Календар подій

   (жовтень 2002 року)


1 жовтня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– в Україну прибула американська делегація на чолі з заступником держсекретаря Елізабет ДЖОНС для обміну інформацією щодо дотримання Україною санкцій ООН, які стосуються постачання зброї до Іраку.

 

У Верховній Раді

 

– припинила існування фракція «Єдина Україна».

 

Внутрішня політика

 

– під головуванням Прем’єр-міністра Анатолія КІНАХА відбулося друге засідання національного оргкомітету з підготовки і проведення п’ятої Всеєвропейської конференції «Довкілля для Європи».

 

Міжнародні відносини

 

– відбулося закрите засідання комітету Ради Безпеки ООН з приводу звинувачень України у постачанні зброї до Іраку.

2 жовтня –

Офіційна хроніка

(середа)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув з чотириденним державним візитом до Індії.

 

– в Україну прибув незалежний французький експерт Жан РІВОЛЕ для проведення експертизи «таращанського» тіла.

 

У Верховній Раді

 

– глава держави відповідно до статті 93 Конституції України подав на розгляд Верховної Ради проекти законів України «Про великий Державний Герб України» та «Про Державний Гімн України».

 

Громадсько-політичне життя

 

– Український союз промисловців і підприємців та Асоціація українських банків уклали угоду про співробітництво та координацію дій між УСПП та АУБ.

 

Міжнародні відносини

 

– у Брюсселі відбулося засідання Бюро Комітету парламентського співробітництва між Україною та ЄС.

 

Економіка

 

– за даними Мінфіну, повністю ліквідовано заборгованість у закладах  освіти.

3 жовтня –

Внутрішня політика

(четвер)

– Президент України Леонід КУЧМА підписав Указ «Про організацію роботи з підготовки законопроектів про внесення змін до Конституції України та виборчих законів», яким створено Комісію з розроблення відповідних законопроектів і затверджено її склад. Співголовами стали перший заступник Голови Верховної Ради Геннадій ВАСИЛЬЄВ, заступник Голови Верховного Суду Василь МАЛЯРЕНКО та глава адміністрації Президента Віктор МЕДВЕДЧУК.

 

Громадсько-політичне життя

 

– у Києві учасники круглого столу «Політична цензура в Україні» підписали Маніфест українських журналістів з приводу політичної цензури.

4 жовтня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Генпрокуратура України порушила кримінальну справу проти народного депутата України Олександра ТУРЧИНОВА за перешкоджання правоохоронним органам при затриманні його помічника Руслана ЛУК’ЯНЧУКА.

5 жовтня –

Громадсько-політичне життя

(субота)

– у Києві понад 100 журналістів взяли участь в Установчих зборах, де було створено незалежну профспілку працівників ЗМІ та страйком – спеціальний представницький орган цієї профспілки. Журналісти вимагатимуть проведення парламентських слухань про політичну цензуру та порушення Генеральною прокуратурою кримінальної справи за фактом втручання у діяльність ЗМІ.

 

Міжнародні відносини

 

– перемогу на парламентських виборах в Латвійській Республіці одержала партія «Нова ера», на чолі якої стоїть колишній голова центробанку Ейнар РЕПШЕ.

 

Економіка

 

– за даними Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін у вересні 2002 року становив 100,2% порівняно з серпнем 2002 року, а за період січень-вересень 2002 року – 96,7%.

6 жовтня –

Офіційна хроніка

(неділя)

– в Україну з робочим візитом прибув Президент Росії Володимир ПУТІН, який взяв участь в урочистих заходах з нагоди 70-ї річниці Дніпрогесу.

7 жовтня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– глава держави Леонід КУЧМА на чолі офіційної делегації відбув до Республіки Молдова для участі у засіданні Ради глав країн-учасниць Співдружності Незалежних Держав.

 

Міжнародні відносини

 

– у Кишиневі (Республіка Молдова) підписано Договір про створення міжнародного газового консорціуму між Україною та Росією. Крім того, прем’єр-міністри України та Російської Федерації підписали міжурядову угоду «Про стратегічне партнерство України та Росії з експлуатації газотранспортної системи».

8 жовтня –

У Верховній Раді

(вівторок)

– день Уряду. Міністр охорони здоров’я Віталій МОСКАЛЕНКО поінформував народних депутатів про стан справ у вітчизняній системі охорони здоров’я.

 

– голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН оголосив про створення постійно діючої парламентської більшості у складі 231 депутата. До більшості увійшов 41 депутат з фракції Партії промисловців та підприємців і «Трудова Україна», 37 – з фракції «Регіони України», 36 – з фракції СДПУ(о), 18 – з групи «Демократичні ініціативи», 18 – з групи «Європейський вибір», 17 – з фракції НДП, 18 – з групи «Народовладдя», 16 – з фракції «Аграрії України», 14 – з групи «Народний вибір».

 

– оголошено про вихід із фракції Блоку Юлії ТИМОШЕНКО Василя ОНОПЕНКА, Сергія ПРАВДЕНКА та Петра ТОЛОЧКА; з фракції комуністів – Олега БЛОХІНА (ввійшов до фракції СДПУ(о)) та Вадима ЛИТВИНА.

 

Міжнародні відносини

 

– у Вашингтоні розпочалася зустріч представників української і американської еліт «Україна на шляху до зрілої національної державності», організована Українським конгресовим комітетом Америки.

9 жовтня –

Офіційна хроніка

(середа)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув з офіційним візитом до Республіки Вірменія для обговорення широкого спектру двосторонніх відносин.

10 жовтня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– в Україну з робочим візитом прибуває прем’єр-міністр Республіки Молдова Василе ТАРЛЕВ для обговорення питань двостороннього співробітництва, зокрема в економічній та гуманітарній сферах.

11 жовтня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– Президент України Леонід КУЧМА видав розпорядження «Про забезпечення роботи міжнародних експертів з питань експорту станцій радіоелектронної розвідки «Кольчуга».

 

– виборча комісія Автономної Республіки Крим через серйозні порушення визнала довибори до Верховної Ради автономії по в/о №30, де переміг Василь ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, недійсними. Виборчком не видав мандат і Льву МИРИМСЬКОМУ, який переміг у в/о №25, висунувши вимогу – визначитися до 18 жовтня, чи буде він народним депутатом України, чи депутатом Верховної Ради автономії.

 

Міжнародні відносини

 

– у Німеччині оголошено офіційні результати виборів до Бундестагу. Місця в німецькому парламенті розподілено так: СДПН – 251, опозиційний блок ХДС/ХСС – 248, «зелені» – 55, ФДП – 47, соціалісти – 2. Отже, за підсумками виборів соціал-демократи і «зелені» мають 306 із 603 місць у Бундестазі, що означає абсолютну більшість.

12 жовтня –

Внутрішня політика

(субота)

– Рада міністрів Криму створила робочу групу для дослідження соціально-економічного стану адміністративно-територіальних одиниць автономії.

 

Громадсько-політичне життя

 

– на Європейській площі столиці опозиція провела «Народний трибунал» над Леонідом КУЧМОЮ. За оцінками правоохоронних органів, у ньому взяли участь 8-12 тисяч осіб, за даними опозиції – майже 30 тисяч представників СПУ, КПУ, БЮТ, УНР, УНА-УНСО, блоку «Наша Україна» та інших політичних сил. Рішення трибуналу передано до Генпрокуратури.

14 жовтня –

Офіційна хроніка

(понеділок)

– в Україну з п’ятиденним державним візитом прибув президент Естонської Республіки Арнольд РЮЙТЕЛЬ.

 

– в Україну з триденним візитом прибули доповідачі Моніто­рин­гового комітету ПАРЄ Ханне СЕВЕРИНСЕН і Рената ВОЛЬВЕНД для ознайомлення з ходом демократичних перетворень.

15 жовтня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– в Україну з дводенним візитом прибув президент Ісламської Республіки Іран Сайєд Мохаммад Хатамі.

 

– у Київ прибула Об’єднана американо-британська група експертів з питань експорту станцій радіоелектронної розвідки «Кольчуга».

 

У Верховній Раді

 

– народні депутати прийняли Постанову «Про створення Тим­часової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування обставин нападу на народного депутата України Володимира СІВКОВИЧА». В. СІВКОВИЧ призупинив своє членство в більшості.

 

Внутрішня політика

 

– Кабінет Міністрів України затвердив статут Державної компанії з утилізації відходів як вторинної сировини.

 

Міжнародні відносини

 

– в Іраку відбувся референдум щодо продовження повноважень президента країни Саддама ХУСЕЙНА ще на один семирічний термін.

16 жовтня –

Офіційна хроніка

(середа)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув з одноденним візитом до Республіки Польща.

 

У Верховній Раді

 

– у Верховній Раді відбулися парламентські слухання «Про виконання законодавства щодо розвитку загальної середньої освіти в Україні».

 

Внутрішня політика

 

– суддя палати з кримінальних справ Київського міського апе­ля­ційного суду Юрій ВАСИЛЕНКО порушив кримінальну спра­ву про­ти Леоніда КУЧМИ. Він зробив це на підставі свідчень і дока­зів, викладених у заяві п’яти народних депутатів України, – О. МО­РО­ЗА, Ю. ТИМОШЕНКО, Г. ОМЕЛЬЧЕНКА, О. ТУРЧИНОВА та Й. ВІНСЬКОГО.

 

Громадсько-політичне життя

 

– Профспілка працівників вугільної промисловості України роз­по­чала акцію протесту. Колективи 38 шахт прийняли рішення при­пи­нити видобуток палива, ще 85 шахт не відвантажуватимуть вугілля споживачам. Керівництво профспілки звертає увагу на скорочення в проекті бюджету, порівняно з 2002 роком, обсягів фінансування галузі.

 

Міжнародні відносини

 

– Кабінет Міністрів України та уряд Ірану підписали Меморандум про торговельно-економічне співробітництво на 2003-2007 роки та програму його реалізації.

 

– президентські вибори в Сербії не відбулися. Явка виборців на дільниці виявилася нижчою від необхідного мінімуму у 50% і становила лише 45,5%.

17 жовтня –

У Верховній Раді

(четвер)

– Верховна Рада України схвалила у першому читанні проект Державного бюджету України на 2003 рік, поданий профільним пар­ламентським Комітетом, відхиливши урядовий варіант. Верхов­на Рада підтримала пропозиції бюджетного комітету збіль­шити до­ходи Держбюджету-2003 на 8 млрд. грн. – з 47 до 55 млрд. гривень.

 

– утворено Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради з перевірки достовірності фактів незаконної торгівлі зброєю з Республікою Ірак. Головою комісії обрано Бориса АНДРЕСЮКА (фракція СДПУ(о)).

 

– народного депутат України, голову Комітету Верховної Ради з питань правової політики Василя ОНОПЕНКА обрано суддею Верховного Суду України.

 

Громадсько-політичне життя

 

– понад 2 тисячі львівських учителів провели під стінами обл­дер­жадміністрації акцію протесту, вимагаючи погасити заборгованість із заробітної плати та відправити у відставку Міністра освіти України Василя КРЕМЕНЯ.

18 жовтня –

У Верховній Раді

(п’ятниця)

– парламентарії заслухали інформацію Міністра внутрішніх справ Юрія СМІРНОВА та заступника державного секретаря Міністер­ства Миколи ДЖИГИ про ситуацію, що склалася з порушенням міліцією прав народного депутата Володимира СІВКОВИЧА. Вони вибачилися за дії своїх підлеглих та поінформували, що Генеральна прокуратура порушила справу проти винних працівників міліції, які брали участь в інциденті під час арешту бізнесмена Костянтина ГРИГОРИШИНА.

 

Міжнародні відносини

 

– Президент США Джордж БУШ у присутності конгресменів підписав проект закону, який дає Сполученим Штатам право застосувати силу проти Іраку.

19 жовтня –

Міжнародні відносини

(субота)

– у Києві відкрито Представництво Азербайджанської державної телекомпанії – АзТБ при Національній телекомпанії України.

22 жовтня –

Офіційна хроніка

(вівторок)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув з дводенним офіційним візитом до Республіки Македонія.

23 жовтня –

Внутрішня політика

(середа)

– 383-ма голосами «за» народні депутати проголосували за внесення до порядку денного питання про політичну ситуацію в Україні.

 

Міжнародні відносини

 

– у Москві в будинку Театрального центру під час вистави «Норд-Ост» група терористів захопила кілька сотень заручників. Основна вимога – припинення операцій російських федеральних військ у Чеченській Республіці. Серед заручників є українські громадяни.

24 жовтня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув з офіційним візитом до Республіки Хорватія.

 

– головою Конституційного Суду України обрано кандидата юридичних наук, заслуженого юриста Миколу САЛІВОНА.

 

У Верховній Раді

 

– сесія прийняла рішення звільнити з посади голови Верховного Суду України Віталія БОЙКА у зв’язку з поданою заявою.

 

Міжнародні відносини

 

– 305 голосами проти 292 Герхарда ШРЕДЕРА переобрано на посаду канцлера Федеративної Республіки Німеччина на наступний чотирирічний термін.

 

– Президент України Леонід КУЧМА та Президент Хорватії Степан МЕСІЧ підписали Договір про дружбу і співробітництво, який охоплює ключові сфери співробітництва і створює підстави для розширення договірно-правової бази між країнами. Договір передбачає інтенсифікацію співпраці України і Хорватії на міжнародній арені.

25 жовтня –

Внутрішня політика

(п’ятниця)

– міліція Печерського району Києва за підтримки МВС України розпочала пошук директора інформаційного агентства «Українські новини» Михайла КОЛОМІЙЦЯ, який зник 21 жовтня.

 

Міжнародні відносини

 

– у Москві розпочала роботу російсько-українська конференція «Росія та Україна: історичні джерела, традиції, спадкоємність» для обговорення питання історії Давньої Русі, організована Російською АН спільно з Національною академією наук України.

26 жовтня –

Внутрішня політика

(субота)

– Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про заходи з підвищення рівня пенсійного забезпечення військовослужбовців, осіб керівного і рядового складу органів внутрішніх справ».

 

Міжнародні відносини

 

– у Москві російський спецназ звільнив заручників з будинку Театрального центру.

29 жовтня –

Внутрішня політика

(вівторок)

– у московських лікарнях померло троє українців, які були заручниками бойовиків у Москві.

 

Економіка

 

– між Кабінетом Міністрів України та урядом Японії підписано угоду про реструктуризацію частини державного боргу нашої держави перед Японією в сумі 6,6 млрд. єн на 12 років, з яких 3 роки – пільгові.

30 жовтня –

Офіційна хроніка

(середа)

– Президент України Леонід КУЧМА відбув з офіційним візитом до Литовської Республіки.

 

– в Україну до Одеської області з робочим візитом прибув президент Республіки Молдова Володимир ВОРОНІН.

 

Внутрішня політика

 

– до Києва з Москви доставлено перших громадян України з числа заручників, які утримувалися у Театральному центрі у Москві.

31 жовтня –

Офіційна хроніка

(четвер)

– голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН на чолі парла­ментської делегації відбув до Грецької Республіки.

 

Міжнародні відносини

 

– у Баку (Республіка Азербайджан) розпочалась зустріч робочих груп регіонального об’єднання ГУУАМ з питань боротьби з теро­ризмом, організованою злочинністю і розповсюдженням наркотиків.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.