Календар подій

   (листопад 2001 року)


1 листопада -

Міжнародні відносини

(четвер)

- на вимогу опозиції уряд Грузії пішов у відставку. Подав у відставку і спікер грузинського парламенту Зураб ЖВАНІЯ.

 

- У Криму над Чорним морем проведено слідчий експеримент по кримінальній справі щодо катастрофи російського Ту-154. Планується змоделювати ситуацію, за якої кілька тижнів тому сталася аварія.

3 листопада -

Міжнародні відносини

(субота)

- на зустрічі Президента України Леоніда КУЧМИ з керівниками української та російської комісій з розслідування причин та обставин катастрофи російського літака Ту-154 безальтернативною названа версія ураження повітряного судна бойовою частиною ракети С-200, що стартувала під час навчань військ ППО України з мису Опук у Криму.

 

Економіка

 

- за повідомленням Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у жовтні 2001 року становив 100,2% порівняно з вереснем 2001 року, а за період січень-жовтень 2001 року - 103,9%. За період з січня 1998 року по жовтень 2001 року - 187,0%.

5 листопада -

Громадсько-політичне життя

(понеділок)

- на засіданні політради Народно-демократичної партії прийнято постанову про приєднання до НДП Міжрегіонального блоку реформ. Тобто МБР вливається в більшу партію і припиняє своє існування.

6 листопада -

Офіційна хроніка

(вівторок)

- Президент України Леонід КУЧМА відбув до Республіки Польща з
одноденним робочим візитом для участі у Варшавській міжнародній конференції по боротьбі з тероризмом.

 

Міжнародні відносини

 

- у Варшаві (Польща) розпочалася міжнародна конференція по боротьбі з тероризмом за участю голів 16 країн Центральної, Південної та Східної Європи.

7 листопада -

Громадсько-політичне життя

(середа)

- блок «Форум національного порятунку» перейменовано на «Блок Юлії ТИМОШЕНКО».

8 листопада -

Офіційна хроніка

(четвер)

- Президент України Леонід КУЧМА підписав розпорядження про звільнення Юрія ЄХАНУРОВА з посади першого заступника глави Адміністрації Президента України - керівника Головного управління організаційно-кадрової роботи та взаємодії з регіонами АП у зв’язку з переходом на іншу роботу.

 

Громадсько-політичне життя

 

- політичний координатор блоку «Наша Україна» Роман БЕЗСМЕРТНИЙ подав офіційну заяву про вихід з Народно-демократичної партії.

9 листопада -

Офіційна хроніка

(п’ятниця)

- в Україну з робочим візитом прибув президент Республіки Молдова Володимир ВОРОНІН.

 

Громадсько-політичне життя

 

- створено виборчий блок «Народний рух України», до якого увійшли партія «Народний рух України за єдність», Організація українських націоналістів та партія «Третє тисячоліття».

10 листопада -

Міжнародні відносини

(субота)

- вперше в історії Грузії головою парламенту стала жінка - Ніно БУРДЖАНАДЗЕ.

11 листопада -

Громадсько-політичне життя

(неділя)

- у Сімферополі на 4-му курултаї кримськотатарського народу керівником меджлісу на третій термін обрано Мустафу ДЖЕМІЛЬОВА.

12 листопада -

Офіційна хроніка

(понеділок)

- згідно з указом глави держави Міністром оборони України призначено Володимира ШКІДЧЕНКА.

 

- Президент України Леонід КУЧМА своїм указом звільнив з посади голови Державної митної служби України Юрія СОЛОВКОВА у зв’язку із переходом на іншу роботу.

 

Міжнародні відносини

 

- відбулося засідання Ради Безпеки ООН з проблем тероризму за ініціативою України.

 

- передові загони опозиційного талібам Північного альянсу ввійшли в столицю Афганістану Кабул.

 

- Китайську Народну Республіку прийнято до Світової організації торгівлі.

13 листопада -

Офіційна хроніка

(вівторок)

- указами глави держави Володимира ШКІДЧЕНКА звільнено з посади начальника Генерального штабу Збройних Сил України, а Володимира ТКАЧОВА - з посади Головнокомандувача Військ Протиповітряної оборони Збройних Сил України.

 

У Верховній Раді

 

- день Уряду. Про готовність паливно-енергетичного комплексу і житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період звітував Міністр палива та енергетики Станіслав СТАШЕВСЬКИЙ.

 

Внутрішня політика

 

- Президент України Леонід КУЧМА підписав Земельний кодекс, який набирає чинності з 1 січня 2002 року.

 

- розпочався другий етап акції протесту, в якій беруть участь понад тисячу гірників з усіх вугільних регіонів України. Шахтарі пікетують Кабінет Міністрів та Верховну Раду, вимагаючи підвищення рівня фінансування вугільної галузі.

14 листопада -

Внутрішня політика

(середа)

- Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ та Міністр палива та енергетики Станіслав СТАШЕВСЬКИЙ зустрілися з шахтарями, які проводять у Києві акцію протесту.

 

- учасники п’ятих Всеукраїнських зборів представників колективів вугільної галузі та активу Профспілки працівників вугільної промисловості схвалили умови договору про спільні дії між Кабміном, Мінпаливенерго та ППВП щодо виведення вугільної галузі з кризи.

 

Міжнародні відносини

 

- Рада Безпеки ООН одностайно прийняла резолюцію про політичне врегулювання в Афганістані. Згідно з прийнятим документом, нові структури влади мають на широкій основі представляти весь народ і етнічні групи Афганістану і бути прихильниками миру із сусідніми державами.

15 листопада -

У Верховній Раді

(четвер)

- 274-ма голосами Верховна Рада України схвалила у першому читанні законопроект про Державний бюджет на 2002 рік.

 

- прийнято Сімейний кодекс України.

 

- парламент затвердив прожитковий мінімум на 2002 рік у розмірі 342 гривень.

 

- прийнято зміни до Закону України «Про рекламу», згідно з якими в Україні забороняється реклама алкоголю і тютюну на будь-яких носіях реклами.

 

- Верховна Рада ухвалила Закон «Про рішення Президента України про допуск на територію України підрозділів миротворчих контингентів збройних сил Російської Федерації для їх транзитного переміщення залізничним транспортом», яким дозволила на період до 30 листопада, ешелонами з військовими формуваннями Російської Федерації з Боснії та Югославії транзитом прямувати територією України від станції Чоп до східних кордонів з Росією.

 

- Верховна Рада прийняла постанови про утворення тимчасових слідчих комісій ВР для з’ясування причин, що призвели до кризового фінансового стану АКБ «Слов’янський» та для розслідування діяльності голови Сумської облдержадміністрації Володимира ЩЕРБАНЯ.

 

Міжнародні відносини

 

- американські літаки помилково бомбардували Пакистан.

16 листопада -

Міжнародні відносини

(п’ятниця)

- німецький бундестаг підтримав рішення уряду про використання сил бундестагу в американських воєнних операціях в Афганістані.

17 листопада -

Міжнародні відносини

(субота)

- на парламентських виборах у Косово перемогу виборола Демократична ліга Косово під керівництвом Ібрагіма РУГОВИ.

18 листопада -

Міжнародні відносини

(неділя)

- у другому турі президентських виборів у Болгарії переміг лідер Соціалістичної партії Георгій ПАРВАНОВ.

 

- у Данії відбулися позачергові парламентські вибори. Найбільшу кількість місць - 56 у парламенті отримала Праволіберальна партія Венстре.

19 листопада -

Офіційна хроніка

(понеділок)

- указом Президента України Станіслава СТАШЕВСЬКОГО звільнено з посади Міністра палива та енергетики в зв’язку з переходом на іншу роботу.

 

- глава держави звільнив Вадима ДОЛГАНОВА з посади президента Національної телекомпанії України в зв’язку з переходом на іншу роботу. Іншим указом на цю посаду призначено Ігоря СТОРОЖУКА.

 

Міжнародні відносини

 

- у місті Нюрнберг (Німеччина) розпочав роботу з’їзд правлячої Соціал-демократичної партії Німеччини. Гостями з’їзду були лідер блоку «Наша Україна» Віктор ЮЩЕНКО та голова Українського народного руху Юрій КОСТЕНКО.

20 листопада -

Внутрішня політика

(вівторок)

- Конституційний Суд України оприлюднив прийняте 14 листопада рішення щодо неконституційності інституту прописки.

 

Міжнародні відносини

 

- на засіданні військового комітету Україна-НАТО було підписано Про-
граму українсько-американських військових контактів на 2002 рік.

22 листопада -

Офіційна хроніка

(четвер)

- Прем’єр-міністр України Анатолій КІНАХ на чолі урядової делегації відбув до Італії для участі у саміті глав урядів країн Центральноєвропейської ініціативи та Четвертому економічному форумі цієї організації.

 

- указом глави держави Міністром палива та енергетики призначено Віталія ГАЙДУКА.

 

- головою Державної митної служби України призначено Миколу КАЛЕНСЬКОГО.

 

- Президент України Леонід КУЧМА головою Державного комітету України у справах сім’ї та молоді призначив Валентину ДОВЖЕНКО.

 

- головою Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту призначено Марію БУЛАТОВУ.

 

У Верховній Раді

 

- до Верховної Ради України з Кабінету Міністрів України надійшов доопрацьований до другого читання проект закону «Про Державний бюджет на 2002 рік».

 

Міжнародні відносини

 

- в місті Трієст (Італія) розпочався саміт глав урядів країн-учасниць Центральноєвропейської ініціативи.

24 листопада -

У Верховній Раді

(субота)

- глава держави Леонід КУЧМА підписав Указ «Про реорганізацію Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України».

27 листопада -

У Верховній Раді

(вівторок)

- повідомлено про реорганізацію депутатської групи «Регіони України» в депутатську фракцію партії регіонів.

 

Міжнародні відносини

 

- у Кенігсвінтері (Німеччина) поблизу Бонна за рішенням ООН розпочалися консультації із представниками афганських партій і груп щодо створення перехідного афганського уряду.

28 листопада -

Офіційна хроніка

(середа)

- Президент України Леонід КУЧМА відбув з триденним візитом до Москви для участі у ювілейному засіданні Ради глав держав-учасниць СНД та відкритті Фестивалю української культури в Росії.

 

У Верховній Раді

 

- Президент України Леонід КУЧМА звернувся до парламенту за згодою звільнити з посади голови Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення Івана ДРАЧА.

 

- у парламенті оголошено про створення нової фракції - фракції партії «Єдність».

 

Внутрішня політика

 

- глава держави Леонід КУЧМА підписав Указ «Про проведення Року України в Російській Федерації».

29 листопада -

У Верховній Раді

(четвер)

- народні депутати України не підтримали у другому читанні законопроект «Про Державний бюджет України на 2002 рік».

 

- Верховна Рада ухвалила Цивільний кодекс України.

 

- парламентарі прийняли Господарчий (комерційний) кодекс України.

 

- Верховна Рада створила Тимчасову слідчу парламентську комісію для перевірки дотримання вимог Конституції України та Регламенту ВР при ухваленні Земельного кодексу.

 

Міжнародні відносини

 

- представники чотирьох афганських фракцій, які з’їхалися на конференцію ООН поблизу Бонна (Німеччина) погодили принцип формування перехідного уряду Афганістану. Учасники форуму одностайно проголосували за три основні пункти угоди, якими передбачається створення тимчасової Ради національної єдності, що буде керувати країною протягом шести місяців, формування перехідного уряду і ради старійшин «лойя джирга», яка обиратиме найбільш прийнятну форму державного устрою країни.

Оптимізм українців щодо чесності виборів суттєво зріс
----------------
Рейтинг кандидатів у Президенти України
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №46(51)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №45(50)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №44(49)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №43(48)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №42(47)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №41(46)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №40(45)
----------------
Вийшов електронний щотижневик "Прозора політика" №39(44)
----------------
Інші новини
----------------


© Copyright Інститут Політики, 1999-2003.
При повному або частковому використанні материалів посилання на Інститут політики обов'язкове.