Календар подій

   (листопад 2001 року)


1 листопада

Внутрішня політика

(середа)

секретар Ради національної безпеки і оборони Євген МАРЧУК оприлюднив доповідь спеціальної комісії з перевірки даних щодо роботи паливно-енергетичного комплексу України, яку він очолював.

2 листопада

Офіційна хроніка

(четвер)

в Україну прибув президент Європейського банку реконструкції та розвитку Жан ЛЕМ’ЄР з приводу виділення Україні кредиту на добудову енергоблоків на Рівненській та Хмельницькій АЕС.

 

У Верховній Раді

 

після двотижневої перерви у першому читанні схвалено законопроект «Про Державний бюджет України на 2001 рік».

 

народні депутати прийняли Постанову «Про порядок висвітлення ро­боти 6-ї сесії Верховної Ради України», згідно з якою глядачі УТ-1 зможуть щоденно знайомитися з парламентськими щоденниками, а слухачі у вівторок і четвер прослухати 2-годинні прямі трансляції з сесії.

 

парламент надав згоду на притягнення до кримінальної відповідальності та арешт народного депутата України Віктора ЖЕРДИЦЬКОГО.

 

Економіка

 

згідно з міждержавною угодою від 4 жовтня 2000 року, Туркменія відновила постачання газу в Україну.

4 листопада

Внутрішня політика

(субота)

Президент України підписав Указ про створення Громадської ради експертів із внутрішньополітичних питань. Її засновано з метою залучення наукових установ, державних і недержавних аналітичних центрів, ві­домих учених-суспільствознавців, фахівців у галузі політичних наук до вироблення рекомендацій щодо стратегії внутрішньої політики держави.

 

Громадсько-політичне життя

 

відбувся з’їзд Української республіканської партії. Головою обрано Левка Лук’яненка.

 

Економіка

 

за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у жовтні 2000 року становив 101,4% порівняно з вереснем 2000 року, а за період січень-жовтень поточного року 123,3%.

6 листопада

Громадсько-політичне життя

(понеділок)

у Дніпропетровську розпочався судовий процес над Сергієм Іванченком, якого звинувачують у організації минулорічного замаху на лідера прогресивних соціалістів Наталію ВІТРЕНКО.

7 листопада

Офіційна хроніка

(вівторок)

парламентська делегація на чолі з Головою Верховної Ради України Іваном ПЛЮЩЕМ відбула до Корейської Республіки.

 

Громадсько-політичне життя

 

відповідно до закону України вперше в Україні офіційно не відзнача­тиметься річниця Жовтневої революції 7 і 8 листопада в Україні відтепер є робочими днями.

 

Міжнародні відносини

 

у Сполучених Штатах Америки відбулися вибори президента.

8 листопада

Офіційна хроніка

(середа)

в Україну прибула місія Міжнародного валютного фонду на чолі з Джуліаном БЕРЕНГАУТОМ.

 

Міжнародні відносини

 

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) заявила, що парламентські вибори в Азербайджані супроводжувалися серйозними порушеннями.

9 листопада

Офіційна хроніка

(четвер)

в Україну з дводенним офіційним візитом прибув голова Єврокомісії Романо ПРОДІ.

 

Міжнародні відносини

 

у Берліні канцлер Німеччини Герхард ШРЬОДЕР взяв участь у багатотисячній демонстрації протесту проти нещодавної хвилі расистських виступів у країні.

 

у Києві відкрито офіс міжнародної програми траспортування нафти та газу до Європи «Іногейт».

10 листопада

Внутрішня політика

(п’ятниця)

глава держави підписав прийнятий Верховною Радою Закон України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати».

 

Міжнародні відносини

 

у Мінську білоруська міліція заарештувала близько ста молодих людей, які проводили мітинг протесту проти політики Олександра ЛУКАШЕНКА.

14 листопада

У Верховній Раді

(вівторок)

день Уряду. Народні депутати заслухали інформацію Міністра охорони здоров’я Віталія МОСКАЛЕНКА про стан фінансування системи охорони здоров’я та невідкладні заходи щодо його поліпшення.

 

Внутрішня політика

 

Президент України підписав Указ про надання Державному інформаційному агентству України (ДІНАУ) статусу національного.

15 листопада

У Верховній Раді

(середа)

протестуючи проти беззаконня, вчиненого у місті Василькові під час виборів міського голови, та вимагаючи від Верховної Ради створення спеціальної слідчої комісії для його розслідування, народні депутати Євген ЖОВТЯК та Віталій ШЕВЧЕНКО оголосили голодування.

16 листопада

Офіційна хроніка

(четвер)

Прем’єр-міністр України Віктор ЮЩЕНКО прибув до Москви для проведення переговорів з керівником російського уряду Михайлом КАСЬЯНОВИМ.

 

У Верховній Раді

 

народні депутати ухвалили Закон України «Про державну соціальну допомогу дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства».

 

Верховна Рада відхилила поданий Кабінетом Міністрів законопроект «Про загальне обов’язкове пенсійне страхування».

 

парламент заслухав інформацію заступника Міністра внутрішніх справ України Миколи ДЖИГИ щодо ймовірності належності тіла, знайденого у Таращанському лісі, журналісту Георгію ГОНГАДЗЕ.

 

народні депутати прийняли Постанову про створення спеціальної слідчої комісії Верховної Ради з питань вивчення соціально-політичної ситуації, що склалася у місті Василькові у зв’язку з проведенням у травні 2000 року позачергових виборів міського голови та забезпечення місцевими органами влади конституційних прав громадян.

 

Кабінет Міністрів передав доопрацьований законопроект «Про Державний бюджет на 2001 рік» до Верховної Ради для розгляду в другому читанні.

 

Внутрішня політика

 

Президент України підписав Указ «Про додаткові заходи щодо посилення боротьби з корупцією, іншими протиправними діями в соціально-економічній сфері та забезпечення економного витрачання державних коштів».

 

Громадсько-політичне життя

 

минуло два місяці з дня зникнення Георгія ГОНГАДЗЕ.

17 листопада

У Верховній Раді

(п’ятниця)

сесія заслухала інформацію голови Тимчасової спеціальної слідчої комісії Верховної Ради України Олександра ЛАВРИНОВИЧА щодо стану розслідування резонансних кримінальних справ.

 

п’ятеро членів Селянської партії на чолі зі своїм лідером Сергієм ДОВГАНЕМ вийшли з депутатської фракції «Солідарність».

18 листопада

Громадсько-політичне життя

(субота)

відбувся об’єднавчий з’їзд п’ятьох українських партій Партії регіо­нального відродження України, партії «Солідарність», Партії праці, партії «За красиву Україну!» та Всеукраїнської партії пенсіонерів. Ново­створена партія отримала назву Партія регіонального відродження «Трудова солідарність України». Співголовами партії стали Петро ПОРОШЕНКО, Валентин ЛАНДИК та Володимир РИБАК.

 

на позачерговому з’їзді партії «Трудова Україна» новим головою обра­но Сергія ТИГИПКА. Головою Політвиконкому партії став Андрій ДЕРКАЧ.

20 листопада

Міжнародні відносини

(понеділок)

у Брюсселі міністри оборони країн Європейського Союзу обговорили питання щодо створення європейського корпусу швидкого реагування.

21 листопада

У Верховній Раді

(вівторок)

народні депутати прийняли законопроект про особливості приватизації Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча.

 

Внутрішня політика

 

Прем’єр-міністр України Віктор ЮЩЕНКО направив листа Президентові України з пропозицією накласти вето на Закон про особливості приватизації Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча і направити державний пакет акцій на конкурсний продаж, дотримуючись рівних для всіх правил приватизації.

 

Міжнародні відносини

 

відкрилася перша сесія Палати представників Національних зборів Республіки Білорусь. Уперше в історії Білорусі всі депутати працюватимуть у ній на професійній основі.

22 листопада

Офіційна хроніка

(середа)

Президент України Леонід КУЧМА відбув до Турецької Республіки з офіційним візитом.

 

до Брюсселя на запрошення керівництва НАТО відбула парламентська делегація на чолі з Головою Верховної Ради України Іваном ПЛЮЩЕМ.

 

Внутрішня політика

 

Комісія з підготовки змін до Конституції підготувала два законопроекти – «Про порядок дострокового припинення повноважень Верховної Ради України» та «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про статус народного депутата України».

24 листопада

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

Прем’єр-міністр України Віктор ЮЩЕНКО відбув з дводенним робочим візитом до Будапешта для участі в зустрічі глав урядів країн-членів Центральноєвропейської ініціативи.

 

Громадсько-політичне життя

 

Комітет повернення боргів організував пікетування російського посольства в Києві та консульств у Сімферополі та Одесі з вимогами повернути гроші українських вкладників. Комітет також вимагав виплатити грошові компенсації за злочини проти українців у роки радянського режиму, повернути українському народу історичні, культурні та наукові цінності.

25 листопада

Громадсько-політичне життя

(субота)

у Києві пройшов установчий з’їзд, ініційований комітетом «За єдність Руху», громадською організацією «Єдність-2000» та іншими громадськими організаціями. З’їзд прийняв рішення створити нову політичну партію Народний рух України «За єдність». Співголовами стали народні депутати України Богдан БОЙКО, Георгій ФІЛІПЧУК та Едуард КРЕЧ.

26 листопада

Громадсько-політичне життя

(неділя)

відбувся з’їзд Ленінської комуністичної спілки молоді України. Перший секретар Олександр ПОЛІТ.

 

Міжнародні відносини

 

у Румунії відбулися парламентські та президентські вибори.

27 листопада

Внутрішня політика

(понеділок)

Указом глави держави Івана ФЕДОРЕНКА звільнено з посади Голови Державного комітету молодіжної політики, спорту та туризму.

 

Президент України підписав Закон України «Про особливості приватизації пакета акцій, що належить державі у статутному фонді відкритого акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча».

 

внаслідок несприятливих погодних умов сталося масове відключення від енергопостачання. У Вінницькій області залишилися без світла 1350 населених пунктів, Одеській 651, Хмельницькій 566, Миколаїв­­­ській 107. Загалом від стихії постраждало одинадцять областей.

 

Громадсько-політичне життя

 

вперше в історії українського бізнесу мас-медіа на відкритий продаж виставлено газету «Сегодня».

 

Міжнародні відносини

 

у Канаді відбулися дострокові парламентські вибори.

28 листопада

У Верховній Раді

(вівторок)

вперше в історії незалежної України у Верховній Раді України виступила з доповіддю Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна КАРПАЧОВА.

 

у парламенті оголошено про створення нового депутатського об’єднання «За підтримку вітчизняного виробника». Співголовами обрано народних депутатів Анатолія КІНАХА та Олександра СЛОБОДЯНА.

 

на пленарному засіданні у Верховній Раді України лідер Соціалістичної партії України Олександр МОРОЗ виступив із заявою, звинувативши посадових осіб держави, в тому числі й Президента України, у причетності до зникнення журналіста Георгія ГОНГАДЗЕ.

29 листопада

У Верховній Раді

(середа)

лідер соціалістів Олександр МОРОЗ запропонував звернутися до посольства США з проханням щодо проведення спеціальної експертизи з ідентифікації за ДНК знайденого в Київській області тіла американськими фахівцями.

 

Громадсько-політичне життя

 

лідери трьох правоцентристських партій Народного руху України, «Реформи і порядок» та Конгресу українських націоналістів підписали заяву про створення спільного політичного блоку.

30 листопада

Офіційна хроніка

(четвер)

Президент України Леонід КУЧМА та Прем’єр-міністр Віктор ЮЩЕНКО відбули до Мінська (Білорусь) для участі в роботі самміту країн СНД.

 

У Верховній Раді

 

парламент у другому читанні проголосував за бюджет 2001 року.

 

Громадсько-політичне життя

 

Печерський районний суд Києва порушив кримінальну справу щодо лідера Соцпартії Олександра МОРОЗА за статтею 125 частина 3 Кримінального кодексу України наклеп.

 

Міжнародні відносини

 

у Мінську (Білорусь) розпочав роботу самміт країн СНД.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.