗИКУ.

24 жовтня -

Офіційна хроніка

(середа)

- Президент України Леонід КУЧМА відповідно до частини другої статті 115 Конституції України та у зв’язку з особистою заявою прийняв відставку Міністра оборони України Олександра КУЗЬМУКА.

 

У Верховній Раді

 

- присягу на вірність українському народу склав новообраний народний депутат Олександр ГАРАШКЕВИЧ, обраний за списком Партії зелених.

 

- сесія заслухала інформацію Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для розслідування причин та обставин вбивства директора Слов’янської телерадіокомпанії «ТОР» Ігоря АЛЕКСАНДРОВА.

 

Громадсько-політичне життя

 

- у Києві розпочав роботу ІІ Всеукраїнський конгрес жінок.

25 жовтня -

У Верховній Раді

(четвер)

- 232 народні депутати проголосували за прийняття нового Земельного кодексу України, який передбачає приватну власність на землю. Поіменне голосування відбулося підписами.

26 жовтня -

Громадсько-політичне життя

(п’ятниця)

- розпочав роботу ІX з’їзд Соціалістичної партії України.

28 жовтня -

Міжнародні відносини

(неділя)

- у Цюриху з вини Української церкви Московського патріархату не відбулися переговори про утворення в Україні єдиної Помісної православної церкви.

29 жовтня -

Офіційна хроніка

(понеділок)

- Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ відбув з триденним робочим візитом до США.

 

Внутрішня політика

 

- вбито першого заступника голови Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку Олексія РОМАШКА.

 

Міжнародні відносини

 

- на 31-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО переважною більшістю голосів 189 країн-членів цієї організації Україну було обрано до керівного органу ЮНЕСКО - Виконавчої ради.

30 жовтня -

Внутрішня політика

(вівторок)

- глава держави підписав Закон України «Про вибори народних депутатів України».

 

- в Україні знищено останню шахтно-пускову установку міжконтинентальної твердопаливної балістичної ракети у місті Первомайську Миколаївської області.

 

Громадсько-політичне життя

 

- на розширеному засіданні ради партії «Демократичний союз» новим головою ради партії обрано Володимира ГОРБУЛІНА.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.